Şimdi Ara

İnternet Hız problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, aralık ayının 20si gibi türk telekomun 35 mbps internetine geçtik. ama hala 35 mbps alamadım hatta yaklaşamadım bile. Aradığım zaman bir problem gözükmediğini söylüyorlar. Hala aldığım hız maximum 1.6 mb/s daha 2ye çıkamadım...
    Modem ilk geldiğinde arayüzden bilgilere baktım.
    İnternet Hız problemi

bu da şu an arayüzden aldığım ekran görüntüsü
    İnternet Hız problemi

benim yapabileceğim bir şey var mı? Esk paketim 16 mbps di bu arada. Altapıyı kontrol ettiğimde 35 mbps alabileceğimi söylüyor sistem.

İnternet Hız problemi
    İnternet Hız problemi

• Hocam geçmiş olsun, hattınız baya kötü durumda. SNR margin çok düşük. Kolay kolay 2'ye bile çıkamazsın. Bir sorun var, düzeltilmesi lazım. Artık modemde mi, evin kutusunda mı nerde bilmiyorum? Adamları arayın bu sorunu söyleyin.

Şu konuda detaylı bilgilendirme ve tartışma var, oraya da atın görüntüleri:

https://forum.donanimhaber.com/hat-degerlerini-yorumlatmak-isteyen-gelsin-tartisma-konusu--126102811
  • Hocam birdaha baktım da hem adsl2 hem vdsl olmaz. Modem arayüzünden wan ayarlarından adsl atm'yi disable edin. Vdsl aktif olduğu halde modem adsl'den bağlanmaya çalışıyor, o yüzden kapatın adsl bağlantısını. Onun dışında vdsl değerleriniz iyi.

Yanlış anlamışım kusura bakmayın. Vdsl resmine dikkat etmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omisis046 -- 19 Ocak 2019; 20:59:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.