Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Internet Explorer'da bulunan bir açık, fare hareketlerini izlemeye imkan veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
12
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Uygulama Haber >> Internet Explorer'da bulunan bir açık, fare hareketlerini izlemeye imkan veriyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    24394 Mesaj

Microsoft'un güvenlik anlamında en çok eleştiri alan ve zaman içinde sürekli geliştirilen tarayıcısı Internet Explorer, halen hackerların hedefi olmaktan kurtulamadı. 

Internet Explorer'ın farklı versiyonlarında ortaya çıkan bir açık, kötü niyetli kişilere kullanıcının fare hareketlerini takip etme imkanı veriyor. 

Açık Spider.io adlı bir web analiz firması tarafından keşfedildi. IE6 ve IE10 arasında tüm versiyonları etkiliyor. 

Günümüzde key logger denen ve klavyeden tuş hareketlerini takip etmeye yarayan zararlı yazılım nedeniyle, bankacılık işlemleri gibi hassas konularda ekran klavyesine fare ile tıklayarak şifre girme şeklinde tedbirler alınmaya başlanmıştı. Ancak bu potansiyel tehdit bu yöntemi de riskli hale getiriyor. 

Açıktan yararlanmak isteyen hackerın, herhangi bir web sayfasında bir reklam alanı satın alarak kurbanın buna tıklamasını beklemesi yeterli. Bundan sonra fare hareketleri kayıt altına alınmaya başlıyor. Pencere açık kaldığı müddetçe, küçültülmüş olsa dahi izleme devam ediyor. 

Microsoft, bu tarz bir açık hakkında Ekim ayında uyarı yapmış olsa da henüz bir yama yayınlamadı. Kullanıcılar şüpheli ve kaynağı belli olmayan reklamlara tıklamamaları konusunda uyarılıyor. 

|
    |

• Yarbay
    3764 Mesaj
    Sezmiştim zaten...
    |
    |
  • Çavuş
    65 Mesaj
    Yıl neredeyse olacak 2013, hala internet expoler ve vasatlığı...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    703 Mesaj
    Genelde şirketlerde, ofis ve okullarda internet explorer kullanılır..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    546 Mesaj
    Chrome ile açığa bile gerek yok. Google zaten chrome ile fare hareketin değil neyin var neyin yok herşeyi takip ediyor.
    |
    |
  • Binbaşı
    1083 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Sezmiştim zaten...

|
    |
  • Binbaşı
    1082 Mesaj
    sanal klavye güvenli sanırdık
    |
    |
  • Yarbay
    5979 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ciddiyetsiz

Chrome ile açığa bile gerek yok. Google zaten chrome ile fare hareketin değil neyin var neyin yok herşeyi takip ediyor.

ama googlein banka hesaplarini hackleme gibi bir ihtimali yok. dunyayi ele gecircekler dersen windows isletim sisteminin kendisinden buyuk truva ati varmi.
    |
    |
  • Binbaşı
    1519 Mesaj
    tarayıcı tabanlı iştelim sistemleri çıksada en azından özel işleri bunlarda yapsak yaptığın herşeyi kayıt altına alan bir bktan bir sistem var büyük firmalar yaptıklarımızı kaydetmekten vazgeçsinler herşey çözülür.
    |
    |
  • Yarbay
    3959 Mesaj
    "Ekim ayında bir uyarı yapılmış" ve biz şuan Aralık ayının ortasındayız..
    Bu tür açıklar ve tehditler büyük zarar ve riskler arz ediyor. Sonra neden IE kullanılmıyor dersiniz...
    |
    |
  • Yarbay
    5053 Mesaj
    açığı kapatsalarda güncellesek
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    10057 Mesaj
    Bilinçli kullanıcının ie kullandığını görmedim zaten firefox, chrome, opera kullanıyor herkes.
    |
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
son dakika
google reklamları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,418
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.