Şimdi Ara

internet Explorer açılmıyor YARDIM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
92.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adsl hat var bilgisayara bağlı ama internet Explorer açılmıyor !! hata veriyor..
    Sadeceinternete Mozilla Firefox girebiliyorum..internete sadece buradan girebiliyorum.
    Nasıl Explorer ile girebilirim

Yardım bilgileri için şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jerichooo -- 13 Eylül 2007; 14:49:09 >

• internet explorer 7 yi yükle
  • firewall kullanıyor musnuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

internet explorer 7 yi yükle

Zaten O yüklü (explorer 7)
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

firewall kullanıyor musnuz?

firewall ne?

güvenlik duvarı mı?
    eğer o ise onuda denedim( kapattım ama gene açılmıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jerichooo -- 12 Eylül 2007; 0:35:52 >
  • bende bu konuda başlık açacaktım baktım var aynı problem bendede var ne oldu bilmiyorum 2 gündür İE7 den giremiyorum güvenlik duvarı yada virüs programında olmaz gibi geliyor bana çünkü 2 gün önce giriyordum sistemde bir değişiklik yapmadım internete Mozilla Firefox den girebiliyorum bu sorun başına gelen yada bilen varmı sorun ne teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİKRİM -- 13 Ekim 2007; 11:55:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: FİKRİM

bende bu konuda başlık açacaktım baktım var aynı problem bendede var ne oldu bilmiyorum 2 gündür İE7 den giremiyorum güvenlik duvarı yada virüs programında olmaz gibi geliyor bana çünkü 2 gün önce giriyordum sistemde bir değişiklik yapmadım internete Mozilla Firefox den girebiliyorum bu sorun başına gelen yada bilen varmı sorun ne teşekkürler

Buna yukarda da dediğim gibi buna firewall programları(internet giriş çıkışını düzenleyen programlardır) neden olur. Burada windows güvenlik duvarından bahsetmiyorum. Programını zone alarm olabilir, comodo olabilir...vs. Bazı kullanıcılar bu türk programları kullandığından haberi bile yok.. Ben program kullanmıyorum diyerek çözüme kavuşamıyor..

Bazı programlarda paket programlardır hem antivirüs hem de firewall peogramı beraber (örn. norton internet security, eset security..vs)

Bu tür programlar iexplorer.exe yi engellemiş olabilir. O nedenle bağlantıya izin vermiyordur. Programların ayarlarını endüşük seviyeye getirmelsiniz ya da elle "iexplorer.exe" ye izin vermelisiniz..
  • quote:

quote:

bende bu konuda başlık açacaktım baktım var aynı problem bendede var ne oldu bilmiyorum 2 gündür İE7 den giremiyorum güvenlik duvarı yada virüs programında olmaz gibi geliyor bana çünkü 2 gün önce giriyordum sistemde bir değişiklik yapmadım internete Mozilla Firefox den girebiliyorum bu sorun başına gelen yada bilen varmı sorun ne teşekkürler

Buna yukarda da dediğim gibi buna firewall programları(internet giriş çıkışını düzenleyen programlardır) neden olur. Burada windows güvenlik duvarından bahsetmiyorum. Programını zone alarm olabilir, comodo olabilir...vs. Bazı kullanıcılar bu türk programları kullandığından haberi bile yok.. Ben program kullanmıyorum diyerek çözüme kavuşamıyor..

Bazı programlarda paket programlardır hem antivirüs hem de firewall peogramı beraber (örn. norton internet security, eset security..vs)

Bu tür programlar iexplorer.exe yi engellemiş olabilir. O nedenle bağlantıya izin vermiyordur. Programların ayarlarını endüşük seviyeye getirmelsiniz ya da elle "iexplorer.exe" ye izin vermelisiniz..

anlamadığım şu dün çalışan bir şey ayarlarla oynama yapmadan nasıl oluyorda bu gün açılmasını engelliyor.evet hem virüs hemde firewall kullanıyorum ama ayarlarında değişiklik yapmadımki 2 gün önce İE 7 çalışıyordu bu gün çalışmıyor bunu anlamıyorum.Bu bana ondan değil hisse veriyor bu arada kapatıpda denedim zaten teşekkürler
  • quote:

anlamadığım şu dün çalışan bir şey ayarlarla oynama yapmadan nasıl oluyorda bu gün açılmasını engelliyor.evet hem virüs hemde firewall kullanıyorum ama ayarlarında değişiklik yapmadımki 2 gün önce İE 7 çalışıyordu bu gün çalışmıyor bunu anlamıyorum.Bu bana ondan değil hisse veriyor bu arada kapatıpda denedim zaten teşekkürler

Bazen istemdışı ayarlamalar olabiliyor ya da program uyarı veriyor biz de farkında olmadan uyarıyı onaylayarak, programın çıkışını engelliyoruz..

Siz hangi programı kullanıyorsunuz.?
  • quote:

quote:

Bazen istemdışı ayarlamalar olabiliyor ya da program uyarı veriyor biz de farkında olmadan uyarıyı onaylayarak, programın çıkışını engelliyoruz..

kaspersky 7.0.0.125
  • quote:

quote:

quote:

kaspersky 7.0.0.125

Kaspersky kaldırdığınız zaman sorununuz düzelecektir.. Siz bana güvenin, hiç değilse deneyin..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kaspersky 7.0.0.125

Kaspersky kaldırdığınız zaman sorununuz düzelecektir.. Siz bana güvenin, hiç değilse deneyin..

iptal ettim düzelmedi kaldırınca mı düzelecek diyorsunuz peki ne kullanacağım yerine vrüs ve firewall programı mcaffe midir nedir nasıl bilginiz varmı
  • Antivirüs programını iptal edemezsiniz. O arka planda çalışmaya devam eder... O nedenle kaldırın diyorum.. İsterseniz kaldırırsınız, isterseniz farklı kullanıcıların çözüm önerilerini denersiniz.. Kaldırdıktan sonra program sizde ise tekrardan kurabilirsiniz. Sizde değilse ben size yardımcı olurum..
  • selam arkadaşlar bendede aynı problem var 2 gündür
    nod32 virüs programım
    çok kişiye internetten gelen bir problem olabilir
  • quote:

Antivirüs programını iptal edemezsiniz. O arka planda çalışmaya devam eder... O nedenle kaldırın diyorum.. İsterseniz kaldırırsınız, isterseniz farklı kullanıcıların çözüm önerilerini denersiniz.. Kaldırdıktan sonra program sizde ise tekrardan kurabilirsiniz. Sizde değilse ben size yardımcı olurum..

dediğin çıktı kaspersky silince düzeldi fakat bir farkla İE7 yi tekrar silip yükleyerek düzeldi.tekrar kaspersky kurdum şimdi sorunsuz İE7 çalışıyor sağol
  • quote:

quote:

Antivirüs programını iptal edemezsiniz. O arka planda çalışmaya devam eder... O nedenle kaldırın diyorum.. İsterseniz kaldırırsınız, isterseniz farklı kullanıcıların çözüm önerilerini denersiniz.. Kaldırdıktan sonra program sizde ise tekrardan kurabilirsiniz. Sizde değilse ben size yardımcı olurum..

dediğin çıktı kaspersky silince düzeldi fakat bir farkla İE7 yi tekrar silip yükleyerek düzeldi.tekrar kaspersky kurdum şimdi sorunsuz İE7 çalışıyor sağol

Neyseki sorun hallolmuş..

ie7 nin yanında reklam engelleyici,, flash engelleyici..vs eklentilerini sunan ie7 pro eklentisini kurmayı unutmayınız.
    http://dl.ie7pro.com/ie7prodl/IE7proSetup.exe
  • quote:

quote:

quote:

ie7 nin yanında reklam engelleyici,, flash engelleyici..vs eklentilerini sunan ie7 pro eklentisini kurmayı unutmayınız.

Üstadı yakalamışken bir soru daha soralım.İE7 bozukken Firefox ve opera ilede tanıştık.(yükleyip denemiştim çalışıyormu diye).Opera 9.23 güzel geldi bana tavsiye edermisin ne bilim açıkları var falan deniyor, gerçi hepsi için deniyorya hangisini kullansak.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Üstadı yakalamışken bir soru daha soralım.İE7 bozukken Firefox ve opera ilede tanıştık.(yükleyip denemiştim çalışıyormu diye).Opera 9.23 güzel geldi bana tavsiye edermisin ne bilim açıkları var falan deniyor, gerçi hepsi için deniyorya hangisini kullansak.

Şimdi forumda bi anket yapılza %75 i Firefox %20 i Opera %5 i de ie7 der..
    Ben bi türlü ie den fazgeçemedim..

Siz operayı kullanmışınız ve beğenmişiz.. İe7 ye göre daha güvenliler.. Opera da çok iyi.. Eklentilerle daha güvenli hale geliyorlar.. Güvenle kullanabilirsiniz.
  • konuya dönersek ben antivüris ide sildim dediklerinizi yaptım gene düzelmedi
    bilen bi yardım etsin
  • Merhabalar
    Ben sonunda format attım düzeldi.
    tüm bilgi verenlere tesekkür

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.