Şimdi Ara

İnternet'e girmek için sürekli modemi kapatıp açmam gerekiyor, neden olabilir? Lütfen Yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar , modemim TP-LINK TD-W8901G-Router wireless.

Modemi yeni açtıktan sonra sorun yok.

Ancak, mesela bir süre kullanmayalım (bilg.sürekli açık-emule dl etmeye devam ediyor, onda sorun olmuyor.), bir süre sonra denediğimizde sitelere girilmiyor.Emule indirmeye devam ediyor ama siteler açılmıyor.

.Hem wirelesslı laptop, hem de ethernet kablo ile bağlı desktopta durum aynı.

Ancak, modemi kapatıp açtıktan sonra sorunsuz sitelere girebiliyorum.

Sorun ne olabilir, çok uzun süredir böyle?

Yardımlarınızı bekliyorum.

• Büyük ihtimalle bir miktar veri indiriminden sonra emule upload(gönderim) yapmaya başlayacağı için bağlantınız etkileniyordur. Emule ayarlarından bağlantınıza göre *indirmeyi sınırlamadan* izin verilen en az gönderme sınırına ayarlamayı deneyin. Örneğin 1mbit internet için indirme sınırsız gönderme 10kb/s şeklinde.
  • DNS problemi de olabilir.
  • Modemin çok ısındığından pes ediyor olabilir onu da bir kontrol et =)
  • Kardeşim aynı sorunlarla bende uğraşıyordum tamamen aynı çözümü ise arasına 80 lira sıkışmış yeni modem aldım düzeldi ama sen bir yerden modem bulup bi test et değerlerini bende modemi kapatıp açtıktan sonra snr değerleri kafa üstü çakılıyordu onlarada bi bak tabi modem arayüzünü açabilirsen.
  • aynı sorun bendede var yeni modem alcaz anlaşılan RT-205 kullanıyorum
  • Arkadaşlar upload hızının yüksek olmadığına emin misiniz aynı şey bana da olurdu yıllar önce upload sınırını düşürünce düzeldi. Yeni modem falan da almadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.