Şimdi Ara

İnternet dünyasını sallayan optik illüzyon: Bu 12 noktayı neden göremiyorsunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada detayı algılayamamadan ziyade beynin deseni aynı şekilde varsayımlarla doldurarak devam ettirmesi ilgi çekici.
  • Ateistlere kör denilmesinden sonra ateist bilimcilerin aha sizde körsünüz diyerek bunu aldatmaca ile ispatlamaya çalışmaları.

Yalanlarınızı gösteriyorum biz kör değiliz. Hepsini göremeyen var mı? Başka hangi yalanları atacaksınız müslümanları kandırmak için.

İnternet dünyasını sallayan optik illüzyon: Bu 12 noktayı neden göremiyorsunuz?
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu Evrim patatesini saçma buluyorum... Evrim diye bir olay var sa şimdi niye en ufak bir canlı evrimleşmiyor? Sen bunu bir açıkla önce..

Siz dünyayı filmlerden ve teorilerden öğrenmiş olacaksınız ki bazı basit soruları kendinize sormadan evrimi kabul etmişsiniz...

İnsanların yaradılışı böyle olduğu için göremiyoruz. Bundan 2 milyon yıl sonra da göremeyeceğiz ta ki insanlar bu bedenin zayıf bir beden olduğunu kabullenip mutasyon deneylerine başlayana kadar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeroWin

Hocam ben bu Evrim patatesini saçma buluyorum... Evrim diye bir olay var sa şimdi niye en ufak bir canlı evrimleşmiyor? Sen bunu bir açıkla önce..

Siz dünyayı filmlerden ve teorilerden öğrenmiş olacaksınız ki bazı basit soruları kendinize sormadan evrimi kabul etmişsiniz...

İnsanların yaradılışı böyle olduğu için göremiyoruz. Bundan 2 milyon yıl sonra da göremeyeceğiz ta ki insanlar bu bedenin zayıf bir beden olduğunu kabullenip mutasyon deneylerine başlayana kadar...

quote:

Evrimleşmeyi görmek için önce bi 5-10 milyon yıl yaşamak lazım. Bunu görene kadar insanın kendisi evrim geçirir(tabi doğaya uyum sağlama zorunluluğu varken, teknoloji bunu engelliyor, mesela günümüzde hayatta kalabilmek için çok kaslı veya çok hızlı veya tüylere sahip olmak gerekmiyor sadece çok çalışmak yani beyni kullanmak gerekiyor)

quote:

Dinozor fosillerinin varlığı bile yeter. Gidip de kendi gözümle görmedim ama sağda solda dinozor iskeleti bulana ödül vermiyorlar mı? İzotop testleriyle kemiklerin yaşı ve kaç milyon yıl önce fosilleştiği belirlenebiliyor. Araştırmalara göre milyonlarca yıl içinde otçul bir dinozorun boyu arttıkça onu avlayan etçil dinozorun da boyu artmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 13 Eylül 2016; 16:45:06 >

• Ee bende bütün noktaları gördüm hani ilüzyon nerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mükemmel çevre görüşünü sağlayabilmemiz için iki gözün farklı tarafa bakabilmesi gerekir. Ama bizde öyle değil. Görüntünün beyinde birleştirilme/oluşturulma şekli de buna göre değil.
    Kişisel görüşüm hemen linç etmeyin.
  • Yıllardır gözü örnek gösterip, allahın varlığını ıspatlamaya çalışan aşırı dincilere kapak olmuştur. 'İnsanlar kötü bir çevresel görüşe sahip' ' evren tam bir kaotik ortam'

• Çok önemli bir hadise arkadaşlar(!) Noktayı neden göremiyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: coollive

Yıllardır gözü örnek gösterip, allahın varlığını ıspatlamaya çalışan aşırı dincilere kapak olmuştur. 'İnsanlar kötü bir çevresel görüşe sahip' ' evren tam bir kaotik ortam'

Kötü göreceli bir kavramdır. Bir şeye kötü diyebilmen için elinde daha iyi bir örnek olması gerekir. bilimde kötü diye bir kavram kullanılamaz. bu sevincin neden anlamış değilim
  • National geopraphic ta izlemistim daha önce

• 12 side rahat görünüyor , göz kapaklarınızı seri bir şekilde hareket ettirirseniz aynı anda 12 nokta görünüyor

• Bir konu nerden nereye gelmiş, ilginç! takip

• quote:

Şu anda evrimleşiyor bir kaç yüzbinyıl işin yoksa izle görürsün evrimi beyaz perdede 10 tl biletle izlenen bir animasyon zanneden arkadaşlardansın sende sanırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: serafon

Trilyon kademe sonrası ile trilyon kademe öncesinin hepsinin aynı anda olmadan olması imkansız olan bir durumu ifade etmek istedim ama siz hangi alemde yaşıyorsunuz, ne içiyorsunuz, kafayı nasıl buluyorsunuz bilmem ama saçmalama konusunda evrenin büyüklüğü ile yarıştığınıza emin olabilirsiniz.
    Bana her gün bir milyon kere dünyadaki bütün ikramiyelerin çıkma olasılığı sizin teorinizden trilyon kat kere fazladır. Bırak hücreyi mücreyi atomun içindeki en küçük parçacık bile durduk yerde olamaz durduk yerde güç bulamaz bir şey yapamaz hareket edemez.
    Neyse saçma sapan bir tartışma olacak. Ben sadece tepki gösterdim sizin algı dünyanız çok farklı benimki çok farklı siz dünyayı mutlak doğru kabul ediyor(bunu da kabul etmeyeceğinizi biliyorum ama bilmesenizde işin özünde o yatıyor) ötesi yok diyorsunuz
    herşeyi o çerçevede açıklamak anlamak istiyorsunuz ben evreni bile kum tanesinden öte görmüyorum.
    Dolayısıyla anlaşmamız imkansız ve uzatmamız mantıksız.

Şimdi o gücü kim yarattı diyecem kalkıp ayetten kanıt sunucan :) önce bir bakın ileri sürdüğünüz saçmalıklar kendi içinde ne kadar tutarlı sonra millete bir şeyler mırıldanın...

• Tamam büyün noktaları göremiyoruz tamam da bu nasıl başlık azcık mantıklı konuşun

• siteyi onedioya çevirdiniz
  • mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    Olay o ya zaten. Sen fiziksel olarak bir şeyler kanıtlamaya çalışıyorsun iş bir yerden sonra kaldırmıyor artık. Başka bir yere gidiyor. Kaldı ki şu anda da teorinin %100 ü boş varsayım neredeyse. Ortada hiçbir deney kanıt yok. Ortaya atılan birkaç şey de yine
    O gücün yaratığı fiziksel kurallar çerçevesinde olan olaylar ve iddia edilen şeyleri zerrece açıklamıyor. Orada artık olaya farklı bakman gerekiyor.
    Üstün bir gücü kabullenmek sınırlanmak istemiyorsun sözde. Halbuki şu anda sınırlı içinde sınırlıyorsun kendini orada sonsuz içinde sınırlayacaksın kendini. Yine de benliğin kabul etmiyor.
    Halbuki Evrendeki düzeni kendini yaşamı düşünürsen hep bir üst kapsayan var.
    Anne babandan patronundan idarecinden idari amirinden devlet amirinden küresel sistemi yönetenlere vs vs hep bir kısıt ve yönetim altındasın.
    Esasen burada 2 olay var 1. si o gücü kabul etmeyenlerin seni yönetmek için bu teorileri uydurmaları, 2.si O gücün sana gerçeği göstermesi, kendi yoluna davet etmesi
    Tercih senin. Dediğim gibi bu inanç meselesi.
    Ömrün 50-100 yıl ortalama. O gücün varlığını ispatlaman için katrilyonlarca sene bile yetmeyecek senin mantığınla. O zaman farklı bir mantık geliştirmen lazım. O da sizin daha doğrusu sizi yönetmek isteyenlerin hoşuna gitmiyor.
    Senin inancınla bunların hepsi saçma geliyor benim inancımda da sen dar bir alanda kısıtlanmışsın.
    (Yani sen hücrenin işleyişinden, enerji dönüşümüne her şeyi kendiliğinden var ve mutlak kabul ediyorsun, ben de bunların sadece bu evrende geçerli yaratılmışlar olduğunu tamamen farklı da olabileceğini söylüyorum.
    Senin ki geçmişte ayı, güneşi, ateşi vb tanrı kabul edenlerinkinden farklı değil anlayabilirsen.)
    Dolayısıyla gereksiz tartışmaya devam ediyoruz. Bilimsel bir şeyi tartışmak için de bilgim yetersiz ancak kendi alanımda tartışabilirim, buradaki gibi inançsal birşeyi anlatmak için daha da yetersiz.
    Ben sadece inandığım şeyi söylemeye çalışıyorum. Sizin seçiminiz de size ait. Herkes kendinden sorumlu neticede, kimse kimseyi zorla inandıramaz!

• Tamam da niye gorelim. Varsa var yoksa yok nedir yani bu telas.

• quote:

Çünkü evrimin süreci çok uzun ve ne yönde olacağı kestirilemezdir.Evrim olmasa bulunan fosiller nasıl bu kadar farklı yapıda olacaklardı.Sadece insanın değil mesela kelebeklerin kamufle renkleri atalarıyla aynı renkte değil,çevreye göre değişim söz konusu.

Bulunan en eski insan fosili afrika çıkışlı.Yani siyahiydi ilk insan.Kuzeye göç oldukça neden ten rengi ,saç rengi ,göz rengi açıldı?Yine çevreye uyum söz konusu.Sadece insanlarda değil ayılardan tut tilkiye maymuna kadar kuzeyde açık renkli güneye indikce koyu renk söz konusu.Sebebi ise basit,güneş!

"Evrim Teorisi'ne kanıt teşkil eden veri aramak anlamsızdır; zira evrim fiziksel bir yasa değildir, biyolojik bir yasadır. Dolayısıyla kütleçekimi gibi bütün varlıklara etki etmez; sadece biyolojik varlıklara etki eder. Bu nedenle de evrimin kanıtlarını biyolojik varlıklarda ve bu varlıkların özelliklerinde aramak gerekir. Bunu yapmaya başladığınızda, her bir canlının her bir özelliğinin bugünlere gelişinin evrimin kanıtı olduğu görülecektir."

• Bunun sebebi çok basit o kadar varolus bilimcilerine gitmesine gerei yok.

Sadece nereye bakarsaniz aninda optik odaklama yapiyor gözleriniz.hepsi bu isterseniz bir deney yapalim.

Resme cok yakindan bakin resim bulanik görünece ancak iki nokta degil 7,8 nokta birden göreceksiniz çunku netleme yapamayacak kadar yakindan bakmis olacaksınız.

Toparlayacak opursak. Bu netleme olayı RABBİMizin bize bahşettiği sonsuz nimetten biridir.İşin asli beyin farkinda olmadiğımız bir anlik baktigimiz bir görseli en ince ayrıntısına kadar ialıcı olarak kaydeder; ancak biz bu dosyayi geri cagirma teknigini bilemedigimiz icin tam olarak fark edemeyiz.

Saygılar iyi bayramlar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.