Şimdi Ara

İnternet dünyasını sallayan optik illüzyon: Bu 12 noktayı neden göremiyorsunuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üşenmeyip resmi print screen ile kaydedip, siyah noktaları kırmızıya boyadım. Onikiside aynı anda görünüyor. Demekki renklerle ilgili problemimiz var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafam güzel ve 4 tanesini görebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

quote:

Orijinalden alıntı: serafon

quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

İnsan gözü(aslında beyin) 2milyon yılda bu kadar evrimleşebilmiştir ve 2 milyon yıl boyunca böyle çapraz dokulu inşaatlar yoktu. Doğal olan şeyleri gördü insan gözü. Bir dağdaki 12 tane geyiği ayırt edebilirsiniz mesela. Aynı renk taşların arasındaki farklı renkte 12 tane taşı da görebilirsiniz.

Belki 2 milyon yıl önce predatör filmindeki yaratıklar dünyayı işgal etmiş olsaydı belki şu anda o noktaları tek noktaya bakarak da sayabilecektik ama mızrak nedir bilmeyecektik. Mızrak görünce "aa mızrağın ucuna bakınca diğer ucundaki keskin parçayı göremiyorum" diyecektik çünkü ilk insanlardan kendilerine karşı koyanları ayıklayacaklardı veya mızrağı yasaklayacaklardı.

Niye göremiyoruz diye sormak, niye yirmi yaş dişimiz var diye sormak gibi.

anne karnında göze ihtiyacımız yokken niye göz oluşmuştur? anne nasıl oluşmuştur? anne baba bağlantısı nasıl oluşmuştur ve bunların olması için gereken trevigintilyonlarca olay ve olasılık nasıl bir araya gelmiştir?

Hocam affınıza sığınarak;

Sadece eleştirmek amaçlı söylüyorum;

6 yaşında bir yeğenim var; konuşulan herhangi bir konu üzerinde sizden daha mantıklı ve rasyonel sorular soruyor?

Belki de savunduğunuz düşüncede haklısınız kim bilir ama böyle sorularla imkansız.

Yumurtaya can veren Allah yeşil biberi nasıl yarattı ? diye sormuştu Müslüm Baba bir filminde, nedensizce onu hatırladım.

İsterseniz yeğenime evrimi sorgulayan sorular sormasını isteyeyim, sizin sorularla karşılaştıralım. Ben sizden daha oturaklı mantıklı sorular soracağına ve evrimi savunan biri varsa onu sizden çok daha köşeye sıkıştıracağına eminim.6 yaşında...

Evrime dair yegane fikrin önce maymunduk sonra şimdiki insana dönüştük olması bu ülke insanını evrim teorisinden çok soğuttu,halbuki adı üzerinde teori,üstelik maymunduk insan oldukta demiyor,ortak bir türden ayrıldık diyor.Konuya islami açıdan bakarsak insana dair bilmemizin mümkün olmadığı yegane kavramın ruh olduğunu söylüyor Kur'an-Kerim.Dolayısı ile Allah bu evrenin tüm kurallarını,yani bizim fizik kimya biyoloji dalları altında araştırdığımız kanunları,Big Bang anında bir düzene koymuş ve o zamandan bu zamana evren bu düzen içerisinde gelişmiş olamaz mı?Bu Allah'ın kudreti dahilinde değil mi?Demek istediğim,bilim kullandığımız telefonu,bilgisayarı üretirken sorun yok ama canlıların zaman içinde gelişimini araştırınca külliyen çöpe atıyoruz,anlamaya çalışmadan,bunun din ile sentezini yapmaya çalışmadan.Üstelik canlıların nesiller boyunca ortama uygun şekilde adaptasyon ve mutasyon geçirdiğide çok açık bir şekilde kanıtlanmış vaziyette.

• Art Moto Akademi'nin "İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri" adlı 4 saatlik eğitimine 2 defa katılmış birisi olarak,
    Hareketli Teleferik Görüş ile bakarak 12 sini de aynı anda görebiliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 13 Eylül 2016; 2:39:10 >
  • orta kisimlarina bakip gozunuzu de ekranin 10-15 cm otesine odaklayarak ayni anda 6 tane gorebiliyorum
  • göz aldatmacası bunlar inanmayın batının oyunları.

• bir süre boyunca görmek istiyorsanız elinizi hızlıca sallayarak gözlerinizin açılıp kapanmasını sağlayın özellikle resme denk getirin yeterli. Bunun da açıklaması bundan milyon yıl önce insanlar ellerini.. şaka gençler :)

• Belgeselde izlemişdin insan gözü tek boyutlu nesleleri 3 boyut halide getiriyor ve beyin bu şekilde algıladıgı için göremiyoruz. örnek iç içe çizilmiş 2 daireyi arka arkaya görmekdeyiz olay beynimizin 3 boyutlu olarak algılamasıyla ilgili. İnsan gözü o kadar hassasmıski karanlıkda dünya düz olsa 40 bin kilometre uzaklıkdaki bir mum ışıgını farkedebilirmiş. Ayrıca insan yaşamakda olan canlılar içinde en iyi koşucuymuş (uzun süre). Avları yorulasıya kadar kovalıyolarmış kurtlar gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zdniz -- 13 Eylül 2016; 8:09:11 >
  • bu arada ben 8 zini görebiliyom :d:d

• quote:

İnsan gözü(aslında beyin) 2milyon yılda bu kadar evrimleşebilmiştir ve 2 milyon yıl boyunca böyle çapraz dokulu inşaatlar yoktu. Doğal olan şeyleri gördü insan gözü. Bir dağdaki 12 tane geyiği ayırt edebilirsiniz mesela. Aynı renk taşların arasındaki farklı renkte 12 tane taşı da görebilirsiniz.

Belki 2 milyon yıl önce predatör filmindeki yaratıklar dünyayı işgal etmiş olsaydı belki şu anda o noktaları tek noktaya bakarak da sayabilecektik ama mızrak nedir bilmeyecektik. Mızrak görünce "aa mızrağın ucuna bakınca diğer ucundaki keskin parçayı göremiyorum" diyecektik çünkü ilk insanlardan kendilerine karşı koyanları ayıklayacaklardı veya mızrağı yasaklayacaklardı.

ne diyorsun yani şu an ki teknolojiyle yapamadığımız bu kullanmakta olduğumuz göz kendiliğinden mi oluştu? bunu mu kastediyorsun..? :)

• İyi de 12'si aynı anda görünüyor

• eulogy kullanıcısına yanıt
    Onun mantığı ya da sadece somut(kendi 5 duyusu üzerinden ve biraz zan üzerinden) düşünen birisinin mantığı bir çocuğun Allah'la konuşuyorum konuşuyorum bana hiç cevap vermiyor demesi gibi olsa gerek. Maalesef bu bir inanç meselesi. Dünyadaki bir olayda veya bir problemde bile birşeye inanarak bakmakla inanmadan bakmak arasında çok şey değişir, yollar farklı yere gider, problem çözülür veya çözülmez. Kimisi de evrim teorisi inanca aykırı değil diyor ama bu sadece hedef çarpıtma. O yüzden sizin inancınız netleşmiş benim inancım netleşmiş. Tartışmaya gerek yok.
  • Bu olaya gözde kör nokta denir arkadaslar gayet normal bi durum yani , kendiniz de ufak bir deney yaparak daha iyi anlayabilirsiniz zira biraz yakınlasarak daha fazla nokta gördüm diyen arkadaslar dogruyu soyluyor olabilir her neyse , deneye gelicek olursak gayet basit bir kagıda ortasına bir nokta çizerek göz hizasında tutun ve tek elinizle gözünüyü kapatıp diger gözünüzün önündeki kagıdı yavas yavas gözünüze yaklastırıp uzaklastırın belli bir uzaklıkta o noktanın kayboldugunu goruceksınız bu da kör nokta dedigimiz göz yanılmasıdır iyi günleeeeeeeer iyi bayramlaaaaaar

• Yazıyı okuyana kadar siyah noktayı göremedim

• kesin illüminanti:)

• quote:

Orijinalden alıntı: serafon

quote:

anne karnında göze ihtiyacımız yokken niye göz oluşmuştur? anne nasıl oluşmuştur? anne baba bağlantısı nasıl oluşmuştur ve bunların olması için gereken trevigintilyonlarca olay ve olasılık nasıl bir araya gelmiştir?

Bir gün bir mesaj görüyorum ve dh'de gördüğüm en saçma mesaj diyorum. Ötesi olmaz diye düşünüyorum.
    Yine bir gün birisi çıkıyor ve çıtayı yükseltiyor. Tebrikler...

"annesi nasıl oluşmuştur?"

• 12 sinide gördüm. Ne yani şimdi milyarlarca kişiden üstün bir beynim mi var ?

Ekrana üstten bakın 12 side gözüküyor.

• Ekranı tam 30 cm uzaktan bakınca bütün nokta ları gördüm ben

• irish kullanıcısına yanıt
    Trilyon kademe sonrası ile trilyon kademe öncesinin hepsinin aynı anda olmadan olması imkansız olan bir durumu ifade etmek istedim ama siz hangi alemde yaşıyorsunuz, ne içiyorsunuz, kafayı nasıl buluyorsunuz bilmem ama saçmalama konusunda evrenin büyüklüğü ile yarıştığınıza emin olabilirsiniz.
    Bana her gün bir milyon kere dünyadaki bütün ikramiyelerin çıkma olasılığı sizin teorinizden trilyon kat kere fazladır. Bırak hücreyi mücreyi atomun içindeki en küçük parçacık bile durduk yerde olamaz durduk yerde güç bulamaz bir şey yapamaz hareket edemez.
    Neyse saçma sapan bir tartışma olacak. Ben sadece tepki gösterdim sizin algı dünyanız çok farklı benimki çok farklı siz dünyayı mutlak doğru kabul ediyor(bunu da kabul etmeyeceğinizi biliyorum ama bilmesenizde işin özünde o yatıyor) ötesi yok diyorsunuz
    herşeyi o çerçevede açıklamak anlamak istiyorsunuz ben evreni bile kum tanesinden öte görmüyorum.
    Dolayısıyla anlaşmamız imkansız ve uzatmamız mantıksız.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.