Şimdi Ara

İnternet bazen var bazen yok Lütfen Yardım Edin !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba.İlginc ve enteresan bir sorunum var.

Şimdi arkadaşlar laptopuma internet serverdan geliyor yani bi fabrikanın lojmanında kalıyorum.İnternette fabrikaya dağıtılan serverdan geliyor banada.Şimdi sorunum şu.Çektirdiğim kabloyu laptopa taktığım zaman kablo takılı değil uyarısı alıyorum ama diyer arkadaşın laptopa takıyorum bağlanıyor tekrar onun laptoptan çıkarıp benim laptopa takınca normale dönüyor.Veya swiche takıp hemen geri çıkarıp benim pcye takınca normal sorun yok.Ama ilk sinyal almadan once benim pcye takarsam kablo bağlı degıl dıyor.Normal uzun bı sure kulandım dıyelım netı daha sonra pcyı beklemeye aldım veya kapatıp actıgım zaman bu kez yıne aynı sorun ama bu bazan oluyor bazan ıse olmuyor sorun.Size problem nerde neden boyle oluyor.Ve ayrıca arkadaslar onceden kaldıgım odaya cektırdıgım kabloyu taktırdıgım zaman sorun yok.Yanı takar takmaz goruyor.ama Bu kabloyu ılk taktıgımda genelde sorun cıkıyor.Yanı sorun Pcden olsa baska kablo takınca gormez veya sorun kabloda olsa bu kez baska pc de calısmaz sızce sorun nedır ve nasıl cozerım ?

• Merhaba,
    Probleminizin kaynağının kablo olma ihtimali yüksek.
    Kablo uçlarını temassızlık açısından bir kontrol edin.
    Kablo uçlarındaki renk kodlamasına bir bakın. Renk kodlaması doğrumu?
    Kullanılan kablo kalitesiz olabilir. Son zamanlarda piyasaya çokca kalitesiz kablolar girdi.
    Kablonun çekildiği hattın etrafında yüksek akım çekilen elektrik hattı olabilir.
  • sorun kablodan büyük ihtimalle.kablo kaç metre?köşede falan kırılmış da olabilir.kırılma yok ise kablo uçlarındadır sorun o da değilse ; renkler yanlış çakılmıştır..
  • Arkadaşlar öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.Ama zannedersem kablodan değil sorun.Çunki başka pcye takınca sorun yok normal çalışıyor.Sorun benim pcde büyük ihtimalle ama sorun ne ?.İlk sinyal almada problem var.İlk sinyali alsın kablo başka bi cihazdan daha sonra benim pcye takınca sorun yok.Örneğin biraz önce açtım laptopu yine kablo takılı değl dedi sinirlendim kapadım pcyi tekrar açtım bi 10 dk sonra bu kez var.Yani her sefersinde benim sinirlenmemmi lazım :):):):D:D:D:D

Şaka bi yana dün akşam yine yoktu kaç kez kapayıp açtım kabloyu çıkarıp taktım gelmedi daha sonra başka bi odadan swich getirdim yanlızca swichin güç kaynağını bağladım ve bu kabloyu swichten herhangi bir yere taktım ışığı gördüm hemen çıkarıp tekrar benim pcye taktım çalıştı.Ucunda ve renk tonlamasında sorun yok büyük ihtimalle bende öyle düüşünerekten tekrar çaktırdım ucunu yetkili arkadaşlara ama halen sorun aynı.Şu an var ama pcyi kapamaya korkuyorum açtığımda tekrar omucak diye.Lanet olası laptopta sürekli ısınıyor ara sıra bir beklemeye almak kapamak zorunda kalıyorum soğuması için ne yapıcam şaşırdım.Driveri kaldırdım tekrar kurdum yine aynı sorun.Acaba update yapsam ethernet driveri düzelirmi veya nasıl düzeltirim ben bunu ?
  • Virüs kapmışta olabilir.İyice bir taratmanızı ve ethernet driverını güncelleminizi öneririm.Değişen bişey olmazsa o zaman sorun laptopta..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.