Şimdi Ara

İnternet Bankacılığı - EFT - Havale vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
96.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar garanti bankasında hesabım var ve internet bankacılığına kayıtlıyım. Garanti bankasına bağlı başka bir hesaba parayı sorunsuz aktardım ve işlem ücreti alınmadı.
    Acaba bu hesaptan başka bir bankadaki hesaba para transferi ücrete tabi midir ve EFT mi yoksa Havale mi olur?

• EFT 1 YTL
  • garantinin internet şubesini ben de çok sık kullanıyorum.

garanti bankası internet şubesinden kendi şubeleri arasındaki havaleye 0,50 ytl (inşallah doğru hatırlıyorum) gibi bir cüzi masraf alıyor.
    Başka bir bankaya transfer yapmak istediğinde bunu eft ile yapabilirsin, internet şubesinden onun da ücreti 2-3 ytl civarında hatırlıyorum.
  • Bence internet bankacılığında böyle bir ücret alınmaması gerekir. Onları da yormuyoruz. BEn kurum olarak maaşımı garantiden alıyorum. Belki bize daha ucuzdur ama 50ytl'lik yatırım için 2-3 ytl de az değil. Fazla olmasın da...
  • HAVALE DE (YANİ GARANTİ DE Kİ DİĞER HESABA AKTARMAYA) 0,50, eft ye ise 1.25 ytl alıyor.
  • EFT için aldığı ücret gönderilen paraya göre değişiyor mu? Bir de havale gibi ücret hemen hesaba yatıyor mu?
  • eft de çok büyük para göndermedim o yüzden değişiyor mu bilemiyorum. Havale de 2 dakika da hesaba geçer. Eft de ise saat 16:00 dan önce gönderirseniz bir kaç dakika da hesaba geçer. 16:00 dan sonra ise ancak ertesi güne gönderirsiniz, sabah 09:00 gibi hesaba aktarılır.
  • EFT de hafta sonu olması farkeder mi mesela cuma 16:00'dan sonra yolladık cumartesi yatar mı pazartesiyi mi bekler*
  • Pazartesiyi bekler.
  • İŞ bankasında havale ücretsiz yani banka içi para gönderme ve cumartesi pazar olması yada gecenin bilmem kaçında olması fark etmiyor 7/24 Ücretsiz
    başka bankalara gönderimde de hafta içi mesai saatleri içinde sabit 1 ytl ücret karşılığında EFT yapabiliyorsunuz..
  • zaten iş bankasını oldum olası severim kredi kartları, bankacılık ilkesi...
  • havaleler de saat ve zaman farketmez, ancak eft lerde saat 4 den sonra ve hafta sonu yapamazsınız.(en azından garanti de böyle, diğer bankalarda değişir mi bilemiyorum)
  • EFT her yerde aynı mantık, ama zaman zaman gecikebilir. Mesela iş saatleri içinde yaptığınız takdirde aynı güni yoksa sonraki ilk iş gününde geçiyor. Ama bazen akşam 3-4 gibi yapılanlar da ertesi güne kalabiliyor. Bu arada Garanti pahallıymış, İş Bankası'nda havale ücretsiz, EFT miktardan bağımsız 1 YTL
  • İşbank'tan bir mevduat hesabı açıp internet bankacılığı başvurusu yapmanın zamanı gelmiş demekki?
  • İşbank güvenliği bir adım daha arttırmış. Geçende talimatsız bir havale yapmak istedim, cep telefınuna 4 haneli bir şifre gönderiyorlar. Havale yapabilmek için, o şifreyi de girmemiz gerekiyor.
    Bu şu demek: Birileri bizim şifrelerimizi ele geçirse bile kendi hesabına havale yapabilmek için, cep telefonumuzu da çalması gerekiyor. Tabi biz, o havale gönderene kadar hattı iptal etmezsek.
  • Ona yakın bir sistem Garanti de var. şifreler cep telefonuna geliyor. Fakat tanımadığınız birine veya firmaya Eft yapmanızın sakıncası var mı riskli mi bilmiyorum...
  • Merhabalar bana bi arkadaş cuma gunu saat 17.30da eft yapti. Benim hesabimda gozukmesi pazartesiyi bulacak. Fakat merak ettigim bu islemi iptal edebilirmi pazartesiden once

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.