Şimdi Ara

INTERNET ALTYAPISI YOK NASIL INTERNET KULLANABILIRIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
13.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

IZMIR BUCA KURUCESME MAHALLESI OTURUYORUM.BINA YENI OLDUGUNDAN TURK TELEKOMU ARADIM ALTYAPI OLMADIGINI SOYLEDILER.GIDIP BUCA GENEL MUDURLUGUNE DILEKCE VERDIM ALTYAPI BASUVURUSU ICIN FAKAT EN AZ 1 YIL SURER DEDI ORDAKI GOREVLI PERSONEL ACABA NASIL HALLEDEBILIRIM BILDIGINIZ ALTYAPI DOSEYEN VEYA NASIL INTERNET KULLANABILIRIM

ILGINIZ ICIN TESEKKURLER...

• Bölgede kablosuz internet hizmeti veren sağlayıcı varmı onu araştırın. İzmirde durunet var ancak bucada hizmet veriyormu bilgim yok. Alternatif yöntem ise mobil paketler ancak tavsiye etmiyorum vericeğiniz para alıcağınız kotaya değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_298

Bölgede kablosuz internet hizmeti veren sağlayıcı varmı onu araştırın. İzmirde durunet var ancak bucada hizmet veriyormu bilgim yok. Alternatif yöntem ise mobil paketler ancak tavsiye etmiyorum vericeğiniz para alıcağınız kotaya değmez.

Uydu yoluyla internet hizmeti veren varda pahalı oluyor durunete bir bakım dediğiniz gibi mobil paketleri düşünmüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bölgede kablosuz internet hizmeti veren sağlayıcı varmı onu araştırın. İzmirde durunet var ancak bucada hizmet veriyormu bilgim yok. Alternatif yöntem ise mobil paketler ancak tavsiye etmiyorum vericeğiniz para alıcağınız kotaya değmez.

Superonline izmir şubesiyle görüştüm adsl hizmeti alabilisiniz diyor bende basvuruda bulundum 2-7 iş günü içinde türk telekom gelip bakıyor ondan sonra biz gelip kurulumu yapıyoruz dedi onu bekliyorum haftaya perşembeye kadar bakalım ne olacak

• quote:

Durunet ile görüştüm buca kuruçeşmeye hizmetimiz yok dedi ü

• bizde de aynı problem var apartmandan 5 6 ay önce imza toplayıp verdik genel müdürlüğe hala gelen giden yok. Allahtan havadan internet veren super online servisi var onu kullanıyoruz öyle şeyler varsa araştır. Ama online oyunlarda çok büyük problem kesinlikle son çare olarak bunu düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

bizde de aynı problem var apartmandan 5 6 ay önce imza toplayıp verdik genel müdürlüğe hala gelen giden yok. Allahtan havadan internet veren super online servisi var onu kullanıyoruz öyle şeyler varsa araştır. Ama online oyunlarda çok büyük problem kesinlikle son çare olarak bunu düşün.

Havadan derken kablosuz net mi diyorsun

• Uzun zaman sonra yazıyorum ama, ben de Kuruçeşme'de oturuyorum. Türk Telekom altyapı yok diyor onun için Superonline da bağlatamıyorum. En son 2 ay önce mavi fiber kablo borusu döşedi TT sonra bıraktılar gittiler, ses seda yok. Buralarda kablosuz internet hizmeti veren var mı bildiğiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: utavil

Uzun zaman sonra yazıyorum ama, ben de Kuruçeşme'de oturuyorum. Türk Telekom altyapı yok diyor onun için Superonline da bağlatamıyorum. En son 2 ay önce mavi fiber kablo borusu döşedi TT sonra bıraktılar gittiler, ses seda yok. Buralarda kablosuz internet hizmeti veren var mı bildiğiniz?

Türkcell ve Vodafone 4.5g modem ile hizmet veriyo bi bak istersen.http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/bilgisayardan-internet/4-5g-evde-vinnwifi-kampanyasi?source=CMS&place=campaigns_category

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 9 Nisan 2017; 23:36:3 >

• LTE WTTH bunlarla sabit internet gibi olmaz boşverin. Bir üye vardı adam sıkı takiple 1.5 ayda hattı çektirmişti konusuna bakmanızı tavsiye ederim.

• Şu an 4.5g kullanıyorum hem yeterli olmuyor hem de her ay fatura 120 liranın üstünde geliyor. Açıkçası ben de geçen sene çok uğraştım, yan sokaklardan 80'in üzerinde imza topladım. Superonline ilgilenmedi bile imzaymış dilekçeymiş. Türk Telekoma verdik dilekçeyi. Arkadaşlarla projeden onayı aldırdık, 1 sene sonra başladılar çalışmaya ama bahsettiğim gibi borular geçirildi, 2 aydır çalışma yok. Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası.

P.S. SO'nun da TT'nin de 150 metre aşağıda fiber altyapısı var.
  • AirFiber Kullanın mutlaka birinin hizmeti vardır.

• İnternette İzmir, Buca'da Tınaztepe, Kuruçeşme taraflarına AirFiber hizmeti veren bir firma bulamadım, bu tür hizmetler vereni bilen varsa yazarsa sevinirim.
  • aynı sıkıntı bende de var. 1.5 senedir oturdugum noktaya ınternet bağlatamadım. en son müşteri hizmetlerindeki yetkili sizin herşeyiniz hazır ama hangi alt yapıyı alacağınız sisteme girişi yapılmamış bu yuzden baglantı saglayamıyoruz dediler. gittik müdürlüğe dedik böyle böyle kayıt aldılar onaylanınca arayacagız gelip abone olabilirsiniz 1 hafta oldu ses seda yok şu işi artık biran önce halletmek gerek fenalık geldi.
  • Arkadaşlar, ben yeni eve taşındım,

ttnete internet başvurusunda bulunucam, ancak evde telefon hattına dair hiçbir kablo yok,apartman girişindi telefon hat kutusu var.

Ben yalın internet başvurusunda bulunsam, kablo filan çekilmesi gerekecekmi?

Yoksa ttnet ekibi herşeyi hallediyor mu?

Not:apartman eski ama 6-7 tane internet kullanıcısı var

• Hocam airfiber derken uydu interneti falan mi hani su catiya baglanan sonra eve kadar cekilen. Bilmedigim icin soruyorum.

• darksoldier11 D kullanıcısına yanıt
    Çatıya bağlanan uygun fiyatlı wifi hizmetleri.

• imkanın olmadığı yerde Tooway var ama paketleri aşırı pahalı benimde tavsiyen Vın'dan yana
  • Türktelekoma söyleyinde.. aveayi almisken 4g üstünden versin sizin internetinizi :)
  • Türk Telekom altyapıyı getirmekte neden bu kadar yavaş davranıyor anlamıyorum, Super Online'dan bahsetmiyorum bile. 3 sokakta toplam 100'den fazla hane internet gelir gelmez almaya hazır, bahsettiğim gibi dilekçemiz var. Açıkçası param olsa ben altyapıyı kendim getirtirdim sırf kârı için.

@Femtopat
    Hocam açıkçası Tooway içerik olarak daha cazip 5mbit 10gb 55 lira, kota aşımında da 256kbit yerine 1mbite düşüyor internet ve gece sınırsız ama ona da 1900 lira cihaz parası istiyorlar, olmasa kesin kurdurmuştum.

@KaanDE34
    Turkcell'in 4.5g üzerinden evde internet vereceğine dair güncel bi' yazıyı görmüştüm ama sanırım daha uygulamaya geçmediler, fiber veya xDSL'e rakip içerikte ve fiyatta paketleri hala daha yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FBEBBF5E8 -- 12 Nisan 2017; 14:21:27 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.