Şimdi Ara

İntelin Stok Soğutucusu ne kadar iyidir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar vatandan i5 4670k alıcağım ekran kartı olarak da gtx 780 alıcağım intelin stok soğutucusu iyimidr ? nasıldır İnternette istediğim sonucu almadım ısı veya ses sorunu olur mu

Lütfen intel kullanıcıları cevap versin kaç sene götürür böyle çünkü ben şahsen intel stok soğutucsunun iyi olduğunu düşünüyorum 4-5 sonra hyper 212 evo veya seidon 120 m ,240 m gbi ciddi su doğutucularını alıcam

Lütfen Yardım Edin.Şimdiden teşekkürler

• Ses sorunu yokta soğutması yetersiz 4770k da threatlar çalıştığında soğutamıyor işlemciyi 4670k da her çekirdek de tek threat olduğundan muhtemelen bu sorunu yaşamazsın ama genese orta halli bi Soğutucu al malum yaz da geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chosniel_TR

Ses sorunu yokta soğutması yetersiz 4770k da threatlar çalıştığında soğutamıyor işlemciyi 4670k da her çekirdek de tek threat olduğundan muhtemelen bu sorunu yaşamazsın ama genese orta halli bi Soğutucu al malum yaz da geldi

hmm nasıl bir soğtucu öneriyorsunuz hyper 212 evo gayet iyidir overlock yapılabilir değil mi ?
  • hocam ben yıllarca i7-920 ce zotac gtx 260 vga kullandım stok fanla hiç bir sorun yok. Hala daha sorunsuz çalışıyor. OC işlerine girmeyecekseniz bence piyasda bulunan çoğu fana göre iyi ve kullanılabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: digimonster

hocam ben yıllarca i7-920 ce zotac gtx 260 vga kullandım stok fanla hiç bir sorun yok. Hala daha sorunsuz çalışıyor. OC işlerine girmeyecekseniz bence piyasda bulunan çoğu fana göre iyi ve kullanılabilir...

overlock yapıcam ama ilerde o zamana kadar zaten sıvı soğutma alıcağım :)
  • DoğukanuA kullanıcısına yanıt
    Kendim kullanmadım Soğutucuyu ama hava soğutma deyince genelde bu Soğutucu önerilir forumda siz arkadaşa kulak asmayın oc yapmayacaksan bile al 4. nesil diğer işlemcilere göre daha çok ısınıyor

• Chosniel_TR ile aynı görüşteyim. Sıvı soğutma alasıya kadar enazından seni çok rahat götürür.
  • hocam şimdi ben tüm parçaları vatandan alıcağım soğutmasını gittigidiyordan alıp trabzon şubesine götürsem soğutmayıda montajlarlar mı ?
  • Hocam bana kalırsa sogutma performansından çok amdde intelde stokta sesli bence ses yapmıosa sıcaklığı takma kafaya oc atmazsın saten

Montajlamıyorlar bence soğutucuyuda al orda hallet veya hepsiburadadan alır bilgisayarcıya taktırırsın kendinde takabilirsin aslında

• qaanx kullanıcısına yanıt
    O işlemci yazın 80 derecede çalışırken ne kadar zarar görüyor haberin var mı senin overclock yapıp yapmaman önemli değil 1-2 hafta sonra görürsün forumda pc kasıyor mavi ekran alıyorum pc kendi kendine kapanıyor tarzında konuları

• Chosniel_TR C kullanıcısına yanıt
    Arkadaş o zaman alsın niye atarlanıosun bende ses yapar saten işlemci fanı al diyorum ayrıca o işlemci 80 derece oluosa at gitsin alma daha iyi

• qaanx kullanıcısına yanıt
    İnsanları bilmediğiniz konularda bilgilendirmeye çalışırken yanlış yönlendirdiğiniz için kızıyorum

• peki hyper 212 evo mu daha iyi 412s mi

not: bu iki işlemciden hangisi overlock için müsait ? ısı değerini düşürmesi lazım baya bi o.c için lazım olur

@Chosniel_TR hocam bence ben kendim takmiyim montajı biraz zahmetlidir bikerisinde takamıorum diye güç portunu az daha kırmıştım :) montaj konusunda uraşmasam daha iyi
    Şimdi sizi yanlış yönlendirmek istemem overclock/soğutma bölümüne konu açarsan daha iyi Soğutucu tavsiyesi alabilirsin internettede biraz araştırma yaparsan iki soğutucunun test sonuçlarını illahaki bulursun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.