Şimdi Ara

İNTELİN 8.NESİL i7 SİNİ ALMAK MANTIKLI OLUR MU PC TOPLAYACAĞIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar birkaç aya 9000tl lik bir pc toplayacağım içinde 1080 ti nin bulunduğu bi sistem.7700k mı almalıyım yoksa 8700k mı oyun olarak hangisi daha iyi perfromans verir.bide gtx 20 serisi ekran kartları çıkacak diye birşey duydum onlar da çıkınca 8700k ve 20 serisi bi sistemi 9000 tl ye toplayabilir miyim cevaplarınızı bekliyorum .yani kısacası 7700k almak yerine 8700k almalı mıyım tek çekirdekte neler sunabilir 7700k dan önde midir bunları öğrenmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baran610 -- 15 Eylül 2017; 19:2:49 >

• 7700K almayın. 8. Nesli beklemek mantıklı olur. Fos çıkarsa ryzene yönelirsiniz.
    Voltalar en erken 18 Q3 te.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johan Elmander -- 15 Eylül 2017; 19:19:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok kardeş 7700K daha iyi, boşuna 8700K çıkartıyor, 4 Çekirdekli kaby lake almak varken 6 çekirdekli coffee lake mi alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Yok kardeş 7700K daha iyi, boşuna 8700K çıkartıyor, 4 Çekirdekli kaby lake almak varken 6 çekirdekli coffee lake mi alınır.

adamsınız

• 10.000 tl param var. Bende Kasa topluyorum. 8. Nesil çıkma tarihi belli mi ?

Bir de x399 mu yoksa normal 8700k mı almak daha mantıklı ? Parası hiç önemli değil ona göre değerlendirirseniz sevinirim.
  • 8700k'nın sızan cinebench skorlarına göre tek çekirdek performansı 7700k ile benzer. Ekstra olan şey +2 core ileriye dönük olarak avantaj yaratabilir bu durum. Bunun dışında 8.nesilin başka vaad ettiği bir şey yok, yine kötü tim aynı mimari üzerinden devam eden yeni soket uyanıklığıyla çıkarılmış bir nesil.

Fiyatlar açıklansın z270 soket anakart ve i7 7700k ile fiyat farkı az olursa tercih edilebilir. Fakat soketin geleceği olmadığını hatırlatırım. İntel hazretleri z370 soket anakartlarla yetinmemiş olacak ki z390 soket çıkartacakmış.

Ryzen bir sistem tercih edip, önü açık olan x370 soket ile 12 nm ryzen2 işlemcilere geçiş şansınız olacak. Üstünede cebinizde para kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 24 Eylül 2017; 19:35:52 >
  • Bence bekle,yok ben bekleyemem diyorsan AMD'ye yönelmeni tavsiye ederim 7. nesil işlemcilere yönelme
  • öncelikle hepinizin yaptığı yorumlar için teşekkür ederim şunu söylemek isterim amd işlemci kullanmayacağım tek çekirdek performansı ile 7700k 8700k dan üstün müdür bide çoklu çekirdek perfromansı isteyen oyun olursa aralarında çok fazla fark olur mu cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baran610 -- 16 Eylül 2017; 14:55:36 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    bende sizinle aynı fikirdeyim ama hani şöyle bir algı var son nesil her zazman daha iyidir diye o yüzden oyunlarda bana 7700k mı daha iyi performans verir 8700k mı
  • Soket değişikliğine gidecek yine intel zırt bırt soket değiştiriyor boşuna masrafa sokuyor onun yerine amd rayzen 7 1800x topla daha iyi i7 6900k işlemcisini geçiyor ki sen ileride nvida sli veya amd crosfire yapsan örnek iki tane 0180 ti bile taksan rahatlıkla besleyecek güçte işlemci yaptı adamlar ben olsam illa intel toplanacaksa kesinlikle soket 2066 toplarım daha ileri dönük bir sistem olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baran610

bende sizinle aynı fikirdeyim ama hani şöyle bir algı var son nesil her zazman daha iyidir diye o yüzden oyunlarda bana 7700k mı daha iyi performans verir 8700k mı

Hmmm
  • Yorumlarınız için teşekkür ederim uzun araştırmalar yaptım i7 7700k oyun performansında ryzeni geride bırakıyor 1800x den daha iyi fps değerleri aldığını gördüm ama şimdi 7700k 4 çekirdekli 8700k ise 6 çekirdekli bu performans farkına değer mi ileri dönük olarak bunu merak ediyorum bu arada intel alacağım o kesin ryze tavsiyesi vermesseniz mutlu olurum

• Baran610 B kullanıcısına yanıt
    6>4 yani 6/4=1.5 yani matematik hocan kimdi?
  • Overclockmanyagı O kullanıcısına yanıt
    Sendin allah allah adam gibi soru sordum şurda arada performans farkı olduğunu bende biliyorum o kadar fark eder mi diyorum 1 buçuk kat arttığını bende biliyorum yani işlemci hızları 8700k nin da oc olarak belli bile değil belki de oc de geride kalacak uzun vadeli olarak 8700k mi almalıyım 770pk fazlasıyla yeterli mi demek istedim yani

• 8. Nesil çıkana kadar bekle madem çıktıktan sonra test videolarına göz atarsın iyiyse alırsın. Hem 8. nesil çıkınca 7. nesilde biraz fiyatı düşer gibime geliyor.
    Selamlar.

Sinirlenmenize gerek yok arti yada eksi yorumlar olacaktir.

Sorunuza gelince; 7700k ve 1080ti kullanacaksiniz. Bunun yaninada bir tane de ssd kullanacaginizi farzederek yaziyorum. Hic 8700k yi bekleyerek vakit kaybetmeyin. 6/12 cekirdekle isiniz olmayacak ve oyun oynayacaksiniz. Oyun icin su anda ve onumuzdeki yil icinde 7700k nin rakibi olmayacak merak etmeyin.

Burdaki yorumlarda islemcinin oyun etkisini bilmeyen arkadas yok fakat neden oyunlari ekran kartinin oynattigi gercegi gozardi ediliyor anlamiyorum. 7700k 1080ti ya besleyemiyormu da 8700k oneriliyor? 6 cekirdek oldugu zaman dahami iyi besleyecek? Bu kurulan sistem uzerindeki monitor etkisi nedir? Gibi sorulari atlamadan dogru cevaplar alinirsa daha saglikli sonuc alinacaktir.

Benim tavsiyem sadece oyun oynanacaksa 7700k uzerine 1080ti alinmasi yonundedir.

Release date
    Intel's next desktop gaming CPUs are set to launch in October 2017, and we're getting rather excited about them.

https://www.pcgamesn.com/intel/intel-14nm-coffee-lake-release-date

Ekimde gelecek yani bilemedin en geç kasım başında tüm mağazalarda olur altı üstü 2aydan bahsediyorsun tabiki beklemeye değer
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    Bu forumda beni rahatlatan ve aynı fikirde olduğum ve kimseye bu şekilde anlatamadigimdan üzülüyordum siz beni çok mutlu ettiniz ve rahatlattiniz bende sizin söylediğiniz hersey de aynı fikirdeyim alacağım bilgisayar yaklaşık 9 ay a yakın bi süre yani biraz daha vaktim var 1080 ti kullanacağım dediginiz gibi sistemimde o 2 sini düşünüyordum o zamana kadar 8700k çıkar büyük ihtimal o yüzden şimdiden fikri edinmek istedim 7700k nin oc performansı 5.1 Ghz a kadar cikabildiğini öğrendim sizce 8700k da bu kadar çıkar mı bide beni 7700k uzun yıllar götürür mu son olarak ileride çoklu çekirdek performansı isteyecek oyunlar olacak muhabbeti sizce 7700k nin performansını 1800x in altına çeker mi yoksa yine önünde devam mı eder cevaplarsaniz çok mutlu olurum

• Overclockmanyagı O kullanıcısına yanıt
    Oncelikle sinirli bi tavır gösterdiğim için özür dilerim beklemeyi bende düşünüyorum ama anakart degistirdigimde fiyat farkı çok fazla olacak midir

• Jomant kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yorumunuz için peki 7700k ile aldığım herhangi uyumlu bi anakart mesela z270 aldım 8700k ile z370 alırsam aralarında fiyat farkı ne kadar olur 7700k ve 8700k da anakartlar da dahil yaklaşık olarak sizin fikriniz nedir

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.