Şimdi Ara

İnteli satıp Amd ryzene geçenler topluluğu [F/P] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
2
Favori
11.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır Q6600 tum ıslemcılerden daha ıyı oluyor bu durumda
  • Güzel yatırım hocam bekliyoruz tavsiyelerinizi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 çekirdekli 24 izlekli olanı çıkar mı

• He intel G645 satip Ryzene gecicem. Iyi fikir degilmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

12 çekirdekli 24 izlekli olanı çıkar mı

valla.. i5 6500 16gb ddr4 ramim var.. zen bekliyorum. bf1 ve cs go oynuyorum. aldığım fps ler maalesef hiç tatmin edici değil.. bf1 saymıyorum zaten drop çok.. cpu yetmiyor i5 6600k da olsa can çekişecek.. şu 6 core zen çıksın.. bekliyip görelim.. sıvı soğutmamda hazırda.. 5 ghz için beklemedeyim.. enermax liquid 240mm sisteme takmadım bile.. sıfır kutusunda yatıyor..

bu arada.. asus strix rx480 kullanıyorum. Yanına strix 480 mi alsam yoksa referans kart alsam olurmu.. kasa ufak benim air 240.. alacağım mobolar bile sınırlı micro atx... bunu bile zor sığdırdım siz hesap edin. 1080p 144 hz monitör kullanıyorum. amaç 100 fps sabit bf1
  • Sistemi tamamladığım gibi test sonuçlarını ekleyeceğim, biraz fazla kaçırdım yazıyı kusura bakmayın...

INTEL CORE 2 QUAD Q9550 2,83GHZ--------------------AMD RYZEN 7 1700X (HB ön sipariş, 1.628 TL'ye Alındı)
    GIGABYTE GA-EP45-DS3R-------------------------------ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO (HB ön sipariş, 1.075 TL'ye Alındı)
    SAPPHIRE HD 4850 1GB 256BIT-------------------------MSI GAMING X AMD RADEON RX 480 8GB OC (25 Kasım'da 1.150 TL ye Alındı)
    CORSAIR DOMINATOR 4x2 GB DDR2 1066----------------CORSAIR VENGEANCE LPX 2x16 GB DDR4 3000 (25 Kasım'da 680 TL ye Alındı)
    INTEL STOK FAN---------------------------------------SILVER STONE TUNDRA SST-TD02-LITE (290 TL ye Amazon'dan Alındı, AM4 uyumlu aparat bekleyeceğim)
    FEEL HURRICANE II 550W ATX KASA---------------------AEROCOOL DS200 750W 80+ BRONZE (HIGH POWER) MID TOWER ATX KASA (25 Kasım'da 600 TL ye Alındı)
    INCA IL-1023HD 23" 2MS (ANALOG+HDMI) LED MONITOR--Daha Sonra Yenileyeceğim (Tercihen 4K veya FreeSync 2 olmalı)
    SANDISK ULTRA II 240 GB SSD.

Merhaba arkadaşlar ben şimdiden sistemi yazarak hazır edeyim dedim, çünkü sızıntı test sonuçları gerçek olsa da olmasa da ben çok fazla oyun oynamıyorum, oynadığım oyunlar eski sistemimde de çalışıyordu zaten, ama aldığım RX 480 den sonra Battlefield 1 oynamaya başladım, her ne kadar işlemci darboğaz yapsada 40 kişilik haritalarda 1920x1080 çözünürlükte 25-30 fps'de oynatıyor. Benim için asıl önemli olan extrem sporlarda çektiğim gopro görüntülerini düzenlemek ve işlemek olacak, bundan dolayı AMD Ryzen 7 8C/16T bir işlemci fiyat/performans yönüyle de bana cazip geliyor.

Anakart ve işlemci haricinde birçok parçamı dolar kuru düşükken ve 25 Kasım indirimleri varken almıştım zaten, iyikide almışım şimdi fiyatlar epey uçmuş. Şimdi diyeceksiniz ki o zaman 6700k falanda alsaymışsın, alabilirdim fakat şimdiye kadar hep Intel işlemci kullandım ve dönemin en üst seviye işlemcilerini aldım ve uzun yıllar kullandım. Fakat yaklaşık 1 yıldır ZEN mimarisi hakkında çıkan haber, makale, söylenti veya sızıntı ne bulduysam yerli yabancı tüm kaynakları okudum, okumaya da devam ediyorum ve özellikle 1800X ve 1700X 'in çok iyi bir performans sergileyeceğini tahmin ediyorum.

Eklemek istediğim bir nokta daha var, işletim sistemleri, DX, oyunlar, farklı işlevselliği olan birçok program vs... geçmişten bugüne bakıldığı zaman artık çoklu çekirdek performansının öneminin artacağına işaret ediyor, belkide FX serisi bile öncekine nazaran daha iyi performans sergileyecektir, daha önce AMD işlemci kullanmadığım için tam yorumlamak istemiyorum sadece tahminde bulunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CombatGT -- 24 Şubat 2017; 15:25:17 >

• Bu gazla siz amd yi bile satın alırsınız fx 9590 da çıkarken 8 çekirdek 5ghz dendi 1000 dolardan çıktı çıkmadan önce sızan benchlerde test işlemcisi 3930k parçalıyordu yakıyordu yıkıyordu satışa çıktıktan 2 ay sonra patladı. Ryzen hakkında kötü bir düşüncem yok zaten bende sistemin çogunu çok önceden dagıtmıştım hatta ryzen iyi olursa belki en alt serisinden birşeyler alabilirim ama daha işlemci çıkmadan satışa sunulmadan kullanıcı testleri yapılmadan bu gaz niye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 20 Şubat 2017; 23:13:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CombatGT

Sistemi tamamladığım gibi test sonuçlarını ekleyeceğim, biraz fazla kaçırdım yazıyı kusura bakmayın...

INTEL CORE 2 QUAD Q9550 2,83GHZ-----------------------AMD RYZEN 7 1800X / 1700X (Fiyat Durumuna Göre)
    GIGABYTE GA-EP45-DS3R----------------------------------MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM / GAMING PRO CARBON (Fiyat Durumuna Göre)
    SAPPHIRE HD 4850 1GB 256BIT----------------------------MSI GAMING X AMD RADEON RX 480 8GB OC (25 Kasım'da 1.150 TL ye Alındı)
    CORSAIR DOMINATOR 4x2 GB DDR2 1066-------------------CORSAIR VENGEANCE LPX 2x16 GB DDR4 3000 (25 Kasım'da 680 TL ye Alındı)
    INTEL STOK FAN------------------------------------------SILVER STONE TUNDRA SST-TD02-LITE (290 TL ye Amazon'dan Alındı, AM4 uyumlu aparat bekleyeceğim)
    FEEL HURRICANE II 550W ATX KASA------------------------AEROCOOL DS200 750W 80+ BRONZE (HIGH POWER) MID TOWER ATX KASA (25 Kasım'da 600 TL ye Alındı)
    INCA IL-1023HD 23" 2MS (ANALOG+HDMI) LED MONITOR-----Daha Sonra Yenileyeceğim (Tercihen 4K veya FreeSync 2 olmalı)
    SANDISK ULTRA II 240 GB SSD.

Merhaba arkadaşlar ben şimdiden sistemi yazarak hazır edeyim dedim, çünkü sızıntı test sonuçları gerçek olsa da olmasa da ben çok fazla oyun oynamıyorum, oynadığım oyunlar eski sistemimde de çalışıyordu zaten, ama aldığım RX 480 den sonra Battlefield 1 oynamaya başladım, her ne kadar işlemci darboğaz yapsada 40 kişilik haritalarda 1920x1080 çözünürlükte 25-30 fps'de oynatıyor. Benim için asıl önemli olan extrem sporlarda çektiğim gopro görüntülerini düzenlemek ve işlemek olacak, bundan dolayı AMD Ryzen 7 8C/16T bir işlemci fiyat/performans yönüyle de bana cazip geliyor.

Anakart ve işlemci haricinde birçok parçamı dolar kuru düşükken ve 25 Kasım indirimleri varken almıştım zaten, iyikide almışım şimdi fiyatlar epey uçmuş. Şimdi diyeceksiniz ki o zaman 6700k falanda alsaymışsın, alabilirdim fakat şimdiye kadar hep Intel işlemci kullandım ve dönemin en üst seviye işlemcilerini aldım ve uzun yıllar kullandım. Fakat yaklaşık 1 yıldır ZEN mimarisi hakkında çıkan haber, makale, söylenti veya sızıntı ne bulduysam yerli yabancı tüm kaynakları okudum, okumaya da devam ediyorum ve özellikle 1800X ve 1700X 'in çok iyi bir performans sergileyeceğini tahmin ediyorum.

Eklemek istediğim bir nokta daha var, işletim sistemleri, DX, oyunlar, farklı işlevselliği olan birçok program vs... geçmişten bugüne bakıldığı zaman artık çoklu çekirdek performansının öneminin artacağına işaret ediyor, belkide FX serisi bile öncekine nazaran daha iyi performans sergileyecektir, daha önce AMD işlemci kullanmadığım için tam yorumlamak istemiyorum sadece tahminde bulunuyorum.

Akil adamın hali başka oluyor;evet bence de Ryzen ile çoklu çekirdek ve render işlemlerini çok daha ucuza ve hızlı yapacaksınız ve rahatlıkla da oyun oynayacaksınız.Ben de kasım ayında 2k 144 hz 27'' asus monitörü dolar uçmadan black friday ile aldım.Elimde nvidia 680 kart olmasına rağmenYavaştan gskill trident z rgb ramleri önümüzdeki ay alacağım,ryzen yakın takibimde.Samsung 960 evo 500 gb sonraki siparişim olacak piyasa oturduktan sonra işlemci ve anakart ile işi bitireceğim ardından da vega gpu hedefteThermaltake chaser mk-i kasa ve High Power 850 bronze,Seagate 3 tb şuan kullanımda zaten.Araya sürpriz olarak 2 adet 140mm Nzxt Aer fan ve hue+(Bundle pack) girdi siparişin gelmesini bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Bu gazla siz amd yi bile satın alırsınız fx 9590 da çıkarken 8 çekirdek 5ghz dendi 1000 dolardan çıktı çıkmadan önce sızan benchlerde test işlemcisi 3930k parçalıyordu yakıyordu yıkıyordu satışa çıktıktan 2 ay sonra patladı. Ryzen hakkında kötü bir düşüncem yok zaten bende sistemin çogunu çok önceden dagıtmıştım hatta ryzen iyi olursa belki en alt serisinden birşeyler alabilirim ama daha işlemci çıkmadan satışa sunulmadan kullanıcı testleri yapılmadan bu gaz niye.

Evet size katılıyorum fakat;

28 Şubatta yabancı kaynaklarda testler yayınlanmış olur ve benim istediğim sonuçlar muhtemelen yerine gelmiş olacaktır. Zaten ryzen işlemciler 02 Martta satışa başlayacağı (umarım Türkiyede de aynı tarihte satışa çıkar) için kıyaslama için vakit olacaktır. Daha önce AMD işlemci hiç kullanmadığım ve haberlerini incelemediğim için önceki nesiller gibi sonuçlarda ortaya çıkabilir ama ben 8 ve ya 10 çekirdekli Intel işlemciler için o kadar fazla bütçe ayıramam doğrusu, sırf işlemci parasına tüm sistemi toplarım. Benim için önemli olan fiyat performans bakımından işimi görmesi yeterli olacaktır. Muhtemelen Intelde fiyat indirimi yapacaktır ama çok fazla indirim beklemiyorum açıkçası zaten Intel bu işten yeterince kaymak yedi, bence %15-20 den fazla indirim göremeyiz.

Ayrıca şunada değinmek istiyorum Ryzen işlemcilerin tekli ve çoklu çekirdek bakımından Intel ile kıyaslama yaparken, 4 çekirdekle 4 çekirdek, 6 çekirdekle 6 çekirdek, 8 çekirdekle 8 çekirdek kıyaslaması yapmakta fayda var. Bilgisi az olan kullanıcılar için daha doğru kıyaslamalar olacaktır. Çünkü forumda gördüğüm bazı kıyaslamalar var Intelin 4,2Ghz 4 çekirdekli işlemcisi ile yine Intelin 3,0Ghz 10 çekirdekli işlemcisinin tek çekirdek kıyaslaması yapılıyor. Bence bu hatalı bir kıyaslamadır, burada yayınlanacak karşılaştırmalarda tarafsız ve eşit kıyaslamaları derlemekte fayda var, sağlıcakla kalın iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CombatGT -- 21 Şubat 2017; 0:17:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CombatGT

quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Bu gazla siz amd yi bile satın alırsınız fx 9590 da çıkarken 8 çekirdek 5ghz dendi 1000 dolardan çıktı çıkmadan önce sızan benchlerde test işlemcisi 3930k parçalıyordu yakıyordu yıkıyordu satışa çıktıktan 2 ay sonra patladı. Ryzen hakkında kötü bir düşüncem yok zaten bende sistemin çogunu çok önceden dagıtmıştım hatta ryzen iyi olursa belki en alt serisinden birşeyler alabilirim ama daha işlemci çıkmadan satışa sunulmadan kullanıcı testleri yapılmadan bu gaz niye.

Evet size katılıyorum fakat;

28 Şubatta yabancı kaynaklarda testler yayınlanmış olur ve benim istediğim sonuçlar muhtemelen yerine gelmiş olacaktır. Zaten ryzen işlemciler 02 Martta satışa başlayacağı (umarım Türkiyede de aynı tarihte satışa çıkar) için kıyaslama için vakit olacaktır. Daha önce AMD işlemci hiç kullanmadığım ve haberlerini incelemediğim için önceki nesiller gibi sonuçlarda ortaya çıkabilir ama ben 8 ve ya 10 çekirdekli Intel işlemciler için o kadar fazla bütçe ayıramam doğrusu, sırf işlemci parasına tüm sistemi toplarım. Benim için önemli olan fiyat performans bakımından işimi görmesi yeterli olacaktır. Muhtemelen Intelde fiyat indirimi yapacaktır ama çok fazla indirim beklemiyorum açıkçası zaten Intel bu işten yeterince kaymak yedi, bence %15-20 den fazla indirim göremeyiz.

Ayrıca şunada değinmek istiyorum Ryzen işlemcilerin tekli ve çoklu çekirdek bakımından Intel ile kıyaslama yaparken, 4 çekirdekle 4 çekirdek, 6 çekirdekle 6 çekirdek, 8 çekirdekle 8 çekirdek kıyaslaması yapmakta fayda var. Bilgisi az olan kullanıcılar için daha doğru kıyaslamalar olacaktır. Çünkü forumda gördüğüm bazı kıyaslamalar var Intelin 4,2Ghz 4 çekirdekli işlemcisi ile yine Intelin 3,0Ghz 10 çekirdekli işlemcisinin tek çekirdek kıyaslaması yapılıyor. Bence bu hatalı bir kıyaslamadır, burada yayınlanacak karşılaştırmalarda tarafsız ve eşit kıyaslamaları derlemekte fayda var, sağlıcakla kalın iyi geceler.

ryzenin smt özelliği çekirdeğe %30 performans katarken intelinki %20 katıyormuş

yani intelden geride kaldığı ipc alanındaki eksiğini toplam threaad sayısı ve ölçeklenmesi ile kapatıyor

• Amd'nin en iyi yanı zırt pırt soket değişimi yapmaması, bu da kurduğun sistemin uzunca bir süre kullanabileceğin anlamına geliyor.

• Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    Ya simdi vega cikacak birde simdi 480 470 1060 almaya gerek var mi yada 200 300 tllik bir ekran karti alip cikana kadar idare etmek mantiklimi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

Ya simdi vega cikacak birde simdi 480 470 1060 almaya gerek var mi yada 200 300 tllik bir ekran karti alip cikana kadar idare etmek mantiklimi.

1038 tl ye sapphire nitro+ 8 gb rx480(vatan) ve 1038 tl bonuslar hariç n11 ve hb'den msi rx480 her ikisi de 8 gb olanları indirimleri yakaladığım halde es geçtim.Vega bekliyorum
  • Evet vega cıkacak 300watt tdp ıle kıs ayları ıcın bırebır olacak
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    O vega ile Prey'de 60Hz oynanıyor, GTX 1080 ile ise 30Hz kilitli ve seçenek düşürülmüş halde...
  • Daha genel konus ıstersen mete 300watt dıyoruz ses+sıcaklık deger mı oyun oynucaz dıye.Zamanında gtx480 ve ati x1950xtx almıstım lanet etmıstım aldıgıma.Kompresor gıbı kart kullanmaktansa 3-5 fps az alırım kafam sısmez.Ayrıca 1080 180watt gayette sessız ve soguk calısıyorlar nıye aynı performansı verecek olan vegayı alayım.
    GTX 480 Fermi alman zaten zekanı gösteriyor. Gelmiş bunu örnek gösteriyorsun... hem de en yeni ve ileri mimarinin konusunda! Biraz ağırsın, kendine zaman ver.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Olm 480 yenı cıkmıstı tabı sen o zamanlar daha emzık emıyodun bılmezsın neyse anlatayım bıraz.referans tasarımdan baska secenek yoktu ozel sogutmalar yoktu oyle.Fanı %100 sevıyede calısıyordu sıcaklık 95c ıdı.Sımdı yenı gelecek olan vegalar 300watt olacak yıne hee ozel sogutmalı alırsın ama aynı performansı veren 1080 varken hemde 180watt ıle vega mı alınır.

Kafa olsa sende kafan bassın azıcık dıcem ama olmadıgını bıldıgım ıcın dıyemıyorum.

Boyle kart gelmedıgı surece amd den kart falan alınmaz.Tabı sen bunuda bılmezsın onuda baska sefere anlatırım.
    https://www.cnet.com/products/ati-radeon-9700-pro/specs/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 21 Şubat 2017; 4:55:6 >
    Yahu vega zaten 480'in iki katı gücünde. GTX 1080 de tökezlerken hâlâ alınır mı? İkinci kere tongaya geleceksin.
  • 3770k 4.9 geheze memnunum 3080 ti çıkana kadar değişmeyi düşünmeyyom.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.