Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cevaplarınız için teşekkürler. benim anakart işlemci ve 750ti ptt ye ulaşmış. bugün yarın gelir. p7h55-m anakart 4 ram slotuna sahip 16gb destekliyor. bu 16 gb 4gb x4 mü olmak zorunda? tek modül 8gb ram çalışır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar 1156 pin icin oc yi haric tutarsak en makul anakart hangisidir? Türkiye den ikinci el mi yoksa alirxpress den almak mi daha uygun. Ben baktim da 200 den asagi anakart da pek göremedim.

• fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    Oc yapmiyacaksan bu işlere bulaşma yeni nesil sistemlere yonel

• Derdim uygun fiyata mal etmek. Fx 6300 lu sistem de düşündüm. Veya i5 2500 lü. Hangisi daha ucuza gelir bilemedim

• fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    İ7 3770 al en ucuz birde h61 anakart bu daha uzun ömürlü olur ve oc de yapmamış olursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcaka28 -- 27 Haziran 2018; 12:4:38 >
  • PUBG TESTİ 4 GHZ ULTRA YÜKSEK ayarlarda ancak dusuk ayarlarda darbogaz oluyorhttps://www.youtube.com/watch?v=LYN71F6KI4A

• benim parçalar geldi. oc konusunda yardım ederseniz sevinirim. tx soğutucu ile ne kadar oc yapabilirim?

Intel Xeon X3440 Klubü

• quote:

Orijinalden alıntı: xcaka28

PUBG TESTİ 4 GHZ ULTRA YÜKSEK ayarlarda ancak dusuk ayarlarda darbogaz oluyorhttps://www.youtube.com/watch?v=LYN71F6KI4A
    Darboğaz yok çünkü işlemci kullanımı %80 e bile çıkmıyor.

Denetim masası - güç seçeneklerinden ekran kartı güç tasarrufu açık olabilir. İşlemci ısınınca hızı yavaşlıyor olabilir. Bunları kontrol ettin mi?
    https://www.youtube.com/watch?v=01Of6U7B3nc

@oceanx35
    Videodaki gibi ayarlayabilirsin.
    https://www.youtube.com/watch?v=D5p5DZiqyrU

• 8MB AGP 8 kullanıcısına yanıt
    Doğrudan işlemci kullanımı ile darboğazdan bahsedemeyiz, 4c/8t li işlemcilerde darboğaz çıkarımını yapmaya çalışmak yanıltıcı olabiliyor oyunlarda maalesef, yukarıda belirttiği gibi % delik sistemde %100 ü görmüyor çünkü. 4 çekirdekli işlemcilerde daha belirgin oluyor tüm çekirdekler %100 de seyrediyor genelde çünkü.

Tek çekirdek performansından ötürü hafif darboğaz olacaktır doğru zira işlemci günümüzde işlemcilere oranla tekli çekirdekte oldukça geri de darboğaza sebep olan da bu farklılık.
  • 8MB AGP 8 kullanıcısına yanıt
    arkadasım demek istediğimi anlamadın bir işlemcinin gücünü anlamak için düşük çözünürlükte kullanman gerekir yüksek ayarlarda zaten darbogaz yok tüm ayarları low aldıgında darbogaz oluyor .

• Kardeşim için aldığım X3440 işlemci ve P55-USB3L anakart tam 1 ayda geldi. Sistemi kurduk, Windows programlar vs. herşeyi yükledik. Anakart, işlemciye stock (AUTO) halde 1.5V veriyormuş meğerse, hiç beklemediğim bir değer çünkü normalde daha az olması lazım ve bu işlemcinin risk voltaj limiti 1.4V.

OC yapalım dedik bizde, hem işlemcinin voltajını da fix'leriz vs. 3.6GHz'e koydum başlangıç 4'e kadar yolu var, Vcore 1.25V ve Vtt 1.2V. Kaydedip çıktım ve bilgisayar hiç POST olmadı. Başarısız OC'larda normaldir, BIOS'u resetlersin ya da pilini çıkarırsın vs. denedik olmadı. Backup BIOS'u verelim dedik, yine olmadı. Bir türlü POST olmadı. Kendi bilgisayarıma o kadar çok yoldan OC yapan ben, başıma böyle birşey geleceğini sanmazdım. Elimde kasa hoparlörüde yok, ses hata kodu alayım.

İşlemci ya da anakart bozuldu, ya da anakartın her iki BIOS'u da bir şekilde brick oldu, fakat hiç ekrana bilgi gelmemesini işlemciye yorumluyorum, kaldı ki buna sebep ne oldu anlamış değilim, belki de şans çünkü bu aletler 2.el ve 9 yaşında.

$80 çöpe gitti.

• Ben de kulübe katılcaktım ama işlemci açıklarından sonr avazgeçmek zorunda kaldım . En iyisi FX 6300 alıp yolumuza bakmak.

• Selam dostlar, akasa venom atto soğutucum geldi. 3.4ghz e aşırttım. Sistem windows açık boşta 45 derece civarında geziyor. gigabyte p55us3l ve gskill 8gb 1600mhz soğutuculu ram kullanıyorum. Daha fazla aşırtmama gerek var mı?

Bir de aliexpress den asus p7h55m anakart almıştım 250 tl ye ne yaptıysam görüntü gelmedi ekrana ben de video çekip parayı geri istedim satıcı yanaşmadı git yaptır yarısını vereyim dedi kabul etmedim. Süre dolunca Aliexpress devreye girdi beni haklı buldu, paranın tamamın iadesini önerdi satıcı kabuk etmedi videodaki işlemci ya da ram bozuk olabilir dedi. Yeni video çektim parçaları gigabyte anakarta takıp çalıştığını gösteren, Aliexpress yine paranın tamamının iadesini önersi satıcı yine kabul etmedi video daki parçalar bizim anakarta uygunluğu tartışılır dedi. Ben de 3. Video gönderdim bilgisayarı çalıştırıp adata programıyla konfigürasyonu çektim. Umarım bu kez satıcı FBI ya da NASA dan kanıt istemez diye not düştüm.bugün aliexpress nihai kararı verecek nolacak bakalım. Ne cins satıcıymış.
    Intel Xeon X3440 Klubü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanx35 -- 13 Temmuz 2018; 19:16:23 >

• oceanx35 kullanıcısına yanıt
    hocam bu işlemci 3.8 e kadar çıkartılabiliyor. yapmanız gereken 3.4 de stress test açın 3-4 saat. sorun çıkmazsa 3.6 3.8 e kadar çıkartın
  • Anakartı çok pahalı olmasa bende toplamayı düşünebilirdim Türkiye de 250 tl istiyorlar kaç yıllık çöplere

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hann-

Anakartı çok pahalı olmasa bende toplamayı düşünebilirdim Türkiye de 250 tl istiyorlar kaç yıllık çöplere
    Maalesef anakart çok pahalı işlemcinin ucuz olması bir anlam ifade etmiyor. Üstüne üstlük iyi bir soğutucu yoksa ekstra masraf.
  • Selamlar bende de X3460 bulunmakta Foxconn H55M-S anakart var oc performansı öyle ahım şahım değil ama az çok izin veriyor. Sıkıntısı sorusu olan varsa yazabilir. Zamanında 40 dolara almıştım o günün dolar kuru ile 150 tl gibi bir fiyata geliyor. Şuan ürünün fiyatı epey düştü 26.25 dolara düştü bu yüzden X3460 yerine X3470 tercih edilmeli çünkü arasında 2 dolar gibi bir şey var. Fakat önemli olan fiyatın düşmüş olması değil. Doların 6.5 olması bu yüzden zamanında 40 dolarken 150 tl ye aldığım işlemciyi şuan da 26.25 dolar olmasına rağmen ancak 170 tl ye alabiliyoruz.
  • Merhaba.

Bende i3 540(lga 1156) kullaniyorum. İşlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum. Xeon x3440 hakkında forumda konu acmistim. Konustuk i7 860dan daha ucuz aynı performans. X3440 almaya karar verdim. Ancak anlattım sitesindeki CPU support list'de x3440 yok. Ama x3450 var. Acaba x3440 alsam sıkıntı yaşar mıyım?

Anakartim gigabyte ga p55 us3l

CPU support listesi:

https://www.gigabyte.com/Ajax/SupportFunction/Getcpulist?Type=Product&Value=3640

Bir sorum daha olacak...

İşlemci gücü olarak gayet yeterli gözüküyor ama yeni oyunlarda desteklememe gibi bir sorun oluyor mu?

• saasc S kullanıcısına yanıt
    Anakartınız destekler x3440'ı.

Hiçbir problem çıkarmaz.Ucuza yüksek performans elde edersiniz.

Maksimum Rx 570, Gtx 1060 gücündeki kartları kullanın. Üstünü besleyemez. Tavsiyem Rx470, Rx570

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 31 Ekim 2018; 13:11:29 >
  • Grimaniel kullanıcısına yanıt
    Hocam üst mesajları okurken aklıma geldi.

Bendeki CPU 75watt bu cpu 95watt. Şuan bile prime95 testinde 70i görüyor. Bunu aldığımda 80 85 olur galiba. Bu sıkıntı yaratır mı? Birde soğutucu mu almam gerek?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.