Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok hocam fabrikasyon onlar. Bütçeniz yetiyorsa tabi ki b450 anakartli ryzen 1 nesil işlemcili bir sistem daha iyi olacaktır inşallah gönlünüzce bir sistem kurup güzel günlerde kullanırsınız :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Bütçem zamanla çoğalıyor sadece bekleme sürem uzar mantık bekle derse beklerim tüm mesele bu başkan 😀 kafam hiç çalışmıyor ya dediğin gibi b450 anakart ile r3 1200 lü bir sistem kursam ama istediğim ramler pahalı biraz trident z neo 3600 mhz Cl16 bu değerlerdeki en ucuz ram buydu 800tl şimdi r3 1200 lü bir sistem kurarım bu şekilde zamanla r5 3600x 5700xt falan yükseltirim x570 ide pcı 4.0 gerekli bir ssd takacağım zaman yükseltirim 5700xt nin pcı 4.0 ile 3.0 arasında hiç farkı yok aynı fps veriyor 3 5 anca değişiyor bitek ssd konusunda fark ediyor pcı 4.0 gene kafam karıştı işe bak ya 😀 r3 1200 rx460 rx480 4 gb b450 alırım arar tarar kim ucuza satıyosa alırım bi tane ssd ram psu güç kaynağı kasa derken 3000 bine yaklaşır gene her türlü fakat Bi daha ram almak istemiyorum dediğim rami alır diğer kasayı toplarken onları kullanırım yükseltirken de ilk r5 3600x sonra ekran kartı falan derken bu işi çözmüş olurum dış kasa ile psu da iyi alıp değişmesem yapsam bana 600 w 80+ psu lazım en az ilerisi için bak gene çorba oldu kafam 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emıcan E kullanıcısına yanıt
    Hocam ben hala sata2 pcie 2li sistem kullanıyorum. Şu an 0 dan toplayacak alsam orta şeker b450 anakart 2 tane ballistix 3000 mhz ram r5 1600 işlemci duruma göre rx 570 yada 580 alır geçerdim. 256 mb ssd 1 tb hdd. Incığa cıncığa para vermezdim. Bütçe olarak daha yükseğe de çıkabilirim ama sonuçta oyun oynanacak iş güç için lazım olsa eyvallah :)

800 tl olan 3600 mhz Cl16 ram 8x2 şeklinde satılıo zaten tanesi 400 e geliyor ama tek te satılmıyor tek başka ram alsam 350 ye 3000 mhz Cl16 alıcam o yüzden bu ram mantıklı geliyor bana, idarelik bir sistem kurunca hevesim kaçıcak gibi geliyor bana zaten ama genede biraz daha üst bişeylere ihtiyaç duymayada başlicam zamanla aslında hep haklısın fakat gözüm aç işte kendime düşman gibi bişeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emıcan E kullanıcısına yanıt
    https://www.akakce.com/bellek/en-ucuz-crucial-ballistix-8-gb-3000mhz-ddr4-bls8g4d30aesbk-fiyati,461449942.html

Bu ramler çok iyi overclock oluyor forumda kullanan ve memnun olan baya kişi var aklınızda bulunsun :) üst sınır diye birşey yok sevdiğimin teknoloji dünyasında bence sizi memnun edebilecek alt sınır sistemi belirleyin sonra bütçe olarak yormayacak şekilde nereye kadar çıkabilirsiniz ona göre son şeklini verin

Başkan huyum pis benim gözüm doymuyor asgari ücret alan bir insanım şuan çalışmıyorum gerçe iş beğenmiyorum babam zengin ya hani 😀😀 ama ayakkabı saat toplasan 2500 TL eder neyime benim o kadar şey işte gözüm aç, açgözlülük+hırs = eşeklik, yaşım 26 az buçukta yakışıklıyım gider karı kızla yiyeceğim parayı buna yatırırım geçen işten çıkardılar 3000 TL tazminat verdiler gidip karı kızla yedim o zamanda niye pc toplamadım diye pişman oldum çünkü yukarıdaki denklemin cevabı eşeklik, işe girince iki ay 1500 1500 kenara koysam 3 bin eder gerçe anam o yok bu yok diyince kıyamaz ufak ufak veririm en kötü 3 ayda yaparım daha fazlasını yaparım 3 ayda büyük ihtimal, bu aldığım sistemde çoğu oyunda bana 1080 p ultra ayarlarda oynayacağı için yükseltmeye gitmem, düzeltilmesi gereken dövmelerim var ama 1000 lira veripte düzelttirmedim hevesim kaçtı buda öyle olur büyük ihtimal, kafamın içinde sirk var başkan kendimle ne yapıcam bilmiyorum deli gibi bişey oldum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• P7P55D EVO ile x3440 kullanan var mı ? Bahsettiğiniz anakartların bir çoğunun sitesinde desteklenen işlemcilerde Xeon modeller yok ama bir çok kişi kullanıyor, bunun yanında kullanamayan insanlarda var. Örneğin core i5 takıyor sorunsuz kullanıyor ama xeon takınca kullanamıyor. Bu sorunlara nasıl çözüm bulabiliriz ?

• serhatbblt S kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=z3SjJ9hLS3M&feature=youtu.be

Videoda x3440 kullanılıyor. Bios güncellemesi isteyebilir.

Bu videoyu izlemiştim ama merak ettiğim şey şu
    p55 h55lerde sitedeki en son bios güncellemesini indirip kurarsak Xeon takip kullanabilir miyiz ?

Birde P7P55D E ile P7P55D EVO aynı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatbblt -- 23 Ocak 2020; 18:13:59 >
    Intel Xeon X3440 Klubü

Hocam mesela benim gigabyte p55 anakarta F7 sürüm biosta xeon desteği eklenmiş. Eğer p55 h55 1156 bi anakartta x34** bir işlemci çalışmıyor ise akla ilk gelen bios güncellemesi

• quote:

Orijinalden alıntı: 2019daDHyekatilmak

Hocam mesela benim gigabyte p55 anakarta F7 sürüm biosta xeon desteği eklenmiş. Eğer p55 h55 1156 bi anakartta x34** bir işlemci çalışmıyor ise akla ilk gelen bios güncellemesi
    Anladım. Peki orada sadece 3 tane Xeon modeli var örneğin Xeon x3450 bunda 3430,3440 gibi işlemcilerin çalışıp çalışmayacağını nasıl anlayacağız

Yapı olarak aynı işlemciler olduğu için tek tek yazılmamıştır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2019daDHyekatilmak

Yapı olarak aynı işlemciler olduğu için tek tek yazılmamıştır diye düşünüyorum.
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, son bir sorum olacak. Elimde 8GB tek slot bir ram var bunu p55 h55 chipsetli anakartlarda kullanamıyorum sanırım doğru muyum, bildiğim kadarıyla her slot maksimum 4GB destekliyor, doğrularsanız sevinirim :)

Hocam kesin birşey demek zor.
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/138343114#138343114
    Mesela bu arkadaş başka bir anakartta 8x2 sorunsuz çalışıyor demişti. Benim tek slotta 8gb deneme şansım olmadı

O zaman denemekten başka çare yok. Teşekkürleri

Hocam sizin elinizde şu an ne var? Xeon için sağlam psu ve kule tipi soğutucu şartı var.

Coolermaster Elite V3 600W , Snowman 6 bakır borulu 2 fanlı işlemci soğutucu, x3440 CPU, Rx 580 4G GPU 8GB tek modül ram, 120GB SSD, 1TB HDD

Tek eksiğim anakart

O zaman işiniz kolay hocam anakarti almaya giderken işlemci ve ram ile gidin deneyin alın:)

Kredi kartına taksit almak için Getle alacağım da, şuan tek korkum ram :D

• Arkadaşlar bende böyle donanım arşivi kanalından görüp toplamak istedim. Ve toplamaya çalıştım diyelim.
    Parçalar şu şekilde Asus P7P55 LX Anakart, Xeon x3440, 8 GB DDR3 (2x4) RAM, GTX 950 2GB, 400W Thermaltake PSU
    Fakat benim anakartım biosu son sürüm olması halde x3440'ı çalıştırmıyor ekrana görüntü gelmiyor başka bir i3 550 işlemciyi deneyince çalışıyor. Xeon'u başka anakartta deneyince çalışıyor Kafayı yedim. Sinirim bozuldu yardım eder misiniz ? 2.el Aldım parçaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzselim0 -- 25 Ocak 2020; 23:48:58 >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.