Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Artık o.c de yemiyor. Anlamadım bu işlemci çok uğraştırdı beni sorun nerede oc yapıyorum biostan kaydedip çıkıyorum pc açılıyor ama multiplier yaptığım ayarda değil sürekli düşükte değişiyor anakartım GA-H55-UDH3
  • bakgari035 B kullanıcısına yanıt
    Yük altında hız düşüyor ise sıkıntı ama sistem boşta iken hız düşmesi bir sorun değil.

C1e ayarını kapatırsanız işlemci sürekli olarak ayarlardiginiz freanksta çalışacaktır
    Edit; ayrıca c3/c6 state özelliğini kapatın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2019daDHyekatilmak -- 18 Haziran 2019; 18:20:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Intel Xeon X3440 Klubü
    Intel Xeon X3440 Klubü

Ayarlar böyle 2 side kapalı ama dediğim gibi hayla aynısorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakgari035 -- 18 Haziran 2019; 18:40:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam, bios bilgilerini soylermisiniz? , voltaj qpi ayari carpan vs neleri degistirdiniz default ayarlara gore?

• hocam daha biraz önce sıfırladım biosu sadece resimdeki ayarları yaptım
    Pardon hangi resim :) kafam allak bullak odaklanamiyorum

• Intel Xeon X3440 KlubüIntel Xeon X3440 Klubü

Böyle ayarlar başka birşey ellemedim.
    Anladım teşekkürler, ben daha ayrıntı ve elle ayar yaptım ve daha derinini öğrenmek istiyordum sağolun
    System memory mult. ayarını 8 e düşürün ramleriniz 1333 mhz (tabi oc ile 1600 de çalışıyor ise öyle kalsın) ayrıca qpi clock ratioyu 32x olarak girin

• qpi clock ratioyu 32x yapınca bu hatayı aldım

Intel Xeon X3440 Klubü

• Intel Xeon X3440 Klubü
    Intel Xeon X3440 Klubü
    X3470 4 ghz için yaptığım ayarlar

• voltaj ayarlarını bilmediğim için girmedim o işe ama şuan oc li kullanamıyorum sistemi.
  • Arkadaşlar ne yaptıysam olmadı. Aynı anakartı kullanan ve oc yapan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    Hocam qpi ratioyu autoda bırakın o zaman. 18 x 160 170.gibi bir değer ile başlayın denemelere. Rami en düşük frekansa alın . Ayrıca turbo boostu kapatın.

• https://youtu.be/E8znxnpL82c

hocam ben bu videoyu rehber alarak yaptım işlemleri. Anladığım kadarıyla önce işlemcinin sağlıklı çalışabileceği bir ayar buluyoruz mavi ekran almıyorsak ve soğutucumuz yeterli oluyor ise orda sabitleyip sonra ramlere ayar çekiyoruz. Ayrıca aynı model bile olsa kullandığımız işlemciler ve anakartlar yaklaşık 10 yıllık olduğu için herbirimizin sistemlerinin ulaşabileceği değerler farklı. Kullanılan anakartta mosfet soğutucusu yok ise mosfetlerin aşırı ısınması overclock sınırını düşürüyor. Mesela hedefiniz 3.8 ghz de stabil bir şekilde kalmak olsun. Voltaj ayarlari otomatik olarak 3.8 ghz ye ayarlayın. Aida64 ile sistem kararlılık testi yapın orda 10 dk kadar. Sonra testte gördüğünüz vcore voltajını el ile bir kademe altından girerek tekrar bir test yapın. Mavi ekran almadıysanız düşüre düşüre mavi ekran alana kadar işlemcinin 3.8ghz de çalışabileceği en düşük voltajı belirleyin. Sonra kullanmaya devam edin . Ayrıca kendi denemelerime göre rx570 ile kullandığım işlemcim 4 ghz ile 3.5 ghz arasında oyunlarda ( pubg apex cs go gta v ) performans olarak bi fark göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2019daDHyekatilmak -- 19 Haziran 2019; 11:32:18 >
  • hocam bende ztn 3.2 3.5 gibi değerlerde kullanmak istiyorum.Şuan 3ghzde kaldı çarpanı 20 yapıp kaydediyorum 3.2 için pc açılınca 19 olarak açılıyor bu sistem beni deli edicek :D
  • Hocam stok soğutucum var işlemci stok halde overclock yok termal macun uyguladım
    Ama yine aynı %30 40 yükte 90 derece oluyor çıldırıcam
    Delirtcek bu işlemci beni lütfen derdime bi çare bulun
  • ferg13 F kullanıcısına yanıt
    Hocam fanı ve soğutucu bloğunu temizlediniz mi özellikle bloğun kanatlarının arasında kalıp kalıp toz birikebiliyor oda soğutma performansını düşürür. Ayrıca stok soğutucular Xeon işlemciler için pek iyi değil ama yinede 2.5ghz de bu kadar ısınmamalı diye düşünüyorum. İkinc olarak biostan PC Health Status kısmında fan ayarlarını kontrol edin fanın en yüksek devirde dönmesini sağlayın. Ayrıca kasanızın hava sirkülasyonu nasıl yan kapak kapalıyken bu sıcaklık değerlerini alıyorsanız kapağı çıkarıp tekrar deneyin herhangi bir düşüş olacak mı bakın. Bu işlemlerden sonra herhangi bir ısı düşüşü sağlanırsa işlemci sorun yüksek ihtimalle soğutucunun yetersiz kalmasıdır ama herhangi bir ısı düşüşü sağlanmaz ise işlemcinizin delid ihtiyacı olabilir tabi delid yapmak x3440 için gereksizdir çünkü delid maliyeti işlemciden daha maliyetli oluyor

fan 1500 devirde dönüyor ve uzay montaj kullanıyorum sistemi voltajı düşürdüm stockda 1.08 volt verdim ısı 80lere düştü ama full yükte yine rahat 96 97 görüyor
    Açıkçası satıp elimden çıkarmayı düşünüyorum şuan
  • Arkadaşlar bende bu sistemi topluyordum ama vazgeçtim
    P7p55d pro anakart var satılıktır

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.