Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Thermal pad dışında hiç bir uygulama mantıklı değil heatsink üzerinde.
  • Arkadaşlar elimde ki bilgisayarı satıp Xeon sisteme geçmeyi düşünüyorum. Xeon x3440 ve RX 470 li sistem toplamak kaç tl tutar? Bu arada i3 6098p gtx 950 li sistem kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar gigabayte h55ud3h anakartımda x3440 ı 3.2 oc liyorum fakat pc açılınca oc yapmamışım gibi kendi mhz sinde kalıyor bios ayarları böyle yardımlarınızı bekliyorum Intel Xeon X3440 Klubü
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakgari035

Arkadaşlar gigabayte h55ud3h anakartımda x3440 ı 3.2 oc liyorum fakat pc açılınca oc yapmamışım gibi kendi mhz sinde kalıyor bios ayarları böyle yardımlarınızı bekliyorum
    bios pilini degiştirmen işe yarayabilir.
  • şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    Cpu-z ile kontrol sağlayın.Yada görev yöneticisinden anlık CPU frekansına bakın.

• 1156 dansa geçebiliosanız 1366 ya geçin x5675 1.46v 4750 mhz günlük kullanıyorum baya performanslı.

Intel Xeon X3440 Klubü
    Onu soğutmak için verilen paraya yazık. Bu sistemleri hobi için yapan çok azdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • anakartın ramlerini test ettim 16gb çalıştı vallaha inancım yoktu ama oldu bilgilendiriyim dedim ilgin için teşşkür ederim yine 👍

• Çalışmasına sevindim, haber verdiğiniz için teşekkür ederim. İleride ram upgrade yapmam icap ederse bu bilgiyi kullanacağım.
    Anakartınızı öğrenebilir miyim? x5670 alma niyetindeyim, lakin hangi anakartla stabil performans sağlayabileceğim hakkında bir fikrim bulunmamakta.
    Hocam ben de x5650 aldım ama 5675e geçmeye değer mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: girayos

Anakartınızı öğrenebilir miyim? x5670 alma niyetindeyim, lakin hangi anakartla stabil performans sağlayabileceğim hakkında bir fikrim bulunmamakta.
    asus p6t veya p6t deluxe falan bulursanız iyi anakartlar birde alabilirseniz x5675 alın çarpanı 23 daha iyi oc olur benim anakart evga x58 sli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepton355

Hocam ben de x5650 aldım ama 5675e geçmeye değer mi?
    x5650 ile 4-4.1 ghz görürsün x5670 ile 4.25 falan x5675 ile biraz anakartada baglı ama 4.7 ye kadar yolu var.
    anakart çok kaliteliyse bclk arttırımına çok izin veriosa x5650 ilede 4.5ghz görebilirsin ama bence oc yapan biri min x5675 almalı.
  • Arkadaslar konunun adından anlasilacagi uzere x3440 en f/p islemcidir. X5650'de islemci olarak guzel fakat anakartini bulmaniz cok zor. Dolayisiyla sahsi tavsiyem ya x3440 toplayın yada yeni Ryzen'lere bakın , bu arada x3440 gece sene mayistan beri kullanıyorum acayip memnunum sistemden bir sıkıntım olmadı , buyuk ihtimal forumda en uzun sure kullananlardnim o yuzden yazayım dedim ,

• bende konudan gaza gelip arkadaşıma pc topladım aliexpresten , ssd , ram , xeon 3440 , gtx 960 4 gb sorunsuz geldi ama anakart galiba gümrüğe takıldı

Intel Xeon X3440 Klubü

https://tr.aliexpress.com/item/32910633264.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.25943024cFnJDe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arka Destroyer -- 28 Mayıs 2019; 21:36:19 >

• Aranızda x3440 ile gtx 960 kullanan var mı?
    İşlemciyi aldım yanına gtx 960 alıcam büyük ihtimalle kaç ghzye overclocklasam rahatça besleyebilir acaba
    Ve şu snowman 6 bakır borulu soğutucuyu kullanan varmı performansı nasıldır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HWS

Sahibinden'de 100 TL 'ye X3440 satanlar var boşuna 20-30 gün Aliexpress'ten işlemcinin gelmesini beklemeyin zaten en iyi ihtimalle Aliexpress'e bugünkü kurla 97 TL vereceksiniz 2-3 TL için o kadar beklemeye değmez.

Anakartı öyle pasajdan falan bulabilirsen ve çalışıyorsa o fiyata hiç kaçırmayın ama ben pek çalışan eli yüzü düzgün bir anakart bulabileceğini sanmıyorum. Sahibinden de çalıştığını söyleyen en dandik LGA 1156 anakarta 400-450 TL istiyorlar. Sizin yerinizde olsam donanım haberin 2.el forumlarını sıkı şekilde takip ederdim orada bazen çok uyguna anakart ilanları denk gelebiliyor ama yok ben beklemek istemiyorum hemen almalıyım derseniz de buradaki anakartı öneririm en azından güç beslemesi 8-pinlik ve kısmıi pasif mosfet soğutucusu var yani işlemciye daha stabil O.C yapılabilir. 4-pin güç beslemeli anakartlarda bazen O.C'de stabilite sorunları yaşanabiliyor. Verdiğim linkteki ürünü bugünkü kurla 323,91 TL vererek almış olursunuz ki daha pahalı bir ürüne o kadar para verilmesini ben şahsen önermem gerek yok sonuçta 8-9 yıllık eski nesil bir anakart alıyorsunuz ne zaman elinizde patlayacağı hiç belli olmaz biraz şans işi bu verdiğiniz paraya yazık olur.

Ramleri Aliexpress'ten dandik CL değeri aşırı yüksek ve O.C olamayan ya da çok az olan ramlerden alacağınıza en azından donanım haberin 2.el bölümünde 2x4GB CL9 1600-1866Mhz hızındaki ram kitlerinden satanlardan 200-250 TL'ye almanızı tavsiye ederim ki burada biraz pazarlıkla en azından O.C olabilen ramlere sahip olmuş olursunuz. Bu durumda anakart + işlemciyi toplam 420,64 TL'ye + 250 TL 'ye de ramlere deseniz 670,64 TL 'ye sistemi toplamış olursunuz. Soğutucu olarak da hiç Aliexpress'ten almak için beklemeden neredeyse aynı fiyata aynı ürünü satan buradaki soğutucuyu sıfır alabilirsiniz ya da yine forum donanım haberin 2.el bölümünden uygun fiyatlı 100-120 TL'ye Hyper 212 Evo ve benzeri bir soğutucuyu çok uyguna biraz pazarlıkla alabilirsiniz sadece ilanları kovalamanız gerekiyor.

Bunun dışında X58 sistemlere hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim çünkü bu sistemler artık bilinçli şekilde 10 yılını doldurduğu için Intel tarafından yavaşlatılıyor önceki mesajlarımdan birinde ilgili videonun linkini paylaşmıştım yani verdiğiniz para boşuna gidecektir yine de bakıp kendiniz ona göre karar verebilirsiniz.

Ama ben sizin yerinizde olsam daha güncel ve hızlı olan en azından i5-3570 işlemci veya bulabiliyorsanız forumda ilanlarını da görmüştüm 300-350 TL arası i5-3570K (O.C olabilen) bir işlemci almanızı tavsiye ederim. Bu işlemci çok rahat GTX 1080 Ti 'yi bile besleyebilir. Anakart olarak buna uygun 250-350 TL aralığında işlemciyi O.C yapabileceğiniz bir anakartı yine forumdan kovalarsanız bulabilirsiniz. Ram olarak 2x4GB 1600-1866 CL9 veya 2400Mhz CL10-11 gibi kombinleri forumdan uyguna en azından pazarlıkla çok rahat bulabilirsiniz.

Selamlar..
    Arkadaşlar merhaba xeon 3440 toplamayı düşünüyordum lakin forumda cevapları okuyunca kafam karıştı 15 20 gün içerisinde toplayacağım sizce 3570 mı toplamalıyım 5670 mi yoksa 3440 mı ? hangisi daha mantıklı ? neden ?

• gtx960 için fhd çözünürlükte 3.2ghz yeterli olacağını düşünüyorum. Bu hızlarda yüksek voltaj gereksinimi olmayacağı için orta seviye bir soğutucu bile iş görecektir. Hayırlı olsun.

Bütçe varsa 3570; anakartınız varsa veya eşten dosttan v.s kolay bir şekilde edinebilecekseniz x5670-75, şayet anakart arayacaksanız bulaşmayın. x3440 yeterli gelecektir, lga1156 anakartı bulmak lga1366 ya göre daha kolay ve çok daha ucuz. Üste kalan parayı daha iyi bir ekran kartı alarak seçiminizi yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RX 480

Arkadaslar konunun adından anlasilacagi uzere x3440 en f/p islemcidir. X5650'de islemci olarak guzel fakat anakartini bulmaniz cok zor. Dolayisiyla sahsi tavsiyem ya x3440 toplayın yada yeni Ryzen'lere bakın , bu arada x3440 gece sene mayistan beri kullanıyorum acayip memnunum sistemden bir sıkıntım olmadı , buyuk ihtimal forumda en uzun sure kullananlardnim o yuzden yazayım dedim ,
    TRY 276.26 13%OFF | Intel P55 6 Kanal Anakart DDR3 Anakart Yüksek Performanslı Masaüstü Bilgisayar Ana kurulu CPU Arayüzü LGA 1156
    https://s.click.aliexpress.com/e/cdAJH8Wk

Bu anakart hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyu detaylıca okudum ancak oc olarak hangi anakartı tavsiye edersiniz?

• Hasac kullanıcısına yanıt
    Hocam denemedigim icin bir sey diyemem ama yourmlar iyi gibi gozukuyor

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.