Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle xeonlu sistem toplamayı düşünen arkadaşlarıma selamlar :D

İlk başlarda benim de aklımda çok fazla soru işaretleri vardı. Olur mu olursa nasıl olur performans alabilir miyim aklımda sürekli bunlarla başladım. Uygun fiyatlı yeni nesil işlemcileri de çok fazla değerlendirmeye aldım fakat uygun fiyatlı yeni nesil işlemciler bu performansı veremiyor. Dün itibariyle her şeyi ile sistemi kurdum ve çalıştırdım.

Anakart: MSI P55M-GD41
    RAM: 8 GB 1333 MHZ
    İşlemci malum konumuz olan x3440 :D
    Power: xigmatek 600w 80+ bronze
    Oc lu kullanacağım için kule tipi soğutucu akasa venom pico
    Ekran kartı : MSI GTX1050

Sistemim yukarıda belirttiğim parçalardan oluşuyor. Windows u yükledikten sonra ilk işim overclock yapmak oldu ve 3.8 GHZ çıkarttım. 3.8 de hiç sorunsuz stabil bir şekilde çalışıyor sistem GTX1050 yi %40-50 işlemci kullanımıyla PUBG - GTA V - APEX LEGENDS gibi oyunlarda besliyor. Normal şartlarda hedefim doğrudan 4.0 GHZ e çıkartmaktı ama cpu soğutucum 2 bakır borulu olduğu için bu değerde bıraktım. Yukarıda belirttiğim oyunlarda max 73 derece ısıyı gördüm ve de bu sadece belirli anlarda oldu onun haricinde 50-60 civarlarında seyretti. 1080p ultra ayarlarda sizi çok fazlasıyla tatmin edecek fps değerlerini rahatlıkla alıyorsunuz. Darboğaz kesinlikle olmuyor. Toplamak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum fakat 1156 pin anakart şuan piyasada çok fazla değerlenmiş ve az bulunur durumda o yüzden biraz sabır gerektiren bir iş. Sakın ha sakın ilk gördüğünüz 1156 pin anakarta atlayıp yüksek paralar vererek almayın gerek oc gücü yönünden gerek anakart özellikleri yönünden çok kötü durumda olanlar var piyasada. 8 gb ram destekleyen modelleri ya da msı gigabyte ya da asus harici bir marka tercih etmeyin. Ama toplamanızı kesinlikle öneririm tatmin edici bir sistem ortaya çıkıyor. GTA V gibi işlemci yönünden kuvvet isteyen bir oyunda bile ultrada 150 fps alabilirsiniz.

Yakında sisteme GTX1060 takacağım ve onun sonuçlarını da burdan paylaşacağım. Ama takmadan aklımda kesinlikle bir soru işareti yok çünkü darboğaz yapacağına inanmıyorum. Şu haliyle 1070 i bile zorlayabilecek bir işlemci.

• crazymcht C kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun hocam iyi gunlerde kullan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar anakartım foxconn h55mxv şuanki işlemcim i3 550 ve yeni aldığım ekran kartım rx 460 . haliyle ekran kartı güçlü işlemci güçsüz olduğu için darboğaz oluyor(720 p oyun oynuyorum şimdiye kadar hiçbir sorun olmadı sadece darboğaz oluyor işlemciden dolayı ) . ben bu sisteme xeon x3440 takmayı düşünüyorum. bende şuan 300 w psu var (belson hk400-51an.) bu psu sisteme yetermi ?
  • iRomBox İ kullanıcısına yanıt
    O.c. yapacagimiz icin sistem yuksek guc tuketmekte hocam normal tdp degeri 125 w ona gore ekran karti usb vs dahil edip hesapla

• RX 480 kullanıcısına yanıt
    Reis ben o.c yapmıycam düz takıp kullanıcam psu 12 v kanalından 228 veriyo sanırsam bana hesaplamamda yardım edermisin pek bi bilgim yok 2 x ddr 3 4 gb ram olucak rx 460 xeon x 3440 3 usp takılı bir fan var oda işlemcinin 2 adet disk var cd dvd okuyucu var ama kullanmıyorum eneeji harcıyorsa çıkartırım bu kadar reis

Bağzı yerlerde okudum 300 w psu yeter diyorlar bağzıları min 400 w kullanın diyorlar çok kafam karıştı reis

• quote:

Orijinalden alıntı: crazymcht

Öncelikle xeonlu sistem toplamayı düşünen arkadaşlarıma selamlar :D

İlk başlarda benim de aklımda çok fazla soru işaretleri vardı. Olur mu olursa nasıl olur performans alabilir miyim aklımda sürekli bunlarla başladım. Uygun fiyatlı yeni nesil işlemcileri de çok fazla değerlendirmeye aldım fakat uygun fiyatlı yeni nesil işlemciler bu performansı veremiyor. Dün itibariyle her şeyi ile sistemi kurdum ve çalıştırdım.

Anakart: MSI P55M-GD41
    RAM: 8 GB 1333 MHZ
    İşlemci malum konumuz olan x3440 :D
    Power: xigmatek 600w 80+ bronze
    Oc lu kullanacağım için kule tipi soğutucu akasa venom pico
    Ekran kartı : MSI GTX1050

Sistemim yukarıda belirttiğim parçalardan oluşuyor. Windows u yükledikten sonra ilk işim overclock yapmak oldu ve 3.8 GHZ çıkarttım. 3.8 de hiç sorunsuz stabil bir şekilde çalışıyor sistem GTX1050 yi %40-50 işlemci kullanımıyla PUBG - GTA V - APEX LEGENDS gibi oyunlarda besliyor. Normal şartlarda hedefim doğrudan 4.0 GHZ e çıkartmaktı ama cpu soğutucum 2 bakır borulu olduğu için bu değerde bıraktım. Yukarıda belirttiğim oyunlarda max 73 derece ısıyı gördüm ve de bu sadece belirli anlarda oldu onun haricinde 50-60 civarlarında seyretti. 1080p ultra ayarlarda sizi çok fazlasıyla tatmin edecek fps değerlerini rahatlıkla alıyorsunuz. Darboğaz kesinlikle olmuyor. Toplamak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum fakat 1156 pin anakart şuan piyasada çok fazla değerlenmiş ve az bulunur durumda o yüzden biraz sabır gerektiren bir iş. Sakın ha sakın ilk gördüğünüz 1156 pin anakarta atlayıp yüksek paralar vererek almayın gerek oc gücü yönünden gerek anakart özellikleri yönünden çok kötü durumda olanlar var piyasada. 8 gb ram destekleyen modelleri ya da msı gigabyte ya da asus harici bir marka tercih etmeyin. Ama toplamanızı kesinlikle öneririm tatmin edici bir sistem ortaya çıkıyor. GTA V gibi işlemci yönünden kuvvet isteyen bir oyunda bile ultrada 150 fps alabilirsiniz.

Yakında sisteme GTX1060 takacağım ve onun sonuçlarını da burdan paylaşacağım. Ama takmadan aklımda kesinlikle bir soru işareti yok çünkü darboğaz yapacağına inanmıyorum. Şu haliyle 1070 i bile zorlayabilecek bir işlemci.
    Hayırlı olsun ama çok da beklentiye girmeyin 1060 1070 diyerek,

Alın da görün tersten 1060 ı darboğazdan kartı değiştirdiğini anlamazsınız bile çoğu oyunda.

• iRomBox İ kullanıcısına yanıt
    Duz kullanirsan cok performans vermez bence o.c.la

reis ben zaten fazla performans beklemiyorum sadece darboğaz olmasın yeter ben sadece 300 w yetermi diye soruyorum ?
  • bende xeon 3440 işlemcili sistem toplamayı düşünüyorum gtx 660 ekran kartım ve 8 gb ddr 3 ram ile düşük ayarlarda pubg oynamak istiyorum düşük bütçeli anakart varmı bu işlemciye göre?
  • Suppordle kullanıcısına yanıt

4.0Ghz O.C edilmiş X3440 ve 2100Mhz DDR3 C10 O.C edilmiş ramler ile 2 ayar High geri kalan herşey en düşükte PUBG'de ekran kartının nasıl darboğaz yaşadığını bu videoda görebilirsiniz.

Fazla beklentiye girilmemesi gerekiyor.

Not: Ram CL10 olarak düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HWS -- 11 Mart 2019; 15:20:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HWS

4.0Ghz O.C edilmiş X3440 ve 2100Mhz DDR3 C10 O.C edilmiş ramler ile 2 ayar High geri kalan herşey en düşükte PUBG'de ekran kartının nasıl darboğaz yaşadığını bu videoda görebilirsiniz.

Fazla beklentiye girilmemesi gerekiyor.

Not: Ram CL10 olarak düzeltildi.
    Gönül ister ki kaldırsın ama oyunlar tek çekirdek performansına sıkı sıkıya bağlı maalesef.

Bende 4930k vardı 4.4 ghzde bile Battlefiled 1 de Vega 56 ile darboğaz yapıyordu sistemi değiştirmek durumunda kaldım.

• Suppordle kullanıcısına yanıt

Bu sistemin aslında hakkı GTX 1050 Ti ama adam ona bile O.C yapmış işlemci 4.2Ghz'de ramlar 2100Mhz CL10 'a O.C edilmiş, GPU kullanımı ort. %99-95 arası gidip geliyor düşük bütçeli oyuncular için ideal bir sistem ort. 1.5-2K 'ya tüm parçalar 2.el olarak dizilir tam bütçe dostu.

• HWS kullanıcısına yanıt
    Kısıtlı bütçelerde asgari şekilde oyunu rahat oynamak için tüm şartları yerine getiriyor o ayrı.

Ama ekran kartını yükseltme konusunda öne set çekiyor. Yoksa kısıtlı bütçelerin kurtarıcısı bunlar o ayrı.
  • 2 ısı borulu(90mm,2200RPM) soğutucu kullanıyorum 3.8 ghz'de, oyunlarda filan problemim yok ama video editlemede,+30 gb rar çıkarma setuplarda ısı %100'e vuruyor ve kapanıyor.
    Bu yüzden yeni soğutucu tavsiyesi verecek var mı ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reDsbLacKSK -- 11 Mart 2019; 20:41:11 >
  • reDsbLacKSK R kullanıcısına yanıt
    Ben bunu aldım 3 fanlısını şuan ki kurla 145,65 TL yapıyor 4.4Ghz'e bile yeteceğini düşünüyorum.
  • HWS kullanıcısına yanıt
    Kullandığın zaman performansını söylersen sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reDsbLacKSK -- 12 Mart 2019; 1:17:4 >
  • reDsbLacKSK R kullanıcısına yanıt
    Daha gelmedi gelsin test edince söylerim.
  • Bende gtx750 var bu işlemci ile uyumlu olur mu

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.