Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ~Kawaii~

Ben bu sistemi aldığım fiyatlarla birlikte yazayım isterseniz gtx 1080 in yarı fiyatına sistem toplamış bulunmaktayım :D
    Arkadaşın kastı sanırım kurulacak sistemin ne kadar kapasiteli olduğunu anlatmak. Ben de 1156soket x3440 ve 1155 soket 3570 sistem kurmuş biri olarak oyumu 1155 soketten (işlemci olarak 3470, 3570, 3570k,3770, 3770k olabilir) yana kullanıyorum. İster stok ister overclock her iki durumda da daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanx35 -- 2 Ocak 2019; 11:1:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oceanx35 kullanıcısına yanıt
    Hocam daha önce toplamışsınız diye size danışmak istiyorum 600tl bütçe ile anakart ram işlemci üçlüsü önerebilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: oceanx35

Arkadaşın kastı sanırım kurulacak sistemin ne kadar kapasiteli olduğunu anlatmak. Ben de 1156soket x3440 ve 1155 soket 3570 sistem kurmuş biri olarak oyumu 1155 soketten (işlemci olarak 3470, 3570, 3570k,3770, 3770k olabilir) yana kullanıyorum. İster stok ister overclock her iki durumda da daha iyi.

Alıntıları Göster
    Aslında Konu Böyle İlerlemeli, Başık 3440 Olabilir ama Fiyat Yonundnen En Ekonomık Performans Makınesı oldugu gıbı bunu alıp kullanan sorunlarını goren vede ılılestırmede 1/2 Tıkla Şu olsaydı daha iyiyidi önerileriyle Konuyu güncel tutmak. x3440 - x5675 - w3680 vs ve bunlara uygun bulunabılır anakart, ram sogutucu ve max hangi ekran kartına kadardarboğazssız performans verdiği. şeklinde gitmeli.

• O bütçeye h61 anakart, 8gb ram ve i5 3470 işlemci öneririm.

• FiveRoaD kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki kombinin ram hariç fiyat 845,14 TL bu donanımla 3770K'nın 5Ghz'ine toz yutturmak isteyenler değerlendirebilir.

X5675 (29,35$)
    GA-X58A-UD3R (129.05$) --> 8-pin güç girişli, mosfet soğutuculu, 3 kanal bellek desteği, x8 x8 SLI & Crossfire desteği, SATA 3 ve USB 3.0 destekli --> X5675 + GA-X58A-UD3R Toplamı

• HWS kullanıcısına yanıt
    Bende ilk etapta x58 tabanlı bir sistem toplamayı düşünüyordum yanlış anlaşılmasın ben sistem en iyisi oldu diye bir ibarede bulunuyorum paramın bunlara yettiğini anlatmaya çalışıyorum

Bütçesel olarak kendisini biraz daha arttırabilecek arkadaşlara bende x58 tavsiye ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • asus p7p55d deluxe anakart
    intel zeon x3440 işlemci
    stok fan kule tipi
    kllisre ddr3 4gb ram

sistem bu overclock yapamıyorum yardımcı olur musunuz
  • Almış olduğum kişilerin linklerini atıyorum
    xeon x3440
    GA-P55A-UD3R

Kingdian SSD

• ~Kawaii~ kullanıcısına yanıt
    Dostum ben size bir şey demiyorum zaten normalde Donanım Arşivi isimli Youtube kanalı bir video paylaştı sanki bilmiyormuşuz gibi sonra herkes X3440'lara abandı bakın Aliexpress satıcılarının ilanlarına hep TR'den sipariş geçenlerle dolu sonra Aliexpress satıcıları uyanıklık yapıp nasıl olsa bunlar alıyor diye fiyatları arttırdı. Normal de X3440'lı bir sistemin en fazla ederi işlemci + anakart için en fazla 300-350 TL olmalı ama ne oldu fiyatlar arttı da arttı hatta Sahibinden ve Letgo gibi sitelere bakın millet bir hevesle almış sonra bakmış kazın ayağı öyle değil topladığı sistemi Aliexpress fiyatlarından da fazlaya satmaya çalışıyorlar alan var mı vardır muhtemelen ki o fiyata koymuşlar benim anlatmak istediği bu haa ucuza sağlam çalışır sistem bulursanız onu alın ama test edip alın hatta çok daha uyguna daha yeni teknoloji kombinler forumda satılıyor sadece kovalamak gerekiyor.

• asus p7p55d deluxe anakart
    intel zeon x3440 işlemci
    stok fan kule tipi
    kllisre ddr3 4gb ram

sistem bu overclock yapamıyorum yardımcı olur musunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: HWS

Dostum ben size bir şey demiyorum zaten normalde Donanım Arşivi isimli Youtube kanalı bir video paylaştı sanki bilmiyormuşuz gibi sonra herkes X3440'lara abandı bakın Aliexpress satıcılarının ilanlarına hep TR'den sipariş geçenlerle dolu sonra Aliexpress satıcıları uyanıklık yapıp nasıl olsa bunlar alıyor diye fiyatları arttırdı. Normal de X3440'lı bir sistemin en fazla ederi işlemci + anakart için en fazla 300-350 TL olmalı ama ne oldu fiyatlar arttı da arttı hatta Sahibinden ve Letgo gibi sitelere bakın millet bir hevesle almış sonra bakmış kazın ayağı öyle değil topladığı sistemi Aliexpress fiyatlarından da fazlaya satmaya çalışıyorlar alan var mı vardır muhtemelen ki o fiyata koymuşlar benim anlatmak istediği bu haa ucuza sağlam çalışır sistem bulursanız onu alın ama test edip alın hatta çok daha uyguna daha yeni teknoloji kombinler forumda satılıyor sadece kovalamak gerekiyor.
    Kesinlikle katılıyorum, X3440 sistemin anakart+işlemci fiyatı 300 bilemedin 350 olmalı ki topladığına değsin. Adamlar kaç yıllık 1. Nesil anakartlara son nesil z370 fiyatı çekiyorlar. Hele x58 anakartlar 500 den aşağı kart yok. Yazıktır günahtır. Ben zaten konu baltalansın diye değil insanlara aynı fiyata daha güncel, daha performanslı alternatifleri de değerlendirsin diye öneride bulundum.

• oceanx35 kullanıcısına yanıt
    9 yıllık X58 anakartlara 500TL verilmez yazıktır günahtır forumda bir ara görmüştüm biri 150-200TL'ye X58 Sabertooth satıyordu sen bir de alıp ona O.C yapacaksın ne kadar süre dayanacağını kimse bilemez işte bir heves alıp sonra elinde patlama riski var dün letgodan bir çocukla yazıştım ilan resminde GA-P55A-UD3R anakart vardı sordum sadece anakarta ne istiyorsun diye anakartta sıkıntı olabilir yatırabilirseniz onu da alabilirsiniz dedi arkadaş ve sadece işlemciye 200TL dedi şaka gibi özetle eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı diye bir atasözümüz var tam da yeri geldi diye yazmak istedim. Selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HWS -- 2 Ocak 2019; 13:7:56 >
  • P7h55m-pro anakarta sahibim ama bir türlü o.c stabilize edemedim.Benzer anakartı olan biri bana yaklaşık voltaj değerlerini verebilir mi ?

• X58 ucuz bulamiyorsaniz toplamayin . Şu youtuber yuzunden olayın tadı da kaçtı zaten

• RX 480 kullanıcısına yanıt
    Intel'in 10. yılını doldurduğundan planlı olarak eskittiği X58 platformu için kimse para verip de sistem toplamasın. Sonra verdiğiniz paraya çok üzülebilirsiniz. Satmak istediğinizde de elinizde kalabilir.

Bu linkteki videoyu izledikten sonra hala X58 platformuna bir ümitle para yatırıp almak isteyen varsa bilemem tabii.
  • HWS kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Şurada parasi olmayan işini gorsun diye konu acalim dedik. Malum Türk youtube şahis yuzunden anasi agladi konunun. Bana kalirsa x3440 dan başka sistem toplamasın kimse. Parasina degmez.

• Topladık sorunlarla karşılaşıp duruyoruz hahahaha

• RX 480 kullanıcısına yanıt
    Aslında bu konu yeni değil 2018'in başlarından beri Ruslar sayesinde Youtube aleminin gündeminde yani o zamanlardan bu videoları görüp anakart + işlemciyi gerek Aliexpress gerekse de yurtiçi piyasadan ucuza almış olsaydınız şimdiki fiyatları görünce gülüp geçerdiniz ama bizim kendini Youtuber zanneden arkadaşımız onlardan görüp yeni bir şeymiş gibi video çekince ahalimiz de ucuz yollu sistem toplayacağım ayağına parçalara abanmış bunu gören Aliexpress'in çakal satıcıları da fiyatları arttırmış, üstüne günümüzde doların yine yükselişe geçmesi de tuzu biberi olunca ucuz yollu sistem kurma hayalleri başka bahara kalmış.
  • Elinde hali hazırda 1156 pin anakart olmayan için bence de artık mantıklı değil bu sistem. Konuda zaten diğer arkadaşların dediği i5 2500k-3570 + Z77 anakart olayına ben de katılıyorum. En azından düzgün USB 3 ve Sata 3 özellikleriniz olur. İleride 3770k geçme fırsatınız olur.
  • youtuber şahsiyetin videosunu izleyince kafama takıldı, 1156 anakartlarda tek modül 8gb ram kullanılıyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.