Şimdi Ara

Intel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye Başladı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MSI X299 XPOWER Gaming AC

Nerede o eski XPower'lar.

Intel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye Başladı

Intel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye Başladı

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    evet nerede o titanyumlu xpowerlar, tam bir hayal kırıklıgı oldu xpower
  • X299A SLI PLUS daha guzel olmus sanki bu sefer

incelemesi

http://hexus.net/tech/reviews/mainboard/107197-msi-x299-sli-plus/
    Dostum x299 İntelin gelecek 8.nesil işlemcileriyle uyumlu olacak sanırsam. Bu anakartı şimdilik i5-7500 ile kullanabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır, uyumlu olmayacak. 8xxx serisi dediğin Coffee Lake işlemciler. Bu X299 çipset, sadece 2066 soket işlemciler için.

7500'ü de kullanamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 12 Temmuz 2017; 12:2:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: danteauditore

Dostum x299 İntelin gelecek 8.nesil işlemcileriyle uyumlu olacak sanırsam. Bu anakartı şimdilik i5-7500 ile kullanabilir miyim

X299 çipset 2066 pin, i5 7500 1151 pin haliyle kullanamazsınız. 8.nesil coffee lake'lar 1151 v2 soket olarak gelecek, yani yine değişiyor herşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 12 Temmuz 2017; 12:3:27 >
    8.nesil işlemcilerle uyumlu olacak bir anakart önerir misin. Var mı şu anda böyle bir anakart

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    8.nesille uyumlu olacak bir anakart var mı şu anda

• quote:

İşlemci ortada yok dostum anakart nasıl olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Yok dostum yani bu 8.nesil tamamen farklı bir yonga mı. Çıktıktan sonra kullanmak için yeni bir anakart almak mı gerekiyor sistem toplayacağım da ondan sordum

• 1151 soket olabileceği konuşuluyordu. Şimdiki 200 serisi destekleyebilir bu işlemcileri.

Yeni 300 serisi çipset de gelecek tabi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Yok dostum yani bu 8.nesil tamamen farklı bir yonga mı. Çıktıktan sonra kullanmak için yeni bir anakart almak mı gerekiyor sistem toplayacağım da ondan sordum

Core mimarisi içerisindeki farklı bir nesil olacak soket yapısı değişiyor. Şu an 7.nesilde 1151 pin soket var, 8.nesilde 1151 v2 soket olacak fakat pin sayısı 1151 kalmayacak.

Önce işlemci tanıtılır, akabinde anakartlar fuarlarda tanıtılmaya başlanır 1 ay içinde satış başlar. 8.nesilin çıkmasına daha vakit var.

• Bu platformu almak isteyen arkadaslara duyurulur. Vrm konusuna el atilmis bir Asus anakart.

https://youtu.be/hejMP5hrhjc

• quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Bu platformu almak isteyen arkadaslara duyurulur. Vrm konusuna el atilmis bir Asus anakart.

https://youtu.be/hejMP5hrhjc

700-800 dolarlık bir anakart olacak o
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    x299 alırken paraya mı bakılır hocam ya

Şaka bir yana, epey tuzlu olacağı benziyor. Kanımca vrm olayını bir kar olayına çevirecekler. Daha uygun fiyatlı anakartlara da daha sağlam vrm soğutucu takacaklar mı, ne zaman takarlar.

Valla intel'in k olan ile olmayan işlemciler gibi bir şeye dönüşmesin bari, OC için sağlam bir vrm soğutucu şart.

Kapitalizmin doğası işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 12 Temmuz 2017; 16:4:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

x299 alırken paraya mı bakılır hocam ya

Şaka bir yana, epey tuzlu olacağı benziyor. Kanımca vrm olayını bir kar olayına çevirecekler. Daha uygun fiyatlı anakartlara da daha sağlam vrm soğutucu takacaklar mı, ne zaman takarlar.

Valla intel'in k olan ile olmayan işlemciler gibi bir şeye dönüşmesin bari, OC için sağlam bir vrm soğutucu şart.

Kapitalizmin doğası işte.

Elbet öyle de 700-800 dolarda bir anakart için ciddi yüksek bir rakam.

Şu an x299'un zaten asus tarafında en yüksek anakartı olan prime deluxe 500 dolara yakın, bu bile fazlayken 700 dolar bir anakarta verilmez x299 değilse isterse x599 olsun.

• Intel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye BaşladıIntel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye BaşladıIntel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye BaşladıIntel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye BaşladıIntel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye BaşladıIntel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye BaşladıIntel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye BaşladıIntel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye BaşladıIntel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye BaşladıIntel X299 Çipset Anakartlar Görünmeye Başladı

Anakart beklediğimden daha güzelmiş. Biraz ağır. Kasa üzeri soket açıklamaları Termal Armor yüzünden çoğu yerde kapanmış fakat onlara artık kılavuzdan bakacağız :) Özellikle VRM ısıları için anakart arkasındaki Fortifier Armor ile PCB arasına baktım, baya kalın bi termal pad var o arada, bütün VRM kısmını ve fazlasını da arkadan kaplıyor. Fotoğrafta çok belli olmuyor ama etkili olacak gibi. M2 ve yonga setini soğutan 40mm fan mevcut. Paket içeriğine gelecek olursak;

-I/O Shield
    -TUF Stickerları
    -Güç ve Led girişleri için kolaylık sağlayan soket
    -Dikey M2 slotu aparatı
    -VGA tutucu
    -PCI Express slotları için toz kapakları
    -TUF Detective Bluetooth aparatı
    -SLI Bridge & Tri SLI Bridge
    -Kullanma kılavuzu
    -Driver cd'si
    -TUF Dayanıklılık testleri sertifikası

Sıcaklık değerlerini kısmetse Ağustos ayında test edeceğim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.