Şimdi Ara

Intel Skylake (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
735
Cevap
12
Favori
34.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ekran kartım XFX 280X , 8300 özellikle GTA'da çakılıyor 280x ile beraber
  • snow-leopard S kullanıcısına yanıt
    Overclock ile idare etmeyi deneyin. Sürekli Gta oynuyorsanız 2. el i5 4690k + Z97 anakart ile daha uygun bir çözüme ulaşabilirsiniz. 800TL'ye değer bir fark olmaz bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 13 Ağustos 2015; 21:52:23 >
    Sadece oyun içince çok değiceğini sanmıyorum ama illa değiştirmek istiyorum veya intele geçmek istiyorum dersen z97 fiyatları düşücektir biraz daha bekle ddr3 lü z97 bir güncel bir sistem seni 3-4 yıl daha götürür bence geçmeye değermi sorunuza 8300 ile 6600k arasında arasında nm ve güncel teknoloji acısından fark var tabikide burdan incele istersen

http://cpuboss.com/cpus/Intel-6600K-vs-AMD-FX-8300
    Çakılmamasi lazim bence o işlemcinin başka bir sorun olmali donanımsal o 2li bende kullandim arkadasima verdim o ekranti ve işlemci çatir çatir gta5 oynuyor arkadas bence guncelleme lazimdir anakart ekran karti işlemci butun guncellemeleri dene olmadi windows 10 yukle
  • quote:

Orijinalden alıntı: snow-leopard

ekran kartım XFX 280X , 8300 özellikle GTA'da çakılıyor 280x ile beraber

Bence sisteminiz harika rahat sizi uzun yillar goturur.Eger illada degistirecem diyorsaniz 2016 sonlarina dogru cikmasi beklenen gercek ddr4 ve dogal usb3.1 destekli AMD ZEN veya intel Cannonlake islemcilerini bekleyin derim.
  • TIK TAK ile ile 6 ayda bir yeni bir cpu. yetisemiyoz diyo millet.

intelin Tik tak gelisim stratesisi tamen ticari ve satis politikasindan ibarettir. intel 5 yil sonra cikaracagi teknolojiyi biliyor. ve bunu parca parca tik tak diyerek satiyor. surekli yeni bisey cikarip satiyormus gibi görunuyor ama aslinda son bes seneye ve cikardiklarina bakarsak. ufak farklarla ayni seyi satiyor. cunki 5 sene sonra satacagini su anda yuksek fiyatlara server islemcisi olarak sirketlere satiyor zaten. Hali hazirda ust düzey bir mimari var. kaziklanmamak icin kapitalizmin tüketicii politikasinin esiri olmamak lagzim.

örnegin 1.5 sene oöce intel 4. nesil i7 4770 k li bir sistem toplamistim, ve 6 nesil i7 6700k ile arasindaki az bir fark ve is görürlügünü hesap ediyorum degisen bisey yok

cünki 4770k k hala oyun vb yüksek islemci gücü isteyen seyde fazla fazla geliyor, ve tahminimce intelin 8 genarasyonuna kadar bu islemci beni idare eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ET 7 -- 15 Ağustos 2015; 12:15:46 >

• Ben tam 4790k sistem toplamak üzereyken çıktı bunlar, iyi mi oldu kötü mü oldu ama 1150 sistemle arasında 100 lira falan farketti. (Z97 için Ranger anakart seçtiğimden, yoksa fark yükseliyor). Tahminen cuma günü tüm parçalar elime geçmiş olacak. Anakart olarak gigabyte gaming 7 aldım. Eğer herhangi merak ettiğiniz birşey, test vs varsa önerilere açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nirv -- 15 Ağustos 2015; 12:24:36 >
  • Bu Skylake Overclock özürlüsü galiba aşırı voltaj istiyor. webtekno incelemesindeki 6700K 1.45-1.475 voltta 102.20x46 ile 4.7 GHz' de stabil bir şekilde OCCT'yi tamamlamış.

Turbo açık 4.2 Ghz'de 1.3v ile çalışıyormuş.

http://www.webtekno.com/donanim/intel-i7-6700k-skylake-incelemesi-h9811.html
  • 4690k ile oyun bazında düşünürsek çok bir fark var mıdır i5 6600k ile aralarında? Şimdi öyle bir durum var ki, işlemciyi yükselteyim desen anakart da değişecek hadi tamam anakart+işlemci değiştireyim diyeceğim bu sefer de DDR3 mü DDR4 mü alsam diye düşünecek insan eee bari almışken de DDR4 alıyım DDR3'ler bitiyor diyecek insan, bu sefer DDR4 ram almak gerekecek ... bu böyle uzar gider. En iyisi galiba 4-5 sene sonra komple değiştirmek sistemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 15 Ağustos 2015; 14:50:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crymone

4690k ile oyun bazında düşünürsek çok bir fark var mıdır i5 6600k ile aralarında? Şimdi öyle bir durum var ki, işlemciyi yükselteyim desen anakart da değişecek hadi tamam anakart+işlemci değiştireyim diyeceğim bu sefer de DDR3 mü DDR4 mü alsam diye düşünecek insan eee bari almışken de DDR4 alıyım DDR3'ler bitiyor diyecek insan, bu sefer DDR4 ram almak gerekecek ... bu böyle uzar gider. En iyisi galiba 4-5 sene sonra komple değiştirmek sistemi.

emin ol 4690k ile aralarında değiştirmeye değecek bir fark yok bende 4690k kullandığım için bu işlemci rahat 4-5 yıl sorunsuz götürür diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Bu Skylake Overclock özürlüsü galiba aşırı voltaj istiyor. webtekno incelemesindeki 6700K 1.45-1.475 voltta 102.20x46 ile 4.7 GHz' de stabil bir şekilde OCCT'yi tamamlamış.

Turbo açık 4.2 Ghz'de 1.3v ile çalışıyormuş.

http://www.webtekno.com/donanim/intel-i7-6700k-skylake-incelemesi-h9811.html

Crucial 2666Mhz aldım, aynı Batch numaralı işlemci bende de var. Şuanda anakartı bekliyorum. Hero ile birlikte kullanıcam. Demek ki benimde yapıcağım 4.6Ghz

• Gereksiz olur
  • ZiveR kullanıcısına yanıt
    O zaman bi inceleme bekliyoruz :)

Belki sonradan gelecek işlemciler daha iyi olur. 4790'da falan Vietnam gelmişti ya. Şimdiki Skylake işlemcilerin üretim yeri neresi ?
  • quote:

Belki sonradan gelecek işlemciler daha iyi olur. 4790'da falan Vietnam gelmişti ya. Şimdiki Skylake işlemcilerin üretim yeri neresi ?

Günlük kullanımda 4.6-4.7 Ghz yeter bana Malezya.
  • quote:

Bir de bu muhabbet vardı di'mi aklıma gelmişken sorayım bende 4690k var benimkinin üretim yerine nereden bakabilirim?
  • Kutunun üzerindeki etikette yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Çakılmamasi lazim bence o işlemcinin başka bir sorun olmali donanımsal o 2li bende kullandim arkadasima verdim o ekranti ve işlemci çatir çatir gta5 oynuyor arkadas bence guncelleme lazimdir anakart ekran karti işlemci butun guncellemeleri dene olmadi windows 10 yukle

Hocam,

bütün güncelleştirmeler yüklü , ve windows 10 kullanmaktayım, Win8.1'de dahada kötüydü durum, şimdi ise GTA5 otoban bölgelerinde 25lere düşmekte FPS.

işlemci sıcaklığıyla veya ekran kartıyla ilgilide bir sıkıntı yok, işlemci Xigmatek Gaia2 ile max 55 Derece, Ekran Kartı ise max 65 derece.

nedenini hala çözebilmiş değilim.

Ekran kartiyla alakali olabilir bence forumda biraz araştir istersen amd ekran kartlari için özel bi ayar yayinlamişti bi arkadas kasmamasi için istersen bi onu dene
  • OCN forumlarında, Skylake'ın neden yüksek voltajla geldiği tartışılıyor. Aşağıdaki tabloyu da eklemişler. Turbo'lar açık halde voltaj değerlerini görebilirsiniz.

i7 6700K neden stok 1.30v ile geldi acaba.

Intel Skylake  (14nm) i7-6700K - i5-6600K + Z170 Çipset
  • ET 7 E kullanıcısına yanıt
    İNTEL 8 GENERASYONU HANGİSİ OLUYOR YADA NE ZAMAN
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.