Şimdi Ara

Intel Sistem Tavsiyesi (Güncellemeye Müsait)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birkaç haftadır konuları okuyorum bu forumdaki, bazı arkadaşlar cidden amme hizmeti yapıyorlar. Benim bunca yorumu okuduktan sonra guzel bir işlemci anakart kombinasyonu yapıp nispeten eski orta ayara yakın hatta orta düşük arası.bir ekran kartı.ile sistem toplamak oldu.

Zira ekran kartları.hızla yenilenirken diğer donanımlar nispeten yavaş. Bundan ötürü daha müsait anda (hem maddi hem de -daha çok etkili olan- islerimin az yoğun olduğu zamanda) 700-1100 arası ekran kartı eklemesi yapmak istiyorum, şimdilik gt7xx hatta gt6xx ve dengi amd donanım yeterli olur.

Bütçe: 1500tl (monitör haric)

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Free Man. kullanıcısına yanıt
    vay kardeş hayallerin güzelmiş 700 dengi kartlı intel sistemi 1500 ' e mi alacaksın ? :)

al bak HD 4600 ile idare et sonra direk 970 alırsın.

MSI
    Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI ANAKART
    265 TL

INTEL
    Core i5 4590 Soket 1150 3.3GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    525 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866 MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    284 TL

SEAGATE
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    154 TL

ZALMAN
    Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
    132 TL

CORSAIR
    VS SERİSİ 650W GÜÇ KAYNAĞI
    212 TL
  • Anladığım kadarıyla GTX 6 veya 7 serisi ekran kartının da dahil olduğu 1500 lira bütçeli AMD sistem (cpu) istiyorsun.İşin zor dostum :)

Yinede ben tavsiyede bulunayım fakat şunuda söyliyim , GTX 750Tİ bile alsan 450 500 lira demek. Geriye kalan 1000 lira senin ilerde alacağın o yüksek seviye karta darbogaz yapmayacak işlemcine mi f/p de olsa kaliteyi koruması gereken kasa-psu na mı yoksa diğer donanımlara mı ? Bunu düşün diyerek bir tavsiye yapayım ;

Intel Sistem Tavsiyesi (Güncellemeye Müsait)

Bu resimdeki sistemi asgari ihtiyaçlara göre seçtim.Buna rağmen anakart a bütçe yetmedi + 1500 ü de biraz geçti...

Bu durumda ne yapabilirsin , bence ilerde alacağın güçlü ekran kartına (mesela gtx 970) muhtemel bir darboğaz riskini göze alarak FX 4300 tarzı bi cpu , hyper 103 gibi birz daha f/p sogutma , ve 200 lira civarında ud3p tarzı am3+ anakart ile yine aynı paraya getirirsin.

En olmadı İşlemciyi pentium g 3258 anakartıda msi pc mate yapabilirsin. Yine bütçe aynı fiyata gelir yine sogutucuyu biraz düşürüp.

Bu fiyata dahili hemde gtx 7 serisi sıfır sistem bence böyle yapılır.

Diğer arkadaşların yorumlarıda önemli tabi benımkının altına gelmeye başlarlar şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 18 Ekim 2014; 0:21:15 >
  • her iki mesaj için de çok teşekkür ederim, sanırım bir durumu yanlış ifade etmişim, ekran kartı için üst düzey kart beklemiyorum hatta gt750ti dahi üst düzey olur sadece kampanya ile 300tl civarına satıldığı dikkatimi çektiğinden ekledim.

Bunun da nedeni ekran kartı uzun bir süre zaten yük altında olmayacak (: uyumlu mudur bilemiyorum ama gt730 veya gt630 vb 200 civarına ekran kartı işimi yaza dek görür rahat.

Provisione önerdiğin sistem gayet güzel hemen hemen.aklimdaki kasa ve donanımlar sadece 8320 yerine i5 alınabilir mi? bütçe yi 100-150 aşmak sorun olmaz aynı zamanda ekran kartından kısarak (:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.