Şimdi Ara

Intel, Ryzen ateşini söndürmek istiyor: 8. nesil işlemciler yolda (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Rekabet olmayan ortamda Intel'in yaptıklarını gördük. İşlemci teknolojisinin ilerlemesi yavaşladı. Sürekli soket değiştirerek %10 performans artışını insanlara kat ve kat fazlasıyla ödettirdiler. Piyasayı kendi ellerinde tuttular. Rekabete yer vermediler. Ne zaman ki rakibi çıkıp da bir işlemci tanıtsa Intel hemen işlemci tanıttı. AMD'yi sevmemin iki önemli sebebi var. Birincisi sürekli soket değiştirerek kullanıcıları mağdur etmemesi. İkincisi fiyatlandırma olarak rakibinden daha uygun fiyatlar sunması. Ne Intel fanboyluğu yaparım ne de AMD. Beim tek istediğim rekabet ortamı olsun. Teknoloji yavaş yavaş değil de hızlı ilerlesin. Şimdi hepimiz bu haberi evimizdeki bilgisayarlara işlemci seçmek/almak için bakıyoruz. Sadece bu yönde bakarsak duruma hataya düşeriz. Teknolojinin yavaş ilerlemesi bilimsel araştırmaların da geride kalmasına sebep oluyor. Teknoloji haberlerinde sürekli görüyoruz yapay zekanın geliştiği. Yapay zekanın muazzam düzeyde işlemciye yüklendiğini bir çoğumuz bilir. Ayrıca uzay araştırmalarında görüntülerin ve videoların daha yüksek çözünürlükte ve daha hızlı işlenebilmesi için işlemci gücü çok önemli. Sözün özü rekabet iyidir. Teknoloji hızlı ilerler. Bu da insanların yararına olur. O yüzden fanboyluğu bırakın. Herkes için rekabet ortamını destekleyin.

• rekabette amd bir gol attı ortalık allak bullak. durun yav mac bitmedi. biz seyirciyiz heyecen istiyorsak (ucuz ve kaliteli ürün) macın ortada olması lazım. biri fark atarsa heyecan biter monoton olur. bu arada aslolan taraftar olmaksa, baştan kaybedenlerdensin.
    BİZ SEYİRCİYİZ. taraftar değil.

• Intel kendi topuğuna sıkıyor da haberi

Yahu en basitinden 2500 k aldın oc yaptın kullanıyorsun en yeni i5 ile arasında ne kadar fps farkı olacak

Ben şu an 4590 kullanıyorum en az 5 sene değişmeyi düşünmüyorum

Ama fx ile ryzen arasında ki süre idealdi fxler yavaş yavaş ömrünü doldururken ryzen çıktı

Intel ne yapıyor her sene cikariyor çok saçma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel 8 cekırdeklı ıslemcıyı anakartıyla beraber verse bıle almam ne yapayım sobayı zaten

• Ryzen çıkmadan önce, daha önceden Bulldozer işlemcilerden korkup 2. Nesil Core'larda köklü değişiklikler ve fiyat indirimleri yapıp Bulldozer'in fos çıktığını gören ve temkinli davranmak isteyen Intel CEO'su: "Ryzen bizim planlarımızda hiçbir değişikliğe sebep olmayacaktır"

Ryzen çıktıktan sonra Intel CEO'su: "i9'LARI ÇIKARIIIIN! ÇEKİRDEK SAYISINI ARTTIRIN! 8. NESİLDE TADIM PAKETİ KADAR ÇEKİRDEK İSTİYORUM!"

• Soket yapısı nasıl olacak
    z170, Z270 anakartlar uyumlu olacak mı ?
    yoksa insanlara yeni anakart mı aldıracak ?

• Yeni İ3, İ5, İ7 alanlar gönül rahatlığı ile ağlayabilirler özelliklede İ3 alanlar.

• Oyunlarda İ7 7700k şu an için gayet yeterli. Ben en az 2 sene değişmem işlemciyi.

• intel önce kendi ateşini söndürsün işlemciler yanıyo :)

• 7700k ya toz kondurmuyordu kimse adamlar tek çekirdek performansını artırırken çekirdek sayını çoğalttı şimdi kötü oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 21 Ağustos 2017; 18:4:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canlı yayın başladı.
    önceki nesillere göre %40 a kadar ve 5 yıl önceki bir pc ye göre 2 kat daha performanslı diye tanıtıyorlar
  • Adamlar resmen i5 almayın demiş. İ5 alıp 4.7 ye oc yapmaya çalışsın millet.

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Adamlar resmen i5 almayın demiş. İ5 alıp 4.7 ye oc yapmaya çalışsın millet.

4.6 da mavi ekran alıyorum
  • John Greer kullanıcısına yanıt
    2 işlemcide sli ve cf yi x8 x8 şekilde çalıştırıyor sonuçta. 2,5 yıl oldu ama intel 5820k dan kaplumbaga adımıyla bile yol alamamış hala x299 platformuna en azından 32 pci lane ile giriş yapan işlemciler yapamadı hadi önce ki serilerde bu işlemciler bu platformun giriş seviyesi işlemcilerdi bu yüzden 32 lane koymuyor dedik ama bu sefer bu platformun giriş seviyesinde 2 farklı işlemci var 7800x giriş seviyeside degil neden 32 pci lane koymaz anlamıyorum birebir 5820k neyse aynısı sadece soket yapısı degişik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.