Şimdi Ara

Intel, Ryzen ateşini söndürmek istiyor: 8. nesil işlemciler yolda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Editledim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: interwap

AMD'nin daha önceki yıllardaki ataklarında Intel ilk olarak elindekilerle olayı toparlamaya çalıştı. Daha sonrasında ise derli toplu işlemciler çıkardı ve hakimiyeti tekrar ele aldı. Intel 8xxx ve belki 9xxx ile durumu toparlamaya çalışacaktır. Asıl işi daha yeni isimlendirme sunacağı daha yeni işlemcilerle yapacaktır.

Bidakka ya, intelin elinde önümüzdeki 250 yılın teknolojisi yokmuydu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lorenzo__ -- 22 Nisan 2020; 19:43:2 >
  • işlemci ile termal plakayı lehimlemezse bu ateş sönmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en son işlemcimi 2013'te aldım..2023ten önce de almama gerek kalmayabilir:)

• Yaşa AMD, yavşak intel.

• i3 - 4 çekirdek / 8 Thread
    i5 - 6 çekirdek / 12 Thread
    i7 - 8 çekirdek / 16 Thread OLMALIYDI.
    Intel yine yavaş ilerliyor daha pahalıya satacak 2 çekirdek koydu diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eeltorm -- 19 Ağustos 2017; 20:1:39 >
  • İntel'i adeta İntel gol attı simdi Ryzenboy lar dusunsun seklinde savunan arkadasları anlamıyorum.Hepimiz tuketiciyiz.İntel-AMD kullanıyoruz.Su anda da İntel makinadan yazıyorum.
    İntel'den nefret ediyorum.Cunku 6 ayda bir tik-tak 1 pin ekle 2 pin cıkart devamlı Anakart degistirttiriyor.Eger adeta takım tutar gibi İntel'i savunan bu arkadasların İntel'de hissesi varsa ya da Anakart Fabrikaları varsa birsey demiyorum.O zaman savunmakta sonuna kadar haklılar ama yoksa anlam veremiyorum.

AMD Ryzen'i cıkartmasa İntel ne kılını kıpırdatırdı ne de fiyatları bu duzeyde tutardı.Muhtemelen daha da arttırırdı.AMD amiane tabirle su ana kadar tek yamugunu FX leri 890 Chipsetlerde calıstıramayarak yaptı.İntel ise paso degistiriyor.Muhtemelen bu yeni islemcilere de bir guzellik duusnmustur.Yeni anakart isterse hic sasırmam.
    Rekabet iyidir.Olmazsa biz kaybederiz.
  • Delit yapamayanlar gelmiş burada sıcaklık esprisi yapıyor. Hadi ryzenboylar babanız geldi.
  • Son pişmanlık neye yarar herşeyin bedeli var

• soket değiştirirlerse Allah belalarını versin derim
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    Yalnız delid dediğiniz olay bakkaldan ekmek almak değil, fırında ekmeği hazırlamak.
    Ryzen'ciler en fazla ekmeğin üstüne küncü serper, dilimleyerek yer.
  • vay lan intel oyun oynarken sucuklu yumurtada yapabileceğimiz işlemci üretmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

Delit yapamayanlar gelmiş burada sıcaklık esprisi yapıyor. Hadi ryzenboylar babanız geldi.

millet enayi mi 1500 tl para versin üstüne risk alıp delid yapsın. 120 tl masrafı var delidin.

ilk kez yapanlar daha riskli

sıvı metal 40 tl 3d baskı delid aracı 60 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 20 Ağustos 2017; 0:29:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

İntel'i adeta İntel gol attı simdi Ryzenboy lar dusunsun seklinde savunan arkadasları anlamıyorum.Hepimiz tuketiciyiz.İntel-AMD kullanıyoruz.Su anda da İntel makinadan yazıyorum.
    İntel'den nefret ediyorum.Cunku 6 ayda bir tik-tak 1 pin ekle 2 pin cıkart devamlı Anakart degistirttiriyor.Eger adeta takım tutar gibi İntel'i savunan bu arkadasların İntel'de hissesi varsa ya da Anakart Fabrikaları varsa birsey demiyorum.O zaman savunmakta sonuna kadar haklılar ama yoksa anlam veremiyorum.

AMD Ryzen'i cıkartmasa İntel ne kılını kıpırdatırdı ne de fiyatları bu duzeyde tutardı.Muhtemelen daha da arttırırdı.AMD amiane tabirle su ana kadar tek yamugunu FX leri 890 Chipsetlerde calıstıramayarak yaptı.İntel ise paso degistiriyor.Muhtemelen bu yeni islemcilere de bir guzellik duusnmustur.Yeni anakart isterse hic sasırmam.

İntelsporlular hiçbir zaman sonuna kadar haklı olamazlar

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

İntel'i adeta İntel gol attı simdi Ryzenboy lar dusunsun seklinde savunan arkadasları anlamıyorum.Hepimiz tuketiciyiz.İntel-AMD kullanıyoruz.Su anda da İntel makinadan yazıyorum.

insana baba parasi ezmek veya haram yemek kolay gelir

• quote:

Delit yapamayanlar gelmiş burada sıcaklık esprisi yapıyor. Hadi ryzenboylar babanız geldi.

Oldu, hatta işlemciyi evde kendi imkanlarımızla üretelim.
  • quote:

Ryzenboy , Kaby Lakeboy, Sandy Bridgeboy, AmdFxboy vs nedir?
    Ayrıca delit demissiniz.Delit dediginiz mengenede sıkıstır,kapagı ac saglam sogutucu sur garantiyi cope at demek degil mi?
    Becerse ne olacak?İslemci gitti, 2 kondansator patladı vs oldu.İslemci cop oldu.Ya da garantiye gonderme ihtiyacı oldu.Varsayalım 2000USD lik islemci, bu parayı herkes riske atabilir mi?Ya da riske atmanın anlamı nedir?

Her sekilde delit ile daha etkili sogutma saglanıyorsa bu da İntel'in istese daha etkili yapabilecegini gostermez mi?

Ben de yazdıgım makinada İ54430S var.S1150 İslemci yarın olur Ryzen 1600X olur ya da İ57600K olur.Xboy,Yboy nedir?

Burada olanların cogu yası ne olursa olsun donanıma meraklı insanlardır.İnanıyorum ki ben de dahil fakir olanlar bile yemeyip icmeyip daha yenisini almak istiyor.
    Gecmisi gecelim.Gecen sene cogu arkadas Z170 aldı.Sonra endiseli bir bekleyis basladı.Kaby Lake calısmayacak yeni soket isteyecek vs yine bircok arkadas belki 1000TL odedigi Anakartını degistirdi Z270 aldı gitti 1000TL ve ustu para verdi.S2011 pin ekledi cıkardı V3 cıkardı.1500TL Anakart 2500 TL islemci alan arkadaslar oldu.
    Yarın bu yeni islemcileri calıstıracagının garantisi yok.Ve 2 cekirdek eklediyse sırf Ryzen tehditinden ekledi.

Delit yapmayı bilmeyenler demissiniz.Bilsen ne olur?Aldın 1000$ islemci Delit yaptın.Patladı elinde ne olacak?Ayrıca İntel baktı herkes OC yapıyor.Bu hosuma gitmedi dedi.Gitti S1155 de K serisi cıkarttı.Ona da ekledi ort. 50$, delit sonucta uzman da olsan garantiyi cope atan bir islem bunu iyi birseymis gibi gostermenin ne anlamı var ki?

• Ciddi ciddi bende intelin gelecek 10 yilin teknolijilerini elinde barindirdigini dusunurdum hep
  • justaprogrammer J kullanıcısına yanıt
    Yok ebesinin nikahı

İnteli savunuyoruz diye haram para yer olmuşuz

Oldu olacak pedofili deyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni nesil işlemciler için tabi yeni anakart almak lazım buda 100 usd üzeri extra masraf demek tabi seneye yine soket değişimi olabilir
    şuan i9 7900x işlemcinin test skorlar ortada güç tüketimi ortada ben 95w tdp ile 6 çekirdek 4.3 ghz kalmayacağını kesin eminim çünkü ellerindeki mimari bunu desteklemez tabi işlemci içindeki iş parçacılarını azaltırsın olur ama o zaman da tek çekirdek performansın düşük kalır
    intelin yeni mimariye geçmezse eski günlerini mumla arayacak
    kısaca intel 3 ün 1 ini alır bu sene kimsenin güveni kalmadı fanboylar hariç onlar her markanın var not: günlük kullanım için i3 işlemci aldım 150 tl gibi olunca severek kullanıyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.