Şimdi Ara

Intel Q8400 den FX6300 e geçmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar q8400 işlemcim var default halde Super pi 1M sonucu :21 saniye civarı az önce youtube da fx6300 e baktım oda defaulta 21 saniye filan çıkmış çok şaşırdım sizce bu işlemci ile aralarında ciddi farklar varmıdır ?

q8400 dü çok rahat 3.2 de kullanabiliyorum ozaman spi 1m de fx6300 ü rahat geçiyor ama bu değerlere göre düşünmek yanıltıcı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiDNiGhTKiSs -- 10 Haziran 2014; 12:02:51 >

• superpi tek çekirdek kullanir ve amd'lere gicigi var o yuzden onunla islemci kiyaslamasi yapmak dogru degil.cinebench 15 mesela isin icine ekran kartini karistirmadan bakabilecegin bir test.3dmark11 ve 13 ile isin icine ekran karti karistirarak ve en son oyun testleriyle islemci kiyaslanabilir.6300'un olayi 4.5 ghz gunluk kullanilabilmesi.
  • fxlerin çekirdekleri aynı saat hızında core2 çekirdeklerinden bile zayıf en iyi durumda eşit sayılır.
    fxlerin avantajı yüksek saat hızları, çoklu çekirdek ve fiyat.
    q8400 yetiyorsa değiştirmeye değmez, yetmiyorsa i5 almak daha mantıklı.
    sadece çoklu çekirdek (8 çekirdek) kullanan programlar ile çalışanlar fx tercih edebilir.
  • battlefield 4 için mesela ne kadar fark eder q8400 ile ciddi bir kullanım var ve bilgisayarı cidden sağlam kasıyor o sebepten değiştirmek mantıklı olur mu diyede düşündüm birde çizim 3d çizim yaparken ve 2d cam yaparken çizimleri açtığımda makine kasıyor bende biraz bunu işlemciye bağlıyorum kullanım çünkü ciddi derecede yükseliyor tabi anakartımda P35 DS3 R onunda etkisi vardır illa ki birde sata 3 yok zaten ssd kullanıyorum ondada hızım biraz düşük bütün bu etkenleri göze aldığımda nasıl bir karar versem bilemedim.
  • Şahsen q6600 ile fx6100 değişimi yapmıştım ekran kartı hd5830 du battlefield da fps farkı baya yaşanmıştı ama overclock yoktu işlemciden bilmem zor bir durum eğer ekran kartını besliyorsa işlemci değiştirmenin anlamı yok ama overclockla ugrasmak istemiyorsan 6300 değilde 6350 alabilirsin...
  • overclock olayından anlıyorsan eğer geçmeni tavsiye ederim fx işlemciler o.c'a tepkisi iyi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.