Şimdi Ara

Intel Pentium 90 MHZ Nostaljik işlemci 1992-93

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
4.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İzmir İlan Türü #Satılık Anakart/CPU #İşlemci
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satışta: Bu ürün şu anda teklif verilmeye ve satın alınmaya uygun, satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.
    Intel Pentium 90 MHZ Nostaljik işlemci 1992-93 (Ayrıca elimde 100 / 120 / 133 ve 150 MHZ lik versiyonlarıda mevcut)
    Fiyat : 50 TL
    Pentium 90 Mhz SATILDI
    Cyrix PR 200 SATILDI
     Intel Pentium 90 MHZ Nostaljik işlemci 1992-93 Intel Pentium 90 MHZ Nostaljik işlemci 1992-93

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuafortr -- 3 Eylül 2015; 1:34:14 >

• ilk bilgisayarımda 75mhz olanı kullandım elinizde varmı acaba :D
  • Chamonix kullanıcısına yanıt
    75 Mhz yok malesef :)
  • 486 DX 2x66 arıyorum ben elinizde olma ihtimali var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • John Shepard kullanıcısına yanıt
    Merhaba, 486 varmı emin değilim eski bavulları ve depoyu kurcalayayım bi haber veririm size. Anakartı varmı sizde ? Yani kullanmak için mi arıyorsunuz, yoksa koleksiyon mu ?
  • Koleksyon için. O sebeple temiz olması tercih sebebi olur :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam,

Hayır altın değil ama içeriğinde altın mevcut. Yani o sarı gördüğünüz metal alanlarda altın mevcut fakat o kadar az ki parayı bulmanız için bu işlemcilerden çuvallar dolusu edinip sonra altını kimyasal yollar ile bu metalden ayrıştırmalısınız. Bunun oranı ve nasıl yapılacağı yabancı kaynaklarda anlatılıyor.

Bu tür elektronik parçalarda altın kullanılma sebebi birkaç nedenden dolayı şöyle sıralayabilirim .
    1- altın paslanmaz oksitlenmez korozyona uğramaz
    2 - altın çok iyi bir elektrik iletkendir
    3- altın iyi bir ısı iletkendir

Altın işlemcilerin bacaklarında , bazı anakartlarda , cep telefonlarındada kullanılır. Ancak bu altını ayrıştırma işlemi çıkacak altından daha maliyetli olmaktadır.
  • kuafortr kullanıcısına yanıt
    tam anahtarlık yapmalık bunlar

ayrıca şöyle bir video da var. Acaba çıkan altının değeri ne kadar ?
  • A fine day to die kullanıcısına yanıt
    Çok az altın var 1 işlemcinin içerisinde. Yani 1 işlemciden çıkacak altın para etmez. Yüzlerce işlemci olması lazım ki toplamda çıkacak olan altının bir değeri olsun. Birkaç işlemci için değmez yani böyle kimyasallar ile uğraşmaya. Ayrıca çoook zor bir iş o altını oradan çıkartmak.
  • Elimde pek çok işlemci vardı koleksiyon olarak sakladığım. Sağolsun duyarlı bir arkadasim Hurdacıya vermiş hepsini. Bana onları hatırlattın içimi burktun =(

Bu arada cyrix islemciden bulabilmiş olman çok şaşırttı beni. Tr de halen daha o islemciden elinde olanlar varmış demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harun1661 -- 16 Eylül 2015; 1:12:15 >
  • Harun1661 kullanıcısına yanıt
    Eski bilgisayarcıyım , elimde bunlar kalmış. Satayım satmayayım mı diye düşündüm aslında. Benden daha çok sevenler var demek ki, ilana koydum bazıları satıldı.
    Hurdacıya gitmesi kötü olmuş işlemcilerin :)

O kadar çok üzüldüysen sana hediye ederim bir işlemci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuafortr

Eski bilgisayarcıyım , elimde bunlar kalmış. Satayım satmayayım mı diye düşündüm aslında. Benden daha çok sevenler var demek ki, ilana koydum bazıları satıldı.
    Hurdacıya gitmesi kötü olmuş işlemcilerin :)

O kadar çok üzüldüysen sana hediye ederim bir işlemci.

Teşekkür ederim çok incesiniz. Tekrardan oluşturmaya karar verirsem eğer sizden taleplerim olur bu yönde tabi ki ücretini ödemeden almam.
  • Neler kaldı elinizde? Bende de çeşit çok. Bende olmayan varsa değerlendirebilirim.

O seriden 1 tane mmx 166, 1 tane 486sx, 1 tane 486dx2-66, 2 tane amd k586-P75, 1 tane Pentium 133 var bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naten -- 5 Kasım 2015; 13:53:11 >
  • Konu miss gibi fosil kokuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: naten

Neler kaldı elinizde? Bende de çeşit çok. Bende olmayan varsa değerlendirebilirim.

O seriden 1 tane mmx 166, 1 tane 486sx, 1 tane 486dx2-66, 2 tane amd k586-P75, 1 tane Pentium 133 var bende.

IBM 486-SX25 ve AMD 486-DX4-120 ile iddiayı artırıyorum.

Tek koleksiyoncu ben değilmişim anlaşılan.
    (Harris 286-25, AMD 386-DX33, IBM 486-SX25, AMD 486-DX4-120, Pentium 90, Pentium 133 MMX, Pentium II-300, K7 Athlon-700, Cyrix MII, Athlon XP-2500+, Ahtlon 64 X2-5200+, Phenom II X2-550 BE)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24
    Konu miss gibi fosil kokuyor.

Hem de tam anlamıyla. Sanırım beni kastetmişsin farkında olmadan.

Zilog Z80 işlemciye CP/M işletim sistemi altında ASM kodu yazmış bir moruk var burda.
  • Bu konuya her girdiğimde bi tuhaf oluyorum, o güzel günleri hatırlatıyor bana sanırım ondan yada yaşlanıyormuyum ne :)
  • KAçmaz. Son 1 saat

:)

http://www.ebay.com/itm/Mainboard-Motherboard-Placa-base-486-CCV-REV-B-INTEL-486-DX2-66-16-RAM-/151906294053?hash=item235e521925:g:KXgAAOSw8-tWYv8p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naten -- 15 Aralık 2015; 18:22:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chamonix

ilk bilgisayarımda 75mhz olanı kullandım elinizde varmı acaba :D

bende 75 vardı sanırım bulursam haber veririm
  • Bende sl27k var w/MMX MODEL

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.