Şimdi Ara

Intel LGA2011 platformundaki anakartların %70'ini Asus sattı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
4.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bana aynı nokta buluşuyorsunuz gibi geldi
    cem26x arkadaşımız asus anakartları seçerken sorunsuzları seçmiş bu da iyi araştırma yaptığını gösterir
    her markanın bütün ürünleri iyi olacak diye bir şey zaten yok
    gigabyte anakartlarda da sorun yaşayan olmuştur asus anakartlarda da
    ama benim bildiğim anakart işinde asus un son 1-2 senedir baya iyi bir durumda olduğudur
    Fugative arkadaşımıza da büyük ihtimal eski sorunlu asus anakartlar geldiğinden onun düşüncesi de bu yönde gelişmiştir
    inşallah düzgün açıklayabilmişimdir
    benim de tek katılmadığım nokta cem26x in şu şu donanımlarda bu bu markalardan şaşmam demesidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 18 Ocak 2012; 1:26:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fugative

Satması önemli değil önemli olan müşterim memnunniyeti

Gİgabyte Kullananlar Asus Kullananlardan daha mennun neden se ;D

Asus her alanda Gigabyte'ı cebinden çıkarır, paspas yaptırır, nal toplatır ya da ne dersen. Çünkü hep Asus'un peşinden gider, takip eder.

Asus daha fazla satabilirdi. Sanırım global kriz, ülkemizde ve dünyada doların durumu etkiledi.

özet: Ar&Ge yatırımlarına önem veren, müşteriye kaliteli ürünler sunan ve müşterisini asla yar yolda bırakmayan bir firma için gayet normal.

edit: imla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BecHo-minaTor -- 18 Ocak 2012; 9:27:05 >
  • Asus 'un bu kadar satmasındaki nedenler
    1.güzel ve çekici tasarımlara sahip olması
    2.Kaliteli malzeme ve işçilikle üretilmesi
    3.Asus Türkiye Çizgi Elektronik'in yarattığı güven duygusu
    4.Bu unsurlara bağlı olarak 2.elde daha rahat satılacağı düşüncesi

olarak sıralanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

@cem26x, @Fugative
    bana aynı nokta buluşuyorsunuz gibi geldi
    cem26x arkadaşımız asus anakartları seçerken sorunsuzları seçmiş bu da iyi araştırma yaptığını gösterir
    her markanın bütün ürünleri iyi olacak diye bir şey zaten yok
    gigabyte anakartlarda da sorun yaşayan olmuştur asus anakartlarda da
    ama benim bildiğim anakart işinde asus un son 1-2 senedir baya iyi bir durumda olduğudur
    Fugative arkadaşımıza da büyük ihtimal eski sorunlu asus anakartlar geldiğinden onun düşüncesi de bu yönde gelişmiştir
    inşallah düzgün açıklayabilmişimdir
    benim de tek katılmadığım nokta cem26x in şu şu donanımlarda bu bu markalardan şaşmam demesidir

Kardeş eksi marka asus sorunlu boardlar gelmiyo her seriden geliyo p67 vs vs onları distirib. götürüyoruz

• Z77 chipsetleri ile de bu başarılarını(z68 ve p67 chipsetlerindeki) sürdürürler umarım.
    Her markanın ürünü bozulabilir, bir anakart bozuldu diye bütün bir markayı çöpe atmak doğru değil bence.
    Bende şu ana kadar Gigabyte anakart kullandım 5 defa pc değiştirmeme rağmen(2 tanesini kendim topladım) sadece 1 anakartımda sorun yaşadım.
    Bence Asus'ta Gigabyte'da iyi firmalar, önemli olan bizim ülkemizde hangisi daha başarılı teknik servis olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BecHo-minaTor

quote:

Asus her alanda Gigabyte'ı cebinden çıkarır, paspas yaptırır, nal toplatır ya da ne dersen. Çünkü hep Asus'un peşinden gider, takip eder.

Asus daha fazla satabilirdi. Sanırım global kriz, ülkemizde ve dünyada doların durumu etkiledi.

özet: Ar&Ge yatırımlarına önem veren, müşteriye kaliteli ürünler sunan ve müşterisini asla yar yolda bırakmayan bir firma için gayet normal.

edit: imla hatası

diğer alanları bilmem ama Anakartta çıkaramayacağı kesin gigabyte 4000 küsür ödül almış Asus 850 civarı illa çizgi elektroonik diye neden gidip alayımki yani çizgi elektroniktende okaldar şikayetçi olan insanlar vardı hatta benim kuzenim 3 kere aynı arızadan gitmesine rağmen anaakartta bi sorun yok denilince teknik servisin gözünün öünnünde anakartı kırdı alın size sorunlu anakart ozaman dedi bıraktı çıktı....

Asus un giriş seviyesi değil ama Gamers serisi ürettiği ürünler çok iyi

Gigabyte daha çok bu konuda müşeteri memnuniyetine dayalı olduğu için asustan daha az bozuluyo

Tabi kullanıcı hatalarınıda araya katmak lazım

Msininde güzel boradları var çoğu zaman kullanmam ama militray class yazanları alırım

İşin kısacası ve özü marka fataniği değilim

İşime gelirse asusta kullanırım Asrockta kullanırım Mside kullanırım

Ama anakart Konusunda Evga Gigabyte Ve Abitten Şaşmam

• Nedir bu garip tartışma.
    Asus da gigabyte da kaliteli markalardır.
    Zaman zaman bazı modelleri öne çıkar.
    Hangisi işime geliyorsa onu alırım.
    Markalar sizi değil, siz markaları kullanın.
    Neticede parayı veren bizleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Nedir bu garip tartışma.
    Asus da gigabyte da kaliteli markalardır.
    Zaman zaman bazı modelleri öne çıkar.
    Hangisi işime geliyorsa onu alırım.
    Markalar sizi değil, siz markaları kullanın.
    Neticede parayı veren bizleriz.

bende onu anlatmaya çalışıyorum ama bazı arkadaşlar olayı yanlış anlıyo keşke herşey kagıt üstünde göründüğü gibi olsa ama işin içinde olmayana kanıtlamayssın ;:D
  • Arkadaşlar tekli incelemelerde alınan ödüller çok kafa karıştırmasın,ben kimin kaç adet ödülü var bilmiyorum ve hakketmediklerini söylemiyorum ama bir açıklamasında ASUS bire bir karşılaştırmalı testleri öneren ve isteyen tek marka olduklarını söylemişti; bu da sanırım ürüne olan güveni gösteriyor. fanatikliğe gerek yok ama insan kullandığı ve güvendiği markaya daha sıcak oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyesercan

Arkadaşlar tekli incelemelerde alınan ödüller çok kafa karıştırmasın,ben kimin kaç adet ödülü var bilmiyorum ve hakketmediklerini söylemiyorum ama bir açıklamasında ASUS bire bir karşılaştırmalı testleri öneren ve isteyen tek marka olduklarını söylemişti; bu da sanırım ürüne olan güveni gösteriyor. fanatikliğe gerek yok ama insan kullandığı ve güvendiği markaya daha sıcak oluyor

ben şunu gördüm kardeş windowsu asus 3 saniye vs daha hızlı açabilir ama gigabyte en az onanım seçen markalardan biri

ilk usb3 özelliğini uygulayın marka

sata 3 ü illk kullanan marka vs vs

gigabytenin tek taklik ettiği marka evga ;:D

• quote:

Sanmiyorum...

Bende giga kullaniyorum ama memnun degilim ve bu forumda onlarca giga maduru kullanici var. Ha Asus cok mu iyi degil tabi ama bildigim kadari ile Asus'un Turkiye ithalatcisi cizgi saglam bir firma.
  • Orijinalden alıntı: Fugative

diğer alanları bilmem ama Anakartta çıkaramayacağı kesin gigabyte 4000 küsür ödül almış Asus 850 civarı illa çizgi elektroonik diye neden gidip alayımki yani çizgi elektroniktende okaldar şikayetçi olan insanlar vardı hatta benim kuzenim 3 kere aynı arızadan gitmesine rağmen anaakartta bi sorun yok denilince teknik servisin gözünün öünnünde anakartı kırdı alın size sorunlu anakart ozaman dedi bıraktı çıktı....

Gigabyte daha çok bu konuda müşeteri memnuniyetine dayalı olduğu için asustan daha az bozuluyo

Msininde güzel boradları var çoğu zaman kullanmam ama militray class yazanları alırım

Obaaaa Abit dedin mi akan sular durur.

• Orijinalden alıntı: BecHo-minaTor

Obaaaa Abit dedin mi akan sular durur.

Abit Dedinmi Akla O.c Gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

quote:

Sanmiyorum...

Bende giga kullaniyorum ama memnun degilim ve bu forumda onlarca giga maduru kullanici var. Ha Asus cok mu iyi degil tabi ama bildigim kadari ile Asus'un Turkiye ithalatcisi cizgi saglam bir firma.

Hermarkanın sorunlu ürünleri olabilir
    Asustada çok
    Mside
    Gigabytede de var

Okadar sorunsuz olsa Hepsi Evga olurdu
    Ama Gigabyte Asustan daha az üzüyo emin ol:;D
  • quote:

quote:

quote:

Sanmiyorum...

Asustada çok
    Mside
    Gigabytede de var

Emin olayim da neye gore emin olayim? Varsa elinizde istatistiki veri paylasin tamam diyeyim. O nedenle su sundan az uzuyor su sundan fazla gibi soylemlerin varsayimdan baska bir sey olmadigi asikar.

Ben her iki firmaninda ayni oldugunu dusunuyorum. Ikisininde kullanici uzme oraninin ayni oldugu fikrindeyim. Soyle bir bakarsam kendimden, P4 makina kullanirken Asus kartim vardi onda voltaj dengesizligi vardi o nedenle uzmustu. Sonraki p5q pro kartimda rem mhz ayari yapmiyordu 1066 mhz remleri 800 mhz de kullaniyordum mecburen yoksa makina acilmiyordu. Gigada ise aldigimin ilk bir ayi serviste ona uygun remin bulunmasini bekledi bir cok rem modeli denendi sonunda imzamdaki remler sorunsuz calisti.

Simdi kendi acimdan bakarsak Asus daha fazla uzuyor diye soyleyebilirim sizin mantiginizi takip ederek. Ama isin rengi tabiki oyle degil. Her iki markada ayni illaki milyonlarca karttan bazilari sorunlu oluyor en azindan chipset sorunu yasamak hele heleki ilk versiyonda kacinilmaz gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrMhMt -- 18 Ocak 2012; 13:41:58 >

• işlemci incelemelerinde eğer 2011 soket 1155 sokete oyun tarafında fark atabilseydi lga 2011 e terfi etmiş olucaktım ama 1155 oyunda daha ileride oldugu için intel 2600k ile birlikte asus anakart aldım ..tabiki tercih yine asus :)
  • LGA hiç bir platformun geleceği yok, intel haftada bir platform çıkarıyor ve geriye dönük destek olmuyor...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sanmiyorum...

Asustada çok
    Mside
    Gigabytede de var

Emin olayim da neye gore emin olayim? Varsa elinizde istatistiki veri paylasin tamam diyeyim. O nedenle su sundan az uzuyor su sundan fazla gibi soylemlerin varsayimdan baska bir sey olmadigi asikar.

Ben her iki firmaninda ayni oldugunu dusunuyorum. Ikisininde kullanici uzme oraninin ayni oldugu fikrindeyim. Soyle bir bakarsam kendimden, P4 makina kullanirken Asus kartim vardi onda voltaj dengesizligi vardi o nedenle uzmustu. Sonraki p5q pro kartimda rem mhz ayari yapmiyordu 1066 mhz remleri 800 mhz de kullaniyordum mecburen yoksa makina acilmiyordu. Gigada ise aldigimin ilk bir ayi serviste ona uygun remin bulunmasini bekledi bir cok rem modeli denendi sonunda imzamdaki remler sorunsuz calisti.

Simdi kendi acimdan bakarsak Asus daha fazla uzuyor diye soyleyebilirim sizin mantiginizi takip ederek. Ama isin rengi tabiki oyle degil. Her iki markada ayni illaki milyonlarca karttan bazilari sorunlu oluyor en azindan chipset sorunu yasamak hele heleki ilk versiyonda kacinilmaz gibi geliyor.

anakart tamircisinde veya pc piyasında çalışırsan nedemek istediğimi daha iyi anlarsın o açıdan dedim

• arkadaşlar Asus iyidir, kafanızı çok yormayın
  • LGA1155 te Asus çok tercih edildi, ona göre de fiyatları yüksek tuttu...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.