Şimdi Ara

Intel kendi işlemcilerini MacBook afişleriyle övüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel kendi işlemcilerini MacBook afişleriyle övüyor

Uzun yıllardır markaların kendi ürünlerini öne çıkarırken veya anlatırken diğer bir markanın ürününü kullandığına sıkça şahit oluyoruz. Bu da genelde pazarlama bölümünün hataları sonucu ortaya çıkıyor. Intel de bundan muzdarip.

Intel’den Apple’a gönderme

Apple’ın masa üstü tarafında ARM tabanlı M1 yongasına geçiş kararı alması haliyle en çok Intel’i etkiliyor. Diğer üreticilerin de ARM çözümlerine yeşil ışık yakması çok büyük olmasa da Intel’e pazarda bir kaç puan kaybettirecektir.

Ayrıca Bkz.Huawei MateView ortaya çıktı: İnce çerçeveler ve yerleşik kablosuz şarj standı

Intel ilk günden bu yana kendi işlemcilerinin ARM karşısında ne kadar güçlü ve avantajlı olduğunu anlatmaya çalışıyor. Pazarlama bölümünün son tanıtımı ise biraz fiyasko oldu zira kullanılan MacBook görselleri biraz ilginçti.

Intel Core i7-1185G7 işlemcisinin ince dizüstülerdeki en iyi çözüm olduğunu anlatmak isteyen tanıtım afişinde MacBook Pro görseli kullanılmış. Bununla birlikte MacBook Pro serisinde bahse konu işlemcileri yer almıyor. Diğer taraftan Apple M1 işlemcili MacBook modellerinin Tiger Lake tabanlı dizüstüleri geride bıraktığı biliniyor. Yani çok alakasız bir görsel olmuş. Intel’in bir açıklama yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

Kaynak:https://appleinsider.com/articles/21/04/07/intel-uses-macbook-pro-to-promote-its-chips-after-attacking-apple

• Intel yürüsün ya.. 5500m ve i9'lu 16" macbook pro yanıyor resmen yanıyor. işlemci direkt 99 derece. saat hızları yerlerde. ekran kartından ısınıyor demeyin, değil. veya yine 10. nesil laptop işlemcileri çok ısınıyor.

• Rezil Intel Microsoft 2006 yılında Vistadaki haline döndü reklama harcayacağına Ar-Ge yap
  • Bilgisayarın macbook olduğunu nasıl anladınız , siz yazmasaydınız anlamazdım bile :)

• Geniş trackpad, touchbar ve uzay grisi renginden anlaşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evil.Morty

Intel yürüsün ya.. 5500m ve i9'lu 16" macbook pro yanıyor resmen yanıyor. işlemci direkt 99 derece. saat hızları yerlerde. ekran kartından ısınıyor demeyin, değil. veya yine 10. nesil laptop işlemcileri çok ısınıyor.
    Benim i7 8565u da yanıyor. Güya u sınıfı işlemci. 90 küsürleri görmesi yük altında 10 sn sürmüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10300h var bende de yanıyor zıkkım. Limitlemeyi düşünüyorum.
  • İntel dizüstü almamak lazım.i5 dahil yanmayan görmedim.

• Oyun performansı lansmanda VLC video playerdan yapıp bu skandal ortaya çıktığın pişkinliğe vurup bugünlere gelmiş bir firma iken bu haberdeki skandal ise onun devamı. yani fikri hala aynı ki zikri de yeni bir skandalla bunu göstermiş.

Durup gülüp geçiniz beklemeye yapmayınız pliyzz

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

10300h var bende de yanıyor zıkkım. Limitlemeyi düşünüyorum.

ilk defa duydum ömrü hayatımda. diz üstü işlemcisimi bu ?

• Evil.Morty kullanıcısına yanıt

Intel'in mobil işlemcileri iyi ısınan işlemciler. Üreticiler de bu işlemcileri bilmezmiş gibi incecik kasalara koymaya çalışıyorlar. Böyle olunca ufacık soğutma sistemi daracık alanda ne kadar çalışsa da o işlemcinin ürettiği ısıyı atamıyor...

• Evet dizüstü işlemci.
    Gtx1650 gpu var tek başına furmarkta 60ı geçmiyor. Lakin cpu tek başına stress testinde rahat 80c
  • dizüstünde ryzen candır. insanlar doğru yönlendirilse ryzen U serisi işlemcileri hem serin hemde uzun pil ömrü ile kullanabilirlerdi

• Züğürt tesellisi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.