Şimdi Ara

Intel Ivy Bridge [Kullananlar Kulübü] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
5
Favori
17.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

@Alagan, @Che-mistry

Ekledim arkadaşlar, hoşgeldiniz.

@Che-mistry

Günlük kullanımda ve oyunlarda tek ekran kartı ile şu an dediğiniz gibi OC gerektirecek bir durum yok.

Bu arada o imza nedir öyle, yaratıcı.

imzasını bende cok beğendim.aslında bende mi öle yapsam,evde ne var ne yok yazsam.(bir adet öğretmen eş alındı)

• E donanımla ilgili bir sitedeyiz arkadaşlar :)
  • donanımlara sözüm yok bulaşık makinası mikrodalga süpürge klima buzdolabı ,beyaz eşyalar biraz pess dedirtiyor.
    Yanlış anlama farklı olmuş gerçekten imzanız.
  • Teşekkürler.
    Bir önceki 3570K servise gitti değişip geldi o gayet iyiydi OC konusunda yenisi pek o kadar değil. 4.2 GHz 1.144V isterken yenisi aynı hıza 1.175 ile çıkıyor şans işte.
    Bunda şimdilik 1.264V ile 4.4 GHz'ı buldum çok kurcalamadan. Vakit bulursam biraz daha iyileştirmeye çalışırım artık bakalım.
  • @KAZUYA MISHIMA

Evet imza farklı ve güzel, ondan yaratıcı dedim zaten.

@Alagan

Rica ederim.

Şans işi gerçekten, değerleriniz güzel.Diğeri neden gitmişti garantiye ?
  • Sistem bir sabah hiçbir belirti olmadan açılmadı ve sırayla bileşenleri kontrol ettim. Önce iki farklı RAM seti ile denedim sorun devam edince RAM ler Hollandaya gitti zaten XMP profilinde 2133Mhz için CL7 ye ayarlamaya uğraşıp hata veriyordu ancak elle girilince 2133MHz de çalışıyordu ve SPD zamanlamalarında bir sorun varmış CORSAIR tarafından değiştirildi. Sonra anakart ÇİZGİ ye gitti hiçbir sıkıntısı yokmuş geri geldi. En son sırada arızalanacağını düşündüğüm işlemciye sıra gelince Vatanda başka bir pc ye taktık ve aynı şekilde sistem açılmayınca gitti ve değişip geldi ama sorun neydi hala bilmiyoruz.
  • Anlıyorum, değiştine göre artık bir sorununuz kalmamış.Ama gerçekten sorun ne olabilirdi kısmı, merak konusu olarak kalmış ?
  • Evet, ama ilginçtir direkt Hollandadan gönderdiler bu işlemciyi.
    Diğer tüm bileşenlerle ilgili iade işlemlerini mağazadan yapmışlardı bu zamana kadar ilk defa işlemci gönderdim garantiye belki de hep böyledir bilmiyorum.
  • Dün akşam biraz bende o.c ile uğraştım 1,24 ile 4,5 ghz oldu işlemci şuan stabil tabi sıcaklıklar yine yuksek 81 civarlarında geziyor,oyun olarak mortal kombat vardı sıcaklıklar en yuksek 73 dereceleri gordu fazla sayılmaz.Bu gece buyuk gun benim için hanımı memleketine gönderdim oğlanla beraber gittiler ortam bana kaldı IHS olayını yapmayı düşünüyorum tek sıkıntı elimde siyah silikon yok çarşıdan bulmaya çalışacağım.bulursam bu gece sıcaklıklar düşer ozamanda 5 ghz denemelerim başlıyacak
  • KAZUYA MISHIMA kullanıcısına yanıt
    Güzel evet, ancak neden o kadar sıcak soğutucu olarak ne kullanıyorsunuz? Stabilite testinde mi 81 derece oldu işlemci acaba?
  • linx testinde evet h100i kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAZUYA MISHIMA

donanımlara sözüm yok bulaşık makinası mikrodalga süpürge klima buzdolabı ,beyaz eşyalar biraz pess dedirtiyor.
    Yanlış anlama farklı olmuş gerçekten imzanız.

Yanlış anlaşılmayacak mesajlar yazmıyorsun malesef. İmzamdaki elektronik eşyaların hepsi donanımhaberdeki arkadaşların düşünceleri alınarak seçilmiştir.Pess dedirten abartı bir imza varsa(Kural dışı olurdu).Şikayet edebilirsiniz adminlere.
  • Ekle dostum

i5 3570K 4.3 Ghz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BR9 -- 14 Ağustos 2013; 21:37:53 >
  • i5 3470 yazıver hocam, giriş olarak da soru geliyor hemen:
    Bu modelde o.c yapmanın hiçbir yolu yok mudur Yani ocden pek anlamam ama ileride mutlaka lazım olacak, ekran kartları kırılıyor diye biliyorum. Bunlarda yok mu öyle?
  • 4.6 ghz (1.24 v) ile stabil suan.İşlemci okadar da takoz değilmiş gideri var,henüz ıhs remove yapmadım.sıcaklıklar aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAZUYA MISHIMA

4.6 ghz (1.24 v) ile stabil suan.İşlemci okadar da takoz değilmiş gideri var,henüz ıhs remove yapmadım.sıcaklıklar aynı.

Stabilteyi ne ile test ediyorsunuz prime95 ve aıda64 son sürümleri gayet ideal ıntel burn test pek önermem işlemciyi kavuracak kadar sn yede ısıtıyor.Prime(27.9) ve aıdanın son sürümünde en az 1 saat çakılmıyorsa kolay kolay sırtı yere gelmez işlemcinin.
  • prime 95 kullanıyorum yaklasık yarım saat test yaptım.normalde bugun IHS remove yapacaktım fakat silikon olmadığından başlamayayım dedim.Nasip bu hafta içerisinde yapmayı dusunuyorum.bu arada elimde gskill 1600 mhz ramler vardı 1.5v ile 1866 mhz oldular sıkıntıyok cok sukur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAZUYA MISHIMA -- 14 Ağustos 2013; 23:44:58 >
  • KAZUYA MISHIMA kullanıcısına yanıt
    Düşük voltaja rağmen yüksek gibi. Ancak işlemci gayet iyi gidiyor 1.24 ile 4.6 güzell
  • evet hocam suan için gayet güzel değer fakat sıcaklığın onune gecemedim daha önceden h80 vardı küçük olduğundandır bu ısılar diye dusunduğümden h100i aldım fakat fazla bir fark görmedim
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.