Şimdi Ara

Intel Ivy Bridge fiyatları belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
15
Cevap
0
Favori
967
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Intel Ivy Bridge fiyatları belli oldu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    6365 Mesaj
    Intel'in yeni işlemci ailesinin fiyatları belli oldu. Cpu World'un haberinde eski seri ve onun takipcisi görülüyor. Sandy ailesi için indirim olmaz ise ki büyük ihtimalle de olmayacak, fiyat indirimi olmayacak, ancak aynı fiyata daha hızlı ve daha düşük güç tüketimli işlemciler alınacak.

http://www.cpu-world.com/news_2011/2011121902_Prices_of_Ivy_Bridge_desktop_CPUs.html

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    intelin böyle durumlarda hiç aynı fiyat yaptığını görmedim.
    öyle yaparsa eski işlemcileri hiç satılmazki.
    |
    |
    Aslında intel'in klasik satış stratejisidir, platformların ve serilerin kendi iç fiyatlandırması olur, mesala lga 775 fiyatlandırması genelde aynı olur, i7, i5 serisi de öyle, intel'in avantajı talep ve üretim konusuna olan hakimiyeti, 6 aylık işlemciyi bir anda satıştan kaldırabilir ve o segmentte yeni bir ürün sunarak canlı tutar.
    |
    |

Peki şimdi bu ivy 2011 pin mi olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 22 Aralık 2011; 14:50:51 >
    AsRocK Z77 Extreme 6 // i5 2500K // 2x8GB GskiLL // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra II 480GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27" AMVA LED // Logitech K330 // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite // Honda Civic Fc5 Elegance OV
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Yüzbaşı
    995 Mesaj
    300 dolara kadar 6 çekirdekli işlemci yok, AMD nin rekabette geri kalması çok kötü oldu.
    quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

2012 Q2 diyorlar... daha çok var yaw. heyecan yapmaya gerek yok...

Peki şimdi bu ivy 2011 pin mi olacak

lga 1155 destekleyecek bunlar
    |
    |

Orijinalden alıntı: RCox

300 dolara kadar 6 çekirdekli işlemci yok, AMD nin rekabette geri kalması çok kötü oldu.

Maalesef öyle oldu. Bulldozer çıkınca Sandy'ler ucuzlar dedik, fiyatlar arttı bile. Uzun bir süre indirim de olmaz böyle giderse...
    |
    |

Orijinalden alıntı: WinteR

Sandy'lerde %10-15 indirim geliyormuş.

Kaynak nedir acaba? Sistemde tek eksik işlemci + anakart kaldı. 2500k alayım diyorum, ocağın ortalarına kadar erteledim. O zamana kadar ucuzlar mı dersiniz? Şu anda vatanın indirimiyle 450 civarına geliyor. Daha da düşer mi ki?
    |
    |
    @WinteR

selamlaR ,

yeni nesil intel işlemciler mart-nisan mıydı ? veya kesiN bir tarih söz konusu mu ?

saygılaR ,
    Ortalıkta söylenen 2012'nin 2. çeyreği, Nisan gibi,belki AMD tarafında da söyletiler filan çıkar, beklemeye değer bence, overclock,güç tüketimi çok iyi gelior. Sandyler indirimi de ocak diyorlar, zaten ocağa geldik.

Orijinalden alıntı: MichaeL JacksoN qkN

@WinteR

selamlaR ,

yeni nesil intel işlemciler mart-nisan mıydı ? veya kesiN bir tarih söz konusu mu ?

saygılaR ,

Nisana ertelendi diye haber okumuştum bu forumda.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Ortalıkta söylenen 2012'nin 2. çeyreği, Nisan gibi,belki AMD tarafında da söyletiler filan çıkar, beklemeye değer bence, overclock,güç tüketimi çok iyi gelior. Sandyler indirimi de ocak diyorlar, zaten ocağa geldik.

Ben de sömestr tatilini bekliyordum zaten SB almak için... benim işime gelir ...
    |
    |
    AsRocK Z77 Extreme 6 // i5 2500K // 2x8GB GskiLL // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra II 480GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27" AMVA LED // Logitech K330 // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite // Honda Civic Fc5 Elegance OV
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Yüzbaşı
    421 Mesaj
    the onion diye bir film vardı,orda bir adam bilgisayar almak istiyordu ama neredeyse her saat başı almak istediği pc nin bir üst modeli çıkıyordu
    paran neye yetiyorsa onu al,kullan,arkana bakma,mutlu ol vs
    sonu yok bu gavurun
    |
    |
1
Reklamlar
Bey Azura
haberler
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,687
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.