Şimdi Ara

Intel İşlemci Fiyat Düşüşleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
2
Favori
13.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi ki rekabet yeniden başladı. İndirimleri bekliyorduk. Gigabyte GA-970A-UD3P anakart ve Phenom II X4 955 işlemci + 4gb ddr3 ram var. Duruma göre ikinci el Fx-8300 alıp rami 8gb yapacağım. Ya da Kaby Lake veya Ryzen'e geçeceğim. Beklemeye devam.
  • işlemci alacağım zaman (önümüzdeki günlerde 2 adet PC toplamayı düşünüyorum) aynı performansı veren intel 100 tl daha ucuzda olsa amd tercih edeceğim.
    tabi indirimlerin bu seviyede olmayacağını, sadece intel fanlarının kanına girecek seviyede düşüşler yaşanacağını tahmin ediyorum.
  • Amd adamın aklini alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntel fanboylar AMD almasa bile bundan sonra İntel almak için AMD nin dahada başarılı olmasını isteyeceklerdir. Ne ironi ama...

Kazık gribinin bilinen tek ilacı, AMDCİLİN. Nöbetçi yada nöbetçi olmayan Teknoloji mağazalarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 25 Şubat 2017; 19:13:56 >
  • Intel korkmaya başladı sanırım. 6700K fiyatı 1000 liraya filan gelirse alın derim. Ben gayet memnunum.
  • İntel batıyor mu yoksa

Ee hep amd batıyor mu filan,noldu şimdi
  • Rekabetin faydaları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyatlar dogruysa i5 6500 çöp olmuş. İ5 6600K ile aynı fiyat olmuş.

• Şimdi soru şu. Ayni fiyat olacak i5 6600K mi yoksa R5 1300 4C/8T 65W Ryzen mi?

• İntel 7700k'yı 305$ seviyelerinde çıkaracak gibi haberler vardı bildiğiniz gibi. Ancak 350$ çıkınca gidip ertesi gün almadım. Ryzen'i bekledim. 6900K gibi işlemcilerin fiyatı saçma sapan olduğundan oranın fiyatlarını fazla değiştiremez ama Z chipsetine işlemcileri 5 senedir hep aynı seviyeden veriyordu zaten. Şimdi orası ile güzelce oynayabilme şansı var. Belirttiğim gibi 6900K'nın o fiyatının bedelini de ödeyecek tepede.

İntel çeyrekte bir kaç milyar dolar kar eden bir firma. Arge bütçesi AMD'ye göre çok daha yüksek. CEO Brian Krzanich nasıl bir insan bilemiyorum ama biraz vizyoner değil gibi geldi bana. 7 serisinde Z chipsete 6 çekirdekli işlemciyi muhakkak vermeleri gerekirdi. İlerleyen günlerde yeni bir mimari üzerinde çalıştıklarını mı duyururlar yoksa rakipsiz olduklarından göstermedikleri core'un göremediğimiz yüzünü mü gösterirler bilemiyorum ama AMD'nin yaptığı gibi kafasını kuma sokup işlemci pazar payının düşmesini seyretmez. %60'a bile izin vermez diyorum. AMD de var olsun. İmkanı olan 1800x alsın sanıyorum en iyi işlemci olacak ve fiyatı alınabilir 500 dolar seviyesinde. Teşekkürler AMD, sen olmasan İntel'in gram gram verdikleri ile oyalanacaktık.

1800X düşünmüyorsanız bence Mart ayında bekleyin. Hem testleri görürsünüz hemde İntel'in muhtemel indirimlerini. Bende Z chipset bir anakart mevcut 300$'a 7700k satarlarsa koşa koşa alırım herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 25 Şubat 2017; 19:58:2 >

• Fiyatlar güncellenince yurtdışından 1 tane G4400 ve uyumlu anakart ram çekmek lazım aslında.

Acaba Amd Giriş seviyede neler yapacak onu merak ediyorum evdekiler bilgisayar istiyor.

• Pegasustoni kullanıcısına yanıt
    Ryzen'in rakibi yok şu anda(bunu diyen baş editörler),ayrıca gene Erdi'nin dediğine göre seneye çıkacak işlemci abovv dediki buda belkide aynı soketle o işlemcileri kullanabileceğimiz anlmın gelir.

Sırf soket değiştirmemesinden bile amd tercih edilebilir,anakartlar biraz artmış ama gene intelden aşağıda fiyat olarak.

Ayrıca işlemci desteği çok fazla am4'ün br,rb,sr destekliyor.
  • Bize hemen yansır mı bu indirimler? Hiç sanmıyorum.
  • Geçenlerde Hepsiburada da 6700k 1200 küsür liraya düşmüştü . 1000 seviyesine düşerse kuponlarla falan 900 küsüre alınabilir bu da mükemmel fiyat . 7700 k da 1100 civarı olursa iyidir :)
    Vega ekran kartları bir an önce tanıtılsada nvidiadan da indirim beklesek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Warknife_ -- 25 Şubat 2017; 20:15:14 >
  • Bu iş çok iyi olacak.

PC toplayacaklar kurdan gireni İNTEL vs AMD den çıkarır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Warknife_

Geçenlerde Hepsiburada da 6700k 1200 küsür liraya düşmüştü . 1000 seviyesine düşerse kuponlarla falan 900 küsüre alınabilir bu da mükemmel fiyat . 7700 k da 1100 civarı olursa iyidir :)
    Vega ekran kartları bir an önce tanıtılsada nvidiadan da indirim beklesek.

Kupon, puan ve banka iadesi ile o gün 1000'e getirmiştim 6700K'yı.
  • İntel yusuf yusuf

• ekran kartları ne zaman çıkacak arkadaşlar 1060 yerine 1070 alırız :D
  • Rekabet ne güzel bir şey yahu. :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.