Şimdi Ara

Intel, iPhone 7 için önemli miktarda bir sipariş aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel, iPhone 7 için önemli miktarda bir sipariş aldı
    Yeni bir rapor, Intel'in iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'larda yer alacak LTE modemlerin yüzde 30 ila 40'ını üreteceğini gösteriyor. CLSA analisti Srini Pajjuri tarafından kaleme alınan raporda, Apple'ın yeni akıllı telefon modeli için Intel'in XMM 7360 LTE modemini kullanmayı düşündüğü yer alıyor. Bahsi geçen çip, 450Mbps indirme ve 100Mbps yükleme hızı sunabilen LTE Cat 10'u destekliyor.

Apple şu anda iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde Qualcomm'un MDM9635 LTE modemini kullanıyor. Bu çip 300Mbps download ve 50Mbps upload hızına imkan sağlıyor. Açıkçası böyle bir hamle Qualcomm'un gelirleri üzerinde olumsuz bir etki yaratacağı gibi Intel'e pozitif bir güç verebilecek. Daha fazlası da var...

Apple, Qualcomm'la bağları koparmak istemiyor

Raporda ayrıca Apple'ın A serisi SoC üretimi için Intel'i yetkilendirmeyi düşündüğü ve mevcut üreticiler Samsung ve TSMC kanadını saf dışı bırakabileceği de yer alıyor. Son olarak A10 yonga setinin yüzde 100'lük kısmının da TSMC tarafından üretileceği söyleniyordu.

Asya tedarik zincirinden beslenen analist ayrıca Apple'ın operasyonlarını azaltmak istese de aslında Qualcomm'la tam olarak bağlarını koparmak istemediğini söylüyor. Aksine 2017 yılında çip üreticisine değişim payını geri vereceğine inanıyor. Qualcomm son üç yıldır iPhone'larda yer alan özel LTE modemleri tedarik ediyordu.

• Apple 7 ile adam akıllı bi devrim yapamazsa pazarı Android'e bırakır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus626emre

Apple 7 ile adam akıllı bi devrim yapamazsa pazarı Android'e bırakır

Susun artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Habere değil tırnaklara takıldım ben

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus626emre

Apple 7 ile adam akıllı bi devrim yapamazsa pazarı Androide bırakır

Hiç bi değişiklik yapmasa bile yine bırakmaz

• Adamın tırnaklarda mantar mı var lan
  • O tırnaklar ne öyle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O bir kadın eli ve tırnaklarında süsleme var ama fotoğrafta kötü çıkmış.

• İşlemci üretimi için Intel ile anlaşsa çok çok iyi olur Apple için. Çünkü Intel'in kaynakları TSMC'den de Samsung'dan da çok çok öte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iosunu sevdigimin iphone tirnagi bile farklibe

• Birşey merak ediyorum işlemci teknolojisi en iyi olan marka hangisi. TSMC 10nm üretim yapabiliyor gibi haberlerde okudum yanlış okumadıysam. intel amd pc den biliyorum ama bunun haricinde TSMC qualcomm gibi firmaları ben telefonlardaki işlemci üreticisi olarak biliyorum.

Teknolojik olarak hangi firma daha üstün yada nm bazında hangisi önde.Konuyla alakalı değil ama çok merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

iosunu sevdigimin iphone tirnagi bile farklibe

O kısma girersen bir sürü çalışanların uzvu var. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

iosunu sevdigimin iphone tirnagi bile farklibe

O kısma girersen bir sürü çalışanların uzvu var. :D

• Mobil platform da intel gayet başarısız, apple tamamen kâr pesinde ama işler yine samsunga ve Qualcomm'a kalacak .

• Apple iyi bir devrim yapamazsa bu sene android....

• quote:

Birşey merak ediyorum işlemci teknolojisi en iyi olan marka hangisi. TSMC 10nm üretim yapabiliyor gibi haberlerde okudum yanlış okumadıysam. intel amd pc den biliyorum ama bunun haricinde TSMC qualcomm gibi firmaları ben telefonlardaki işlemci üreticisi olarak biliyorum.

Teknolojik olarak hangi firma daha üstün yada nm bazında hangisi önde.Konuyla alakalı değil ama çok merak ettim.

TSMC tasarımcı değil, sadece üretim yapıyor. Yani sen elindeki dijital devre tasarımını verirsin, onlar da fiziksel olarak üretimini yapar. Devre tasarımcılarının çoğunun üretim fabrikası olmadığı için tsmc, umc, intel, samsung gibi üretim tesisi olanlara giderler.

Qualcomm ve apple sadece tasarımcı, yani parayı basıp ürettirirler. Amd nin eskiden fabrikaları vardı ama maddi sıkıntıya girince sattı. Şimdi o da tsmc ve globalfoundries'e gidiyor. Zaten globalfoundries amdnin eski fabrikalarını işletiyor.

Dünyada çok sayıda yonga dökümcüsü olsa da samsung, intel, tsmc ve GF haricinde sürekli üretim teknolojisini yenileyen yok. Çoğu 90nm civarında üretim yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

Mobil platform da intel gayet başarısız, apple tamamen kâr pesinde ama işler yine samsunga ve Qualcomm'a kalacak .

Burada bahsedilen şey apple ın A serisi SoC üretimini intele yaptırmayı düşünmesi. Son kullanıcı açısından fark eden bişey yok, ha intel üretmiş, ha tsmc, ha başkası.
  • Android geliyormuş arkadaşlar aman haa .

• quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

quote:

Birşey merak ediyorum işlemci teknolojisi en iyi olan marka hangisi. TSMC 10nm üretim yapabiliyor gibi haberlerde okudum yanlış okumadıysam. intel amd pc den biliyorum ama bunun haricinde TSMC qualcomm gibi firmaları ben telefonlardaki işlemci üreticisi olarak biliyorum.

TSMC tasarımcı değil, sadece üretim yapıyor. Yani sen elindeki dijital devre tasarımını verirsin, onlar da fiziksel olarak üretimini yapar. Devre tasarımcılarının çoğunun üretim fabrikası olmadığı için tsmc, umc, intel, samsung gibi üretim tesisi olanlara giderler.

Qualcomm ve apple sadece tasarımcı, yani parayı basıp ürettirirler. Amd nin eskiden fabrikaları vardı ama maddi sıkıntıya girince sattı. Şimdi o da tsmc ve globalfoundries'e gidiyor. Zaten globalfoundries amdnin eski fabrikalarını işletiyor.

Dünyada çok sayıda yonga dökümcüsü olsa da samsung, intel, tsmc ve GF haricinde sürekli üretim teknolojisini yenileyen yok. Çoğu 90nm civarında üretim yapıyor.

O zaman bu işi tasarlıyanları baz alıcaz. Her 14nm işlemci bir değil o zaman. Yanıtınız içinde teşekkürler.
  • Aldığı telefonu kendisi beğenmiş ve kalitesinden emin olan insan, gelip burada iphone daha iyi samsung daha iyi diye yorum yapmaz. Demek ki satın aldığınız cihazın kalitesinden sizinde şüpheniz var ki, buralara yazıp inanma katsayınızı arttırmaya çalışıyorsunuz:)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.