Şimdi Ara

Intel’in stok sıkıntısına çözümü: 2013 yılının işlemcisi geri dönüyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
3.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel’in stok sıkıntısına çözümü: 2013 yılının işlemcisi geri dönüyor
  • intel sallansın istedik aklı başına gelsin istedik de bunlar direk batmaya oynuyor AMD tekel olmasın rekabet iyidir her zaman ama bu şekilde devam ederse 2025 i görmezler işlemci pazarını kaybederler tamamen buda bizim işimize gelmez açıkcası

• Önemli olan tek çekirdek başarımı beyler neden böyle diyorsunuz sanki bana render mı alıyorsunuz!!!!!!! O yüzden çok şeeetmeyin. Bunu da satar intel. Nasıl olsa 4/4 ler her şeye yetiyor değil mi ?
  • osmanlı gibi yavaş yavaş batıyor gönlümüzün efendisi
  • paco_ct kullanıcısına yanıt
    Sıvı soğutma var zaten overclock ufak bir çapta 3 cekirdek 4.5 biri 4.6. SSD var iki tane raid 0. ilerde bir gün ekran kartını değiştirir 4, 5 yıl daha kullanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperepla A kullanıcısına yanıt
    sendeki sıvı soğutman nedir bilmiyorum ama 360mm lik bir radyatör ile ve delid yaparsan 4 çekirdek 4.9-5.0 ghz stabil kullanım sağlıyabilirsin ;) uzunca bir sürede götürür seni

• quote:

Orijinalden alıntı: Me[S]uT

Intel ayağına sıkmaya devam ediyor
    ayağı da geçti bu. kafaya doğru yöneliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paco_ct

sendeki sıvı soğutman nedir bilmiyorum ama 360mm lik bir radyatör ile ve delid yaparsan 4 çekirdek 4.9-5.0 ghz stabil kullanım sağlıyabilirsin ;) uzunca bir sürede götürür seni
    Eskilerden zalmanın bir sıvı soğutması lq-315 gibi bir şeydi sanırım. delit olayını girmek istemiyorum pek macun değiştirirken pinleri yamultmuştum ana kartın hayrına değiştirdi servis elimde kalmasın 5 yıl derken 1 haftaya patlamasın elimde :)
  • Pentium Celeron falan görünce fena oluyorum elim ayağım titriyor.

• oguz298 kullanıcısına yanıt
    Yapay zeka, grafik işlemci, mobil işlemciler, kameralar için özel çipler.
    Alanını genişletiyor firma.

İntel de çalışan mühendis olsam bugün gider AMD işlemcili masaüstü bilgisayar edinirdim. Günün şartlarına göre..

Sadece masaüstü işlemci kısmına bakarsak "ayağına veya kafasına" sıkmış gibi görünüyor, ancak toplamda yanlış.

• 1990 lı yıllarda AMD nin fabrikasının girişinde bir mezar taşı vardı üzerinde intel inside yazıyordu. Eskiler hatırlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gece gece keyfim yerine geldi, eyvallah intel cim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oklawa

Yapay zeka, grafik işlemci, mobil işlemciler, kameralar için özel çipler.
    Alanını genişletiyor firma.

İntel de çalışan mühendis olsam bugün gider AMD işlemcili masaüstü bilgisayar edinirdim. Günün şartlarına göre..

Sadece masaüstü işlemci kısmına bakarsak "ayağına veya kafasına" sıkmış gibi görünüyor, ancak toplamda yanlış.
    mobil işlemci departmanını komple kapatıp zamanında asus zenfone serisini patlatan firma da inteldir. çok güzel işlemciler çıkartmıştı. desteği kesince android 5.0 ile çıkmış zenfone 2, android 9.0 açabilecekken 6.0.1 bile alamamıştı. bazı şeylerin içine etmeyi iyi bilen firma malesef.

evet alanları geniş fakat uzun vadede batırıyorlar.
  • intel 4004 ve 8086 da gelir bu kafayla. ben onlari bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: seglopsi

intel 4004 ve 8086 da gelir bu kafayla. ben onlari bekliyorum
    abartmayın..

en fazla Q6600 e kadar düşeriz..
  • boşuna demedik intel pc pazarından sıkıldı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: seglopsi

intel 4004 ve 8086 da gelir bu kafayla. ben onlari bekliyorum
    8086 pahalıydı bi kere. 8088 versinler ucuza
  • adamlar ileriyi görmüş yapmış biz yapalım saklayalım nasıl olsa 2020 yılında bile intel hastalarımız hala olur onlara yine kazık fiyata kakalarız demişler
  • 99 yılında aldığım Pentium III 550 mhz işlemciyi ne zaman pazara sürerler acaba?

• I7 4790k 5ghz oc edition bekliyoruz .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.