Şimdi Ara

Intel i5-7600K Benchmarkları Sızdı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • intel bana belbağlayıp işlemci üretmesin.. i7 6700k çok uzun süre kullanmayı planlıyorum.. intel 4xxx serisinden sonra yeni işlemciler fazla bir performans gösteremediler..
    i7 6700k ile i7 4790k arasında performans farkı yok.. hatta 4790k bir kaç puan önde.. i7 6700k işlemci 3 yıl daha gider..

• quote:

Orijinalden alıntı: efefps

eyer bu testler dogruysa amdnin zeni tırt cıkacak demektir

Zen ne alaka İntel bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkaneker V kullanıcısına yanıt
    sanayi casuslugu denen bir sey var bu kadar az artıyorsa performansı amd bekleneni yine veremiyecek
  • ısı ısıt ver intel ne ka güzel...

• Yeni 6600k almıştım, iyi oldu bu haber
  • Bana göre İ7-4790K halan KING
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

quote:

Orijinalden alıntı: cenkakay08

i6 6700K yeni çıktı galiba

Yorum yapmak için yorum yapmayın. Düzeltilmesi gereken bir yazım hatası diye belirtmek varken kendince laf sokuyorsun.

Mutlu oldun mu?

Herkes Zeki Muren olmak zorunda degil. Bu hayatta espri, benzetme, laf sokma, atisma da var. Sen duzeltilmesi gereken bir yazim hatasini vurgula, Didaktikcigim. Isteyen istedigi espriyi yapsin, musadenle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spenx01

quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

quote:

Orijinalden alıntı: cenkakay08

i6 6700K yeni çıktı galiba

Yorum yapmak için yorum yapmayın. Düzeltilmesi gereken bir yazım hatası diye belirtmek varken kendince laf sokuyorsun.

Mutlu oldun mu?

Herkes Zeki Muren olmak zorunda degil. Bu hayatta espri, benzetme, laf sokma, atisma da var. Sen duzeltilmesi gereken bir yazim hatasini vurgula, Didaktikcigim. Isteyen istedigi espriyi yapsin, musadenle.

Senden icazet alacağım yok, işine bak.
  • yani devrimsel bir gelişme yok. i5 6600k ile i7 6700k arasına konumlandırılmış bir işlemci. büyük ihtimal fiyatıda i5 6600k dan yüksek olacaktır.
    bu intel neden tüm işlemcilerin çarpan klidini açık yapmıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

4.6 Ghz'e Overclock edilmiş I7 2600K ile standart hızda çalışan i5 6600k arasında ne kadar fark vardır..? i7 2600K işlemci kullanan biri olarak merak ediyorum..

Overclocklu halini bilemiyorum ama stock versiyonları arasında genel olarak oyunlar açısından ortalamaya baktığımızda %15 lik fark ortaya çıkıyor. Bu kadar nesil farkına rağmen %15. Sizinkinin overclockluğu ile beraber muhtemelen en faz %5 fark falan vardır.

Bunun dışında adobe falan gibi office programları konusunda %0,5 falan 2600K zaten daha güçlü.
  • Çok büyük performans artışı. Tebrikler ıntel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan bi ekran kartlarına bak bide işlemcilere. ekran kartları nerden nereye geldi ama işlemcilerde fark üstlerine yeni seri yazılması...

• Intel keşke şu dahili gpu yu en azından k serisinde tamamen çıkartmış olsa. 2011 sokettekiler gibi değerlendirmeye alsa o seviyeyi de en azından verdiğimiz paranın hakkını sunan işlemciler olsa. i5 2500k yı değiştirmek istiyorum ama değiştirecek ürün bulamıyorum zira dahili gpu kadar saçma bir şey yok böyle bir üründe.

• St Batuhan kullanıcısına yanıt
    Neden yapsın ki? Rekabet yok. 5 sene önceki i5 ve i7'ler AMD'yi zaten geçiyordu. Ayrıca iGPU'yu çıkarmak farklı bir işlemci üretmek demek. Bu da maliyet demek.Yeri geldiğinde iGPU oldukça faydalı olabiliyor. Özellikle bazı hızlandırma işlemlerinde.
  • Baba parasıyla her sene yeni sistem toplayan, orda burda Amd batsın diye konuşan veletler dışında biz gerçek kullanıcılar için nasıl bir felaket gördük, yaşıyoruz değil mi? Rekabetsizlik işte böyle bir şey. Ekran kartı tarafında Amd bu sene 2009'dan sonra adam gibi bir şey yaptı piyasayı gördük değil mi? Rekabet her şeydir. Bir markayı çok sevebilirsiniz, kapitalizmin kölesi de olabilirsiniz ama kendi menfaatinizi de bir gram düşünün.

Intel belki hatta muhtemelen istese % 50 daha güçlüsünü sunabilir evet ama sunmak gibi bir ihtiyacı yok. Zira tek rakibi 2011 2012 gibi işlemci üretti hala yeni seri bekleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Baba parasıyla her sene yeni sistem toplayan, orda burda Amd batsın diye konuşan veletler dışında biz gerçek kullanıcılar için nasıl bir felaket gördük, yaşıyoruz değil mi? Rekabetsizlik işte böyle bir şey. Ekran kartı tarafında Amd bu sene 2009'dan sonra adam gibi bir şey yaptı piyasayı gördük değil mi? Rekabet her şeydir. Bir markayı çok sevebilirsiniz, kapitalizmin kölesi de olabilirsiniz ama kendi menfaatinizi de bir gram düşünün.

Intel belki hatta muhtemelen istese % 50 daha güçlüsünü sunabilir evet ama sunmak gibi bir ihtiyacı yok. Zira tek rakibi 2011 2012 gibi işlemci üretti hala yeni seri bekleniyor.

Kesinlikle katılıyorum. Zaten bu fanboy olanların kafa yapısını anlamak zor. Neticede babanın firması değil ki bunlar!
    Kör fanboyluk futbolda takım tutmakta olursa anlarım da paranla rezil olmayı anlamıyorum! Amd Zen iyi bir işlemci çıkarırsa güzel olur. Yoksa yine yolunacağız gibime geliyor.

• Desktop K serisi işlemci alan kişi iş istasyonu kurmadığına göre zaten harici ekran kartı kullanıyordur. Eh çoğu uygulamanın hızlandırma yetenekleri zaten bu harici ekran kartlarından faydalanacaktır entegre gpuya göre daha başarılı yapıda. O zaman niye bulundurup aslında yine maliyet oluşturuyor ki. Evet rekabet eksikliğiyle istediğini, istediği gibi dayatıyor. Yine de dahili gpu çözümlerini daha özel işli olan işlemcilerde tercih etse intel iyi olur. Gereksiz zar alanı kaplıyor, gereksiz transistör harcanıyor. Elbette yapmamaya devam edecektir Zen fiyasko olursa. Umarım Zen zorlar da Intel de doğru düzgün işine konsantre olur. Benimki temenni :)
  • Yeni nesil işlemciler ne zaman gelecek?
  • inteli oldum olası sevmedim en son kullandığım intel core 2 duo e4600 idi neden sevmediğim konusuna gelirsek bildiğin soyguncu adamlar sistem paralarına işlemci satıyorlar. uyumluluk süreci ayrı bir kabus bir işlemci değiştireyim desen anakart değişiyor yeni çıkan işlemciler ile bir önceki nesil arasındaki fark 300 mhz ? yine pin değiştirip kösecekler yani az önceki yazdığım cümleyi pekiştiriyor pin değiştir yapıştır gitsin.
    o yuzden amd ile gayet mutluyum sebep para=performans=geriye dönük uyumluluk orta direk ve durumu iyi olmayan insanlar kesinlikle amd tarafında kalmalılar.
  • Yanlış hesaplamadıysam %7-8 gibi bir fak var....Bu kadarsa gerçekten çok az...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.