Şimdi Ara

Intel Haswell Türkiye'de Listelendi - Stoklarda (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
2
Favori
4.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4770k ya 1100TL vereceğime 1300TL'ye 3930K alırım daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Zoidberg
    Arkadaşlar, 3570K'nın bu serideki segment eşi nedir? 4670K mıdır? Değilse bile performans olarak 4670(K olmadan) ile arasındaki performans farkı 4670 lehine midir?

Normalde 4670K ile 3570K arasında %10 kadar fark var. Ama olay öyle değil. 4670K da şu an kullanılmayan teknolojiler var.
    Ve onlar kullanılmaya başladığı zaman arada çok fark edecek. 4670 in K olmayanı ile olan arasındaki fark birisinde çarpanın açık
    olması. Bu yüzden de overclock yapılabiliyor. Hatta artık sen bilmiyorsan bile anakartlar otomatik bile yapabiliyor.

Normalde tabi ki 4670 in K olmayanı da 3570K dan iyi. Ama 3570K yı overclock yapabilirsin ve o zaman 4670 in K olmayan modelini de arkada
    bırakırsın. Bu yüzden K olmayan model alınmamalı bence. Zaten arada çok büyük fark yok yani. Newegg den baktım. K olmayan 230, K olan 250 Dolar...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Zoidberg
    Arkadaşlar, 3570K'nın bu serideki segment eşi nedir? 4670K mıdır? Değilse bile performans olarak 4670(K olmadan) ile arasındaki performans farkı 4670 lehine midir?

Normalde 4670K ile 3570K arasında %10 kadar fark var. Ama olay öyle değil. 4670K da şu an kullanılmayan teknolojiler var.
    Ve onlar kullanılmaya başladığı zaman arada çok fark edecek. 4670 in K olmayanı ile olan arasındaki fark birisinde çarpanın açık
    olması. Bu yüzden de overclock yapılabiliyor. Hatta artık sen bilmiyorsan bile anakartlar otomatik bile yapabiliyor.

Normalde tabi ki 4670 in K olmayanı da 3570K dan iyi. Ama 3570K yı overclock yapabilirsin ve o zaman 4670 in K olmayan modelini de arkada
    bırakırsın. Bu yüzden K olmayan model alınmamalı bence. Zaten arada çok büyük fark yok yani. Newegg den baktım. K olmayan 230, K olan 250 Dolar...

Beklediğim mesajdı. Teşekkürler.

• 1.1000 Lira olsa dediğiniz mantıklı ama o kadar değil.

830 Lira en ucuz yerde.
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5862

He yine de ucuz mu bir İşlemci için ? Tabiki de değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 4 Haziran 2013; 23:31:02 >
  • Teşekkürler.Malesef gerçekler bunlar.Artık; insanlar, '' Her çıkanı almalıyız çılgınlığına son verip, elindekilerle gidebildikleri yere kadar gitmenin peşinde olmalılar. '' Tabiki düşüncelerim, ellerinde en son çıkan seri donanımlardan (işlemci, ekran kartı, anakart vs.) 1 veya 2 nesil öncesi parça bulunduranları kapsıyor.Yoksa; sıfırdan alacaklar için, hem işlemci, hemde ekran kartı pazarında fiyatlar eskileri ile çok yakın, hatta ekran kartı pazarında düşük olanlarda var.Bu yüzden, sıfırdan toplayacaklar tabiki yeni donanımlara yönelebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

bu ıslemcıyı alınabılır kılacak ıkı secenek var:

1-ısınma sorunu olmaması

2-yuksek oc kapasıtesı (mın 5 ghz olmalı)

yoksa 2600k dan kendımce gecmenın hıcbır anlamı yok..aynı sekılde ıvy kullananlar ıcın zaten gecmek tam sacmalık..

Bunun 4 GHZ'i 2600K'nın 5. GHZ'de verdiğine yakın olur. 4.2'yi söylemeye gerek yok. 2600K 5 GHZ için AMD'nin mühendislik standartlarında bir voltaj, yani yaklaşık 1.50-52v voltaj ister.2500K kullanırken 1.50v verip İntel kullanıyorsam o işte bir terslik olmalı düşünürdüm.Ayrıca ne kadar stabil olur tartışılır. Ama efendi şekilde kullanan için yarı fiyatına 2600K satılıp tabi ki 4770K alınmaz.
    Özetle 4GHZ 4770K= stabil 5GHZ 2600K
    Buraya dikkat:
    Bu işlemci için pahalı ROG serisi board ve kafam kadar soğutucular gerekmez. İşlemcinin OC tepkisi özellikle benim önemsediğim noktalarda TITAN gibi maşallah.
    3770K ısınıyor diyenler son aylarda çıkan işlemcilerden bihaber sanırım. O ısı değerleri test örneklerinde ve sanırım ilk gelen partilerde vardı.

• sabertooth z87 mi yoksa maximus vi hero mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyline334
    sabertooth z87 mi yoksa maximus vi hero mu?

Asrock Z87 Extreme4
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Eğer ısı sorunu düzeltilebildiyse amenna.Ancak; Ivy' daki bazı kullanıcıları rahatsız eden ısı sorunu devam ediyorsa, NVIDIA' nın çıkarmış olduğu GTX 700 serisi gibi, INTEL' in HASWELL serisinin de geçilebilecek, terfi edilebilecek bir seri olduğunu düşünmüyorum.Eğer bir aksilik olmazsa; elimdeki parçalarla DDR4' e kadar devam edeceğim. Bence; bilinçli kullanıcılarında yapması gereken bu.Özellikle; FULL HD' de oyun oynayanlar için; ellerinde, i5 - i7 ve FX6 - FX8 tabanlı sistem olanların yeterli olacağını düşünüyorum.Artık, yavaş yavaş 2K ve 4K' ya önem verilmeye başlandı.FULL HD arka plana atılıyor.Bu durumda; mesala benim ve birçok kullanıcının çok işine geliyor ve de gelecek.

benim sistem core 2 duo e7500 işlemci, voltaj hatası veren p5kpl-am se anakart, 2gb ddr2 ram, sizce ben bu sistemi bir an önce haswell ile değiştireyim mi? bence ddr4 ü de beklersem ya sistem havaya uçacak yada ben uçuracam :) kısacası ihtiyacım var ama yinede sorayım dedim :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: skyline334
    sabertooth z87 mi yoksa maximus vi hero mu?

Asrock Z87 Extreme4

bu kadar pahalı kartlara gerek var mı ki? mesela şimdiki 1155 soketli msi z77a-gd65 bana yeterli ve fiyatı uygun geldi. yine haswell ile bu tür uygun fiyatlı kart alınmaz mı? ayrıca OC hastası olmayan birisi için?
  • Kolay anakart,islemci degistiren biri degilim. Simdiki kartimi (asus p45) 2008den beri kullaniyorum. En azindan sistem eskidiginde oc ile farki azaltmak istiyorum. Ayrica su rog serisi kartlarda icimde kaldi denemek te istiyorum. Fakat sabertoothun da toz koruma olayi super ama Mini fanlari ses yapabilir. Ayrica en buyuk sebebi cizgi elek. Getiriyor. Asrock'a bir turlu alisamadim gerci onun distributorunu bilmiyorum

• ASRock'a da Çizgi bakıyor, ayrıca Sabertooth'larda garanti 5 yıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkans33
    bu kadar pahalı kartlara gerek var mı ki? mesela şimdiki 1155 soketli msi z77a-gd65 bana yeterli ve fiyatı uygun geldi. yine haswell ile bu tür uygun fiyatlı kart alınmaz mı? ayrıca OC hastası olmayan birisi için?
    Doğru söylüyorsun. O kadar pahalı anakartlara gerek yok. Dediğin anakart Vatan da var ve %25 indirimle hesaplarsak 401 liraya satılacak.

Benim dediğim anakart da aşağı yukarı 400 lira veya daha aşağısına satılacaktır.

Bu MSI ın sayfası :http://www.msi.com/product/mb/Z77A-GD65.html

Bu da Asrock'un sayfası:http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Extreme4/

Asrock'ta arka tarafta 6 USB var. Bunların 4 tanesi USB3.0, 2 si 2.0
    MSI da ise arkada 6 USB var. 2 tanesi USB3.0, 4 tanesi 2.0 yani daha kötü.

MSI da anakart üzerinde port olarak 2 tane USB3.0 ve 1 tane USB3.0 onboard connector var. 6 tane de ön tarafa USB2.0 veriyor.
    Asrock'ta ise ön tarafa 6 tane USB2.0 + 1 tane USB3.0 connector, 4 tane daha USB3.0 veriyor. Bu açıdan da daha iyi.

MSI da da Asrock'da da 12 faz var ama Asrock ta Dijital PWM de var ve aynı zamanda Haswell de güç ünitesi işlemci içinde olduğu için
    işlemci uykudayken ve çalışıyorken çok daha az enerji harcıyor ve overclockta da çok daha başarılı...

Son olarak da MSI da Realtek ALC898 standart bir ses kartı var...

Asrock'ta ise Realtek ALC1150 ses kartı ve anakart üzerinde EMI kalkanı ile Texas Instrumensts NE5532 Differential Amfi ile yine Texas Instrumensts
    600 Ohm kulaklık destekleyebilen NE5532 Kulaklık amfili Purity Sound ses kartı var.

Aynı zamanda Ram slotları Distortion Free slot yani taktıktan sonra Ramler sağa sola oynamıyor. Hiç sevmezdim iyi olmuş.
    Ayrıca ürün sayfasına bakarsan XFast 555 diye süper özellikler, HDMI-In özelliği, Dehumidifier, Home Cloud gibi bir sürü özellik de var...

• quote:

quote:

Doğru söylüyorsun. O kadar pahalı anakartlara gerek yok. Dediğin anakart Vatan da var ve %25 indirimle hesaplarsak 401 liraya satılacak.

Benim dediğim anakart da aşağı yukarı 400 lira veya daha aşağısına satılacaktır.

Bu MSI ın sayfası :http://www.msi.com/product/mb/Z77A-GD65.html

Bu da Asrock'un sayfası:http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Extreme4/

Asrock'ta arka tarafta 6 USB var. Bunların 4 tanesi USB3.0, 2 si 2.0
    MSI da ise arkada 6 USB var. 2 tanesi USB3.0, 4 tanesi 2.0 yani daha kötü.

MSI da anakart üzerinde port olarak 2 tane USB3.0 ve 1 tane USB3.0 onboard connector var. 6 tane de ön tarafa USB2.0 veriyor.
    Asrock'ta ise ön tarafa 6 tane USB2.0 + 1 tane USB3.0 connector, 4 tane daha USB3.0 veriyor. Bu açıdan da daha iyi.

MSI da da Asrock'da da 12 faz var ama Asrock ta Dijital PWM de var ve aynı zamanda Haswell de güç ünitesi işlemci içinde olduğu için
    işlemci uykudayken ve çalışıyorken çok daha az enerji harcıyor ve overclockta da çok daha başarılı...

Son olarak da MSI da Realtek ALC898 standart bir ses kartı var...

Asrock'ta ise Realtek ALC1150 ses kartı ve anakart üzerinde EMI kalkanı ile Texas Instrumensts NE5532 Differential Amfi ile yine Texas Instrumensts
    600 Ohm kulaklık destekleyebilen NE5532 Kulaklık amfili Purity Sound ses kartı var.

Aynı zamanda Ram slotları Distortion Free slot yani taktıktan sonra Ramler sağa sola oynamıyor. Hiç sevmezdim iyi olmuş.
    Ayrıca ürün sayfasına bakarsan XFast 555 diye süper özellikler, HDMI-In özelliği, Dehumidifier, Home Cloud gibi bir sürü özellik de var...

ben ayrı olarak ses kartı alacağım. peki asrock extreme 4 ne kadar olur fiyatı? birde almanyadan gelen anakart burda bi yoluyla garantili oluyor mu buna benzer bişey gördüm. voltaj vermeden oc yapmak istiyorum. ayrıntıya girmek istemiyorum zaten gerekli ayrıntılı bilgiye sahip değilim. voltaj olmadan yinede fark olur mu? asus z87 deluxe de var. eğer almanyadan garanti oluyorsa çok iyi anakartlar getirebilirler bana tabi eylülde o zamana kadar da birçok model çıkar :)

• quote:

ben ayrı olarak ses kartı alacağım. peki asrock extreme 4 ne kadar olur fiyatı? birde almanyadan gelen anakart burda bi yoluyla garantili oluyor mu buna benzer bişey gördüm. voltaj vermeden oc yapmak istiyorum. ayrıntıya girmek istemiyorum zaten gerekli ayrıntılı bilgiye sahip değilim. voltaj olmadan yinede fark olur mu? asus z87 deluxe de var. eğer almanyadan garanti oluyorsa çok iyi anakartlar getirebilirler bana tabi eylülde o zamana kadar da birçok model çıkar :)

Onun üzerindeki ses çipi ayrı ses kartı kadar iyi. 115 db SNR oranı var ve anakarttan topraklanmış. EMI Filtresi var. Yani anakartın dip gürültüsünü de almıyor.
    Ayrıca daha yeni DonanımHaber'de Creative in ses kartlarının incelemesi yapıldı ve oradaki en üst modelde ama sadece en üst modelde Texas Instrument'in yongalarının kullanıldığını söyledi. İşte bunda da yine aynı T.I.'ın başka yongaları var ve 600 ohm kulaklık destekleyebiliyor...

OC konusunda zaten şu an AsRock un üstüne yok. Dünya RAM hızı rekoru bile onda şu an.

Sebebi Dijital PWM de kullanıyor. Eski anakartım DFI da Dijital PWM vardı. Hayatımda gördüğüm en iyi overclock anakartıydı...

• quote:

quote:

Onun üzerindeki ses çipi ayrı ses kartı kadar iyi. 115 db SNR oranı var ve anakarttan topraklanmış. EMI Filtresi var. Yani anakartın dip gürültüsünü de almıyor.
    Ayrıca daha yeni DonanımHaber'de Creative in ses kartlarının incelemesi yapıldı ve oradaki en üst modelde ama sadece en üst modelde Texas Instrument'in yongalarının kullanıldığını söyledi. İşte bunda da yine aynı T.I.'ın başka yongaları var ve 600 ohm kulaklık destekleyebiliyor...

OC konusunda zaten şu an AsRock un üstüne yok. Dünya RAM hızı rekoru bile onda şu an.

Sebebi Dijital PWM de kullanıyor. Eski anakartım DFI da Dijital PWM vardı. Hayatımda gördüğüm en iyi overclock anakartıydı...

ben tam da aradığım ve istediğin anakartı buldum.http://tr.msi.com/product/mb/Z87-GD65-GAMING.html bunda da extreme 4 te olan aynı ses yongası çipi var. oc meraklısı değilim yani orda ayrıntı aramam ama ileriye yönelik iyi bir model olması da önemlidir.

• quote:

ben tam da aradığım ve istediğin anakartı buldum.http://tr.msi.com/product/mb/Z87-GD65-GAMING.html bunda da extreme 4 te olan aynı ses yongası çipi var. oc meraklısı değilim yani orda ayrıntı aramam ama ileriye yönelik iyi bir model olması da önemlidir.

Valla bilemeyeceğim. Zira ileriye yönelik anakart alanların hep ellerinde patlamıştır ve Intel efendi yine soket değiştirmiştir ve
    yine yeni anakart aldırmak zorunda bırakmıştır. Kaldı ki Intel bundan sonra işlemciyi anakarta çakılı yani entegre yapacak.
    Bu sefer artık işlemci alırken anakartla almak zorunda kalacaksın. Sen zannediyor musun ki 3 sene sonra işlemci değiştirip
    buna daha güçlü işlemci takma zamanın geldiği zaman alacağın işlemciyi destekleyecek?

O gün geldiğinde işlemciler o kadar hızlı olacaklar ki, bu sefer buna takacağın en yüksek işlemciyi almak yerine bu anakartı da
    satıp üzerine o işlemciye vereceğin paraya biraz daha ekleyip üzerine işlemci onboard olan anakarttan alacaksın.
    Bu sefer bu anakartı alırken ileri yönelik diye fazladan ödediğin para çöpe gidecek. Kullanılmayan özelliklere verilen haybeye para.
    Yazık. Parana yazık. Bu anakart kaç para bilmiyorum ama AsRock'un Z77 Extreme4 modeli 320 lira olduğuna göre Z87 Extreme4 modeli
    de her halde 350 lira falan olur. Üstelik XFast555 özelliği şahane bir özellik. Onu iyi araştır.

Ama senin linkini verdiğin MSI ın üzerinde KillerNIC ethernet kartı var ve o ethernet kartı normalde zaten 100 Dolar. Bu yüzden bu
    anakartın da çok ucuz olacağını sanmıyorum. Kabul etmek gerekirse MSI ın bu anakartı çok güzel. Ama işte fiyat ne olur acaba?
    Vermeye değer mi. AsRock ile aralarında ne kadar fark olur...

Ekleme: MSI ın bu modelinde AsRock'un XFast555 taki özelliklerden birisi olan Ram'i harddisk gibi kullanma özelliği de veriliyormuş.
    Altta UNLIMITED RAMDISK yazıyor. Bu da iyi yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 5 Haziran 2013; 19:45:55 >

• Ben Giga'nın vatandaki mATX anakartı + 4x70K + HAF XB + 770 kurmayı düşünüyorum sizce 4770K alalım mı yoksa 4670K mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evivva

Ben Giga'nın vatandaki mATX anakartı + 4x70K + HAF XB + 770 kurmayı düşünüyorum sizce 4770K alalım mı yoksa 4670K mı ?

Eğer ekran kartına yani oyuna çok önem veriyorsan ve ekran kartından maksimum performans almak istiyorsan
    4770K öneririm. Ama yok, iyi performans versin yeterli dersen 4670K öneririm , ki zaten artık anakartların hepsinde
    otomatik overclock özelliği var ve bir ayarlıyorsun ve kendi kendine overclock yapıyor. 4670K yı da 4.4 falan yapacaktır
    iyi bir soğutucuyla, bence yeterli.

Bilmiyorum illâ micro ATX mi kullanman gerekiyor ama Vatan'daki o micro ATX olan Gigabyte ı ben pek beğenmedim.
    Eğer illâ micro ATX alman gerekmiyor ve ATX de kullanabileceksen bence öteki 388 lira olanı al.

Ve şimdi uzun uzun yazmayayım ama anakart konusunda hep bir hevesli olmuşumdur ve her anakart bana ayrı bir
    heyecan vermiştir. Anakart aşığı birisi olarak benim 14 yıllık bu deneyimime kulak vermeni ve o model yerine diğer
    bir üst modeli almanı tavsiye ediyorum...

Tabi sen bilirsin...

Esasında oradakilerden yine eli yüzü düzgün olanı şu 511 lira olanı ama...
    http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-z87x-d3h-z87x-d3h-intel-z87-soket-1150-ddr3-1600mhz-sata-30-usb-30-hdmi&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=65950

%8 indirim yazıyor. Normal %25 indirimde: 511 x 1.08 = /1.25 = 441 lira olacaktır gerçi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 5 Haziran 2013; 21:15:54 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Evivva

Ben Giga'nın vatandaki mATX anakartı + 4x70K + HAF XB + 770 kurmayı düşünüyorum sizce 4770K alalım mı yoksa 4670K mı ?

Eğer ekran kartına yani oyuna çok önem veriyorsan ve ekran kartından maksimum performans almak istiyorsan
    4770K öneririm. Ama yok, iyi performans versin yeterli dersen 4670K öneririm , ki zaten artık anakartların hepsinde
    otomatik overclock özelliği var ve bir ayarlıyorsun ve kendi kendine overclock yapıyor. 4670K yı da 4.4 falan yapacaktır
    iyi bir soğutucuyla, bence yeterli.

Bilmiyorum illâ micro ATX mi kullanman gerekiyor ama Vatan'daki o micro ATX olan Gigabyte ı ben pek beğenmedim.
    Eğer illâ micro ATX alman gerekmiyor ve ATX de kullanabileceksen bence öteki 388 lira olanı al.

Ve şimdi uzun uzun yazmayayım ama anakart konusunda hep bir hevesli olmuşumdur ve her anakart bana ayrı bir
    heyecan vermiştir. Anakart aşığı birisi olarak benim 14 yıllık bu deneyimime kulak vermeni ve o model yerine diğer
    bir üst modeli almanı tavsiye ediyorum...

Tabi sen bilirsin...

Esasında oradakilerden yine eli yüzü düzgün olanı şu 511 lira olanı ama...
    http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-z87x-d3h-z87x-d3h-intel-z87-soket-1150-ddr3-1600mhz-sata-30-usb-30-hdmi&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=65950

%8 indirim yazıyor. Normal %25 indirimde: 511 x 1.08 = /1.25 = 441 lira olacaktır gerçi...

HAF XB ATX destekliyor diyr biliyordum ama vatanda öyle yazmıyor eğer vatan yanlış ise zaten ATX alırım :)
    Sadece kompakt ve güçlü bir makine istiyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.