Şimdi Ara

Intel Ivy Bridge [Kullananlar Kulübü] (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
5
Favori
17.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Dostum ilk Cift Cekirdekli islemciyi AMD icad Etmistir Ondan Sonra intel Pentium Extreme Edition 2 Cekirdek'li 4 izlek'li islemcisiy'di Hatta Hyper-Threading Pentium 4'lere Dayaniyor. Pentium 4 intel'in Elinde Patlayinca Mecbur Core 2'ye Yani Jenarasyon Tabi Pentium Degil Fakat Pentium'lara Bagliydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    Dostum i7'lerin Pentium D'le Alakasi Bile i7'ler intel Core 2 Duo Q9770 Extreme'ye Dayaniyor. intel Core 2 Duo Q9770 Extreme Bu Sefer intel Pentium 4 Extreme Edition'lara Dayaniyor.

• Amd aynı intel gibi sıcak çalışabilse, inteli yakalayacak kadar overclock olabilirdi. 61 °C diye sınır mı olur? İntel negüzel 90 derecede bile çalışıyor. Umarım zen çiplerine 50 °C sınır getirmezler yoksa sıcak iklimli coğrafyalarda satışı durur.

Şöyle 120 °C sınıra kadar çalışacak hale getirseler soğutucuya para harcamayız.

@Sertan-57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 14 Nisan 2016; 2:07:10 >
    Aynen Dostum Bize Zen islemci Lazim insallah Bulldozer Gibi Patlamaz. Yani Bulldozerler Pentium 4'lar Gibi Rezil Bir islemci. Pentium'lar Gercekten Cok Kotuydu Hatta Pentium 4 Pentium D Kullandim inanilmaz Rezelat islemcilerdi. 2007'de Cift Cekirdekli PC Topluyoruz O Zamanlar Pek Anlamazdik Athlon x2 Yada Core 2 Duo Varken Sen Bize Ne Pentium D Verirsin Gerizekali Mahluk Oyle Mal Bir Bilgisayarciya Denk Gelmistik. Sende Pentium D'li Soru Sorunca O Bilgisayarim Aklima Geliyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: Sertan-57

Aynen Dostum Bize Zen islemci Lazim insallah Bulldozer Gibi Patlamaz. Yani Bulldozerler Pentium 4'lar Gibi Rezil Bir islemci. Pentium'lar Gercekten Cok Kotuydu Hatta Pentium 4 Pentium D Kullandim inanilmaz Rezelat islemcilerdi. 2007'de Cift Cekirdekli PC Topluyoruz O Zamanlar Pek Anlamazdik Athlon x2 Yada Core 2 Duo Varken Sen Bize Ne Pentium D Verirsin Gerizekali Mahluk Oyle Mal Bir Bilgisayarciya Denk Gelmistik. Sende Pentium D'li Soru Sorunca O Bilgisayarim Aklima Geliyor .

Beni de vantayla kandırmışlardı. Tnt sanmıştım bir an. Hadi titan-x in 64 biti olsa neyse. 1-2 tanecik pipeline ile iyice batırdı. Pentiumun da bir tanesine hiç cache koymamışlardı o da kötüydü. Athlonun sıcaklık sorunu olmasaydı iyiydi. Kuzey ülkelerindekiler rahattırlar. Alayı amd kullanıyordur bence. Zaten soğuk çalışan işlemciyi alırlarsa kasa buzlanır bozulur. Intel Nvidia yaramaz onlara.

Aynen Dostum Herkes Bize Sahtekar'lik Yapiyor BULLDOZER'lerde Hyper-Threading Eksik Gercekten BULLDOZER'ler Cop.

• Ivy bridge konusu altinda zen islemci bilgi akisi.... ne guzel devam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

3230m kullanıyorum ekle panpa

Ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke_21

eklermisiniz hocam sistem imzada

Ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Ivy bridge konusu altinda zen islemci bilgi akisi.... ne guzel devam.

Teşekkürler dikkatiniz için.

Ben ortalarda yokken at koşturan çok olmuş maalesef.
  • Merhaba arkadaşlar İyi bayramlar ; konuya şöyle başlayım, uzun senelerdir İ7 3770 k sürekli oc kullanmaktayım. . yenı bır sıstem aldım bu hafta kurucam kısmetse. su soğutmamı eskı sıstemımden sojktum eskı sıstemımı ı Intel fana emanet ettım vede boylelıkle o.c dan vazgectım vede frakansı 3900 mhz ze cektum turbo moduna yani . ramler gene xpm modunda 1866 mhz de . ılk basta cpu voltajı autoda bıortaktım 1240 v dıgı manyak bır değer verdı 3900 mhz ıcın vede Intel cpu soğutucusu ıcın bu aşırı bır geger hemen ındırdım manuele alarak voltaj degerını. sureklı -10 v degerlerı ıle ındırgedım bf1 operatıon maplerınde 2 ser tur oyanayarak stabılıte kararlıklarına kaı sağladım. su ana 1.080 v kadar ındırgedım voltaj degerını. dahada aşağıya çekmeye ugrasıcam bu oglene kadar bakalım ne kadar gıdecek.

SİZLER BU İŞLEMCİYİ KULLANAN LAR VAR İSE BU FORUMDA . 3900 mhz de win ortamında guc seceneklerı tam guc secılı ıken i anakartınızdan kac voltaj verdınız vede stabılıteyı sağladınız. paylasabılırmısınız voltaj degerlerınızı sevınırım. tabıkı ıslemcıden ıslemcıye anakatrtan anakarta bu değerler farklılık gosterır ben de bunun farkındayım.
    ama gerçekten sızlerın degerlerı benım ıcın onemlı.
    eger vakıt ayırıp kudedıgım gıbı kullananlar var ıse degerlerını paylasabılırler ıse cok mutlu olurum.Tekrardan iyi bayramlar dilerim .

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.