Şimdi Ara

İntel E8400'den Q9550'ye geçilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu an kullanmakta olduğum pc yi fazla masraf yapmadan biraz daha iyileştirmek istiyorum.E8400 den Q9550 ye geçmeye değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Electrical s -- 15 Mart 2017; 8:40:11 >

• Sisteminizi yazar mısınız? Monitör ve psu dahil olacak şekilde.

Eski bir q9550 kullanıcısı olarak (o.c ile de kullandım son yılında 4 ghzde) yardımcı olabilirim.
  • degmez bosa masraf
  • monitör hp 23xi led
    Tagan 480 watt PSU
    anakart Gigabyte chipsetini hatırlamıyorum ama O.c müsait bi kart
    nvidia gt630 GPU
    8 Gb ram
    ssd+sata Hdd
  • bir tane buldum 100 tl değer gibi geliyor bana ama foruma sorayım dedim bir de.
  • Biraz daha indirim alabilirseniz iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ucuza bulunursa gecilir oyunlarda fark eder

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 9 Mayıs 2020; 18:48:40 >
  • sağolsun arkadaş başkasına sattı başka bahara kaldı geçiş tavsiye için teşekkürler
  • aslında hem geçilir hem geçilmez performans artışı hissetmek için geçilir ama oyun için artık o işlemcilerin nefesi yetmiyor
  • Piyasada q9550 pazarlik ile 150 tl bandina alinabilir. Tam anakart modelini ogrenmeden o.c potansiyeli hakkinda birsey diyemiyorum.

Butce sorun olusturuyorsa ozel seri xeon x5450 falan bakabilirsiniz. Bu eski q serisi ile ayni performansta olup 2.elde 75-100 tlye bulunuyorlar. Anakart uyumlulugunuz icin bir arastirma yapin yalniz, ozel islemden gecirip lga 775'e uygun hale getiriyorlar. Ram yeterli hatta o sisteme gore gereginden fazla yuksek. Ekran karti gtx 750 ti oldu mu da fark hissedersiniz ciddi oranda.

Ancak islemci yaninda ekran karti yukseltmeden pek bir fark anlamazsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dovahkiin_16 -- 15 Mart 2017; 20:22:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun anlamında pek bi beklentim yok oyun oynayan bir insan da değilim fazla sadece performans anlamında biraz daha iyileştirmek isiyotum bu kadar.Oyun için dediğiniz gibi yeni nesil donanım revize etmek gerek.
  • q9550 alıp üstüne overclock yaparsanız gtx950 veya gtx960'a kadar çıkabilirsiniz ama sağlam multiplayer oyunlarda (bf1 vb.) işlemci darboğaz yapacaktır.
  • 2 sene önce e8400'den q9400e geçtim. q9400'ü 2.66'dan 3.8ghz'e ocladım. Hala aynı işlemciyi kullanıyorum ve gayet memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fraulein

2 sene önce e8400'den q9400e geçtim. q9400'ü 2.66'dan 3.8ghz'e ocladım. Hala aynı işlemciyi kullanıyorum ve gayet memnunum.

Oc değeri çok iyi baya bir ince ayar yapılmış olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniquebig

quote:

Orijinalden alıntı: Fraulein

2 sene önce e8400'den q9400e geçtim. q9400'ü 2.66'dan 3.8ghz'e ocladım. Hala aynı işlemciyi kullanıyorum ve gayet memnunum.

Oc değeri çok iyi baya bir ince ayar yapılmış olsa gerek

msi p45 neo3-fr anakartım var. ddr2 800 ramler, hyper 212 evo ve ince ayarlarla 3.8
  • 100TL ise aslinda alinabilir. Q9550 fena bir islemci degil, high ayarlarda oynama takintisi yoksa, bence bir cok oyun oynanabilir. ekrankartinida yükseltirsin birseyler olur
  • Aynen ama simdi malesef o fiyatlarda degil aranan bir seri oldugundan q9 islemciler pahali hala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aliexpressten q9400 18 20 dolar arası alınabiliyor anakart destekliyorsa xenonlarda alınabilinir ancak istedigin kadar işlemci yükselt ssd olmadan hdd nın hızına mahkum kalcaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

aliexpressten q9400 18 20 dolar arası alınabiliyor anakart destekliyorsa xenonlarda alınabilinir ancak istedigin kadar işlemci yükselt ssd olmadan hdd nın hızına mahkum kalcaksın

ssd de var hocam sorun yok o konuda tek eksik quad core bir işlemci
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.