Şimdi Ara

Intel'den Xiaomi'ye özel fiyat teklifleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel'den Xiaomi'ye özel fiyat teklifleri

Xiaomi'nin bu yıl itibariyle dizüstü bilgisayar pazarına adım atacağı resmi ve gayrı resmi pek çok kaynak tarafından doğrulanmış durumda. Teknoloji dünyasında adını duyurduğu fiyat-performans dengesini dizüstü modellerine de getirmek isteyen Xiaomi, Intel ile özel bir işbirliği yapıyor. 

Sektörden gelen bilgilere göre Xiaomi, maliyeti dengede tutmak adına dizüstü modellerinde Skylake veya Broadwell tabanlı işlemciler kullanmak istemiyor. Bunun yerine Haswell tabanlı ancak güçlü modeller tercih ederek, modern bir performans sunmayı amaçlıyor. İki önceki nesil olduğu için de Intel tarafından özel fiyat teklifleri hazırlanacak. 

Xiaomi, Mi Pad 2 tablet modelinde Intel Atom X5-Z8500 yonga setine yer vererek Intel ile ortaklığın temellerini atmıştı. Dizüstü modelinde de bu ortaklık daha ileriye gidecek. Xiaomi'nin Çin'de beğenilen ve büyük kabul gören bir firma olması, dizüstü satışlarında yardımcı olacaktır. Intel sadece uygun fiyat değil Ar-Ge çalışmalarında da Xiaomi'ye yardımcı olacak. Çin'de iyi bir trend tutturabilirse hem Xiaomi hem de Intel bu ortaklıktan kazançlı çıkacak. 

Haswell serisinden Core-i7 işlemciler ve 8GB/16GB RAM seçenekleri ile firmanın farklı boyutlarda dizüstü modelleri piyasaya sürmesi bekleniyor. Fiyatlar ise 400$-500$ arasında değişen seviyelerde olacak. Xiaomi doğrudan Apple'ı hedef alacağı için rekor incelik seviyelerine ulaşması bekleniyor. Aynı şekilde ülkenin beğenilen üreticisi Huawei de yıl içerisinde dizüstü modeli üretimine girmek istiyor. Muhtemelen benzer konfigürasyonlar ve fiyat etiketleri söz konusu olacak.  

• Çıkmasını heyecanla bekliyorum

• Xiaomi SEN ADAMSIN HEM DE EN KOCA YÜREKLİSİNDEN

• Firmalar bir ara çekiliyordu bilgisayar pazarından, sanırım pazardaki durğunluğa tekrardan ivme kazandırmak istiyorlar ama fazla değişen birşey olmaz.

• Redmi note 2, mipad, powerbanklar, ledler, miband, hoparlör ve bluetooth kontrolcüden sonra tvbox almayı düşünüyordum. Anlaşılan laptobuda yenileyeceğiz.
    Ne doymaz insanız arkadaş ya

Edit:Kamera var birde onu unutmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YüzüğüKayıpFrodo -- 2 Ocak 2016; 3:02:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak laptobunu alırım işte

• Lütfen şu pcye bir gtx970 koyun 900 dolar olsun yeter ki koyun. Aslında koymasanızda olur. Bu donanımı 500 dolara satarsanız yine alırız. Çok iyi bir donanım çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin Garnett -- 2 Ocak 2016; 0:48:09 >
  • Merakla bekiyoruz Xiaomi yi.

Action Cam, Bluetooh kulaklık, powerbank ürünlerini kullanan birini kullanarak söylüyorum.
  • Şu an bahsedilen Donanımi ben 2 yıl önce 2500 tl den almıştım. Dolar 1.85 gibi birşeydi. Xaomi yapsa belki daha ucuz olur. ASUS N550JV modeliNe benzeyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Merakla bekiyoruz Xiaomi yi.

Action Cam, Bluetooh kulaklık, powerbank ürünlerini kullanan birini kullanarak söylüyorum.

Bluetooth kulaklıktan memnun musunuz hocam almayı düşünüyorum da izlenimlerinizi okumak isterim

• 300 dolara i3 işlemcili 8gb ram ve 128gb SSD li macbook air 13 muadili çıkarırsa fena olmaz. Evdekiler için alınabilir.

• gtx 960m 128 ssd 15.6 ekran 2 cm kalınlıkla 700$ ortam yıkılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardabeyim -- 2 Ocak 2016; 4:43:47 >
  • ben halen yazılımı merak ediyorum donanım o kadar önemli değil ssd olsun yeter.

• Bu firma yıllar önce ülkemize geleceğini söyledi ama hala bi gelişme yok

• O değilde modern bir performans ne demek sen onu bana açıkla editör.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Bluetooth kulaklıktan memnun musunuz hocam almayı düşünüyorum da izlenimlerinizi okumak isterim

Xiaomi ye bakarsanız Apple yolundan giden, kendi markasını oluşturma kaygısı içinde olan, tasarıma ve işlevselliğe öncelik tanımış, az ama öz ürün çıkartan tüm bunları yaparkende müşteriyi öpmeyen bir firma profili görürsünüz. İnsanlar Xiami firmasını bu yüzden bu kadar çok sevdi, az ürün, özenilmiş ürün, kalite ve şık tasarım. İnanıyorum ki işi yıllarıdır pc üretmek olan HP, Lenovo (eski IBM), Dell, Acer, Toshiba gibi firmalardan 10 kat daha güzel, kullanmaktan keyif alacağımız bir leptap üretecekler.

Sizin sorunuza gelince hocam; Kulaklıktan diğer xiaomi ürünlerinde olduğum gibi aşırı derecede menmunum. Bunda tabiki sadece Xiaomi nin payı yok tabiki, Bluetooh teknolojinin gelişmesinin de faktörü çok.
    Oldukça hafif bir cihaz, Tasarımı bana göre şuan piyasada satılan en güzel bluetooh kulaklık olmaya uygun. Minimalist bir tasarımı var, oldukça sade ve şık. Benim ve arkadaşımın en beğendiğimiz özelliklerinden biri şarj yuvası, herhangi bir android telefonu şarj etmekte kullandığımız mini usb kablo ile bu kulaklığı da şarj ediyoruz. Şarj süresi biraz uzun ama 2 saat sürüyor. Bekleme ve konuşma süresi oldukça iyi, Bluetooh 4.1 sayesinde hem telefon (iphone 5 kullanıyorum) hem de kulaklık bekleme esnasında hiç şaj harcamıyor resmen. Telefonunda şarj azaldı bluetooh u kapatim diye düşünmene gerek yok, bırak açık kalsın. Çoğu bluettooh kulaklıklarda olmayan bir özelliğide müzik dinleme özelliği. Tek kulakta müzik mi dinlenir deme, mesela ben yolculuklarda falan iphon ile prodcast dinliyorum. Teknoseyir, bazı ingilizce kanalları falan, oldukça güzel oluyor. Sırf bu bile alınması için güzel bir özellik.

Kulağa takma olayına gelince kendine has bir tasarımı var, speakarın olduğu yerde U şeklinde plastik bir parça var, onu kulak içine sıkıştırıyorsun. Farklı kulak tiplerine göre kutudan 3 farklı o aparttan çıkıyor. Gündelik kullanım esnasında kulağa iyi oturuyor, Yürürken, araba kullanırken, Masada çalışırken falan düşmesinin imkanı yok, Ama koşarken falan düşebilir hissi geldi bana.

Cihazın şarj durumunu telefon üzerinden yüzde olarak görebiliyorsun. %100, 70, 50, 30 gibi. Ara küsüratları görmedim. Ama şarj durumu hakkında bir fikir sahibi olmak için yeterli.

Aklıma gelen şeyler bunlar şimdilik, ben Banggood üzerinden satın aldım. 50TL denk geldi. Türkiyede ölücüler 100 tl gibi fiyatlar yazmışlar.

Son tahlilde tavsiye eder miyim? Eğer kız arkadaşın var ise, telefonda çok konuşuyor isen. Kesinlikle tavsye ederim. Xiaomi nin bir çok ürününü zaten muadillerine göre tavsiye ederim.

• Tasarım olarak Macbook Air'e çok fazla benzeyecek. Bu fiyatada bu donanımla hem tasarım hem performans kralı cihaz olur ama stok sıkıntısı çekeriz sanırsam böyle bir cihazı yıllardır herkes bekliyordu. Semers umarım bolca getirmeyi başarır ülkemize
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Xiaomi ye bakarsanız Apple yolundan giden, kendi markasını oluşturma kaygısı içinde olan, tasarıma ve işlevselliğe öncelik tanımış, az ama öz ürün çıkartan tüm bunları yaparkende müşteriyi öpmeyen bir firma profili görürsünüz. İnsanlar Xiami firmasını bu yüzden bu kadar çok sevdi, az ürün, özenilmiş ürün, kalite ve şık tasarım. İnanıyorum ki işi yıllarıdır pc üretmek olan HP, Lenovo (eski IBM), Dell, Acer, Toshiba gibi firmalardan 10 kat daha güzel, kullanmaktan keyif alacağımız bir leptap üretecekler.

Sizin sorunuza gelince hocam; Kulaklıktan diğer xiaomi ürünlerinde olduğum gibi aşırı derecede menmunum. Bunda tabiki sadece Xiaomi nin payı yok tabiki, Bluetooh teknolojinin gelişmesinin de faktörü çok.
    Oldukça hafif bir cihaz, Tasarımı bana göre şuan piyasada satılan en güzel bluetooh kulaklık olmaya uygun. Minimalist bir tasarımı var, oldukça sade ve şık. Benim ve arkadaşımın en beğendiğimiz özelliklerinden biri şarj yuvası, herhangi bir android telefonu şarj etmekte kullandığımız mini usb kablo ile bu kulaklığı da şarj ediyoruz. Şarj süresi biraz uzun ama 2 saat sürüyor. Bekleme ve konuşma süresi oldukça iyi, Bluetooh 4.1 sayesinde hem telefon (iphone 5 kullanıyorum) hem de kulaklık bekleme esnasında hiç şaj harcamıyor resmen. Telefonunda şarj azaldı bluetooh u kapatim diye düşünmene gerek yok, bırak açık kalsın. Çoğu bluettooh kulaklıklarda olmayan bir özelliğide müzik dinleme özelliği. Tek kulakta müzik mi dinlenir deme, mesela ben yolculuklarda falan iphon ile prodcast dinliyorum. Teknoseyir, bazı ingilizce kanalları falan, oldukça güzel oluyor. Sırf bu bile alınması için güzel bir özellik.

Kulağa takma olayına gelince kendine has bir tasarımı var, speakarın olduğu yerde U şeklinde plastik bir parça var, onu kulak içine sıkıştırıyorsun. Farklı kulak tiplerine göre kutudan 3 farklı o aparttan çıkıyor. Gündelik kullanım esnasında kulağa iyi oturuyor, Yürürken, araba kullanırken, Masada çalışırken falan düşmesinin imkanı yok, Ama koşarken falan düşebilir hissi geldi bana.

Cihazın şarj durumunu telefon üzerinden yüzde olarak görebiliyorsun. %100, 70, 50, 30 gibi. Ara küsüratları görmedim. Ama şarj durumu hakkında bir fikir sahibi olmak için yeterli.

Aklıma gelen şeyler bunlar şimdilik, ben Banggood üzerinden satın aldım. 50TL denk geldi. Türkiyede ölücüler 100 tl gibi fiyatlar yazmışlar.

Son tahlilde tavsiye eder miyim? Eğer kız arkadaşın var ise, telefonda çok konuşuyor isen. Kesinlikle tavsye ederim. Xiaomi nin bir çok ürününü zaten muadillerine göre tavsiye ederim.

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam

• suan kullanıdıgım laptopun ekranı kırık. başka monitore baglayarak kullanıyorum. yaptırmayı düşünüyodum . vazgeçtim:D çılgın xiaomi kullanıcıları çoşturuyor:)
  • Fakir Apple'ı gibi Xiaomi Mesela bende Xiaomi Yi aksiyon kamerası, Piston 3 kulaklık ve 10400 Mah harici bataryası var. MiBand S de listeye eklenecek yakında, ne diyeyim hayranım firmaya ve kaliteli ürünlerine
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.