Şimdi Ara

## Intel'den 25 Watt'lık Penryn İşlemciler Gelecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'den 25 Watt'lık Penryn İşlemciler Gelecek ##

45nm üretim teknolojisini çok kısa bir süre içerisinde masaüstü işlemcilerin yanı sıra sunucu ve mobil işlemcilerine de adapte edecek olan işlemci devi Intel, Santa Rosa'nın devamı olarak 2008 yılının ikinci yarısında duyuruacağı yeni mobil platformu Montevina ile birlikte ısıl güç tasarımı 25 watt olan mobil Penryn işlemcileri de devreye sokacak.

25 watt'lık güç tüketimi ile yeni mobil Penryn işlemciler hem daha ufak hemde daha az güç teketen/ısınan ve paralelinde daha uzun pil ömrü vaat eden dizüstü bilgisayarların hazırlanabilmesi için de önemli bir kolaylık saplayacak. 25 watt'lık Penryn işlemcilerin 1066MHz FSB'ye ve 3MB seviye 2 ön belleğe sahip olması beklenirken saat hızlarının ise ilk etapta 2.13, 2.4 ve 2.53GHz olması bekeniyor.

• Mobil işlemci alıp, hız aşırtma rekorları kırılacak gene desenize.
  • hangisi o/c ye yatkınsa odur güsel olan
  • vay be koptu gidiyor adamlar
  • 25 watt gerçekten çok iyi. Ama performanslı ve uzun süre çalışabilen notebooklar için yeni batarya teknolojisi şart. HDD yavaşlığı çözülmeye başlandı(ssd ile) ama bataryalar hala yerinde sayıyor...
  • Fx bu penry lerin ömürleri ne olacak intel 2008 sonunda bir chipset değişikliğine gitmeyecek mi??
  • Mevcut Core 2 Duo Notebook işlemcileri 25Watt 667-800fsb leri yeni gelenlerde 1066fsb. Anlaşılan intel batarya ömürleri 2saat üzerine çıkarmak yerine aynı saat ömründe daha fazla performasn.
  • ben enayi gibi gittim adi anakart aldım. o.c. oranı 2000 den 2300.
    vay anasını.
  • 25w çok güzel bu işlemci ısınmaz hiç
  • quote:

Orjinalden alıntı: rec

Mevcut Core 2 Duo Notebook işlemcileri 25Watt 667-800fsb leri yeni gelenlerde 1066fsb. Anlaşılan intel batarya ömürleri 2saat üzerine çıkarmak yerine aynı saat ömründe daha fazla performasn.

tabi notebook ların gelişmiş hızlı teknolojileriyle 800fsb den 1066 fsb ye çıkış hızlarını nasılda hissederiz ama ...
  • quote:

Mevcut Core 2 Duo Notebook işlemcileri 25Watt 667-800fsb leri yeni gelenlerde 1066fsb. Anlaşılan intel batarya ömürleri 2saat üzerine çıkarmak yerine aynı saat ömründe daha fazla performasn.

İşlemcinin güç tüketimi 25W yani tüketim düşüşü var.

Yeni platform da bildiğim kadarı ile daha az enerji tüketiyor.

Yani hız arttı ama tüketim değil. Öncekiler 31W tı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

İşlemcinin güç tüketimi 25W yani tüketim düşüşü var.

Yeni platform da bildiğim kadarı ile daha az enerji tüketiyor.

Yani hız arttı ama tüketim değil. Öncekiler 31W tı.

Mevcut core 2 duo işlemciler 21W 25W 31W 34W 5,5W olan bile var. Ghz'ne Wattları var 31W olanı doğru.

@Batuist

Komik olan nedir. Söyle bizde gülelim. Sen 800mhz ile 1066 anlıyamıyosan senin sorunun. 400 533 667 800 aralarındaki farkı nasıl anladıysak 1066 anlarız sen hiç merak etme.

• artık INTEL yavaş yavaş güç tüketimine de bakmaya başladı ki bu çok güzel bir haber...az güç tüketimi aynı zamanda da az ısınma anlamına geliyor ki bu daha da güzel C2D işlemcim ols abile aşırı sıcak havalarda 75 dereceye kadar çıkıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.