Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.967
Cevap
11
Favori
70.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adam Tapu senedi koymuş
  • daysniffer D kullanıcısına yanıt
    Nickiniz ne güzelmiş öyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shegorath S kullanıcısına yanıt
    Her işlemci performansı aynı derecede etkilendi diye birşey yok zaten hatta eski olan işlemcilerde daha fazla performans kaybı var görünüyor. Olay henüz yeni patlak verdi sayılır ve güncellemeler aceleye getirilmiş gibi ve sonuçta intelin bu sorunu çözmeye yönelik politikasını da son derece yanlış buluyorum büyük müşterilere bu güncellemeleri yapmalarını sessizce erteleyin diyor son kullanıcılara yapın gitsin diyor büyük müşterine önermiyorsan demek ki henüz hazır değil ve doğru dürüst hazır olmayan birşeyi küçük müşteride olsam şahsen riske girip denemezdim gerci daha bize bios update çıkmadı ve haftaya çıkacak olanlarda yine betaymış...

Performansla ilgili şahsen bu olaylar patlak vermeden önce Windows'un 1703 ve 1709 güncellemelerini temiz kurulum yaparak denemiştim oyun performansı 1607'ye göre yerlerdeydi hemen 1607'ye döndüm. Bu mikrokod güncellemeleri içinde acele etmeyeceğim...

• sizinki eski nesildi hocam sanırım onlar hakkında bilgi yoktu zaten onlara bir şey yapmışlarsa bilemem kendi işlemcimde kayıp veya herhangi bir sorun yok windowsun bütünu uptadeleri yapılı bende şunuda eklemem lazım bu performans kısmındaki bahsi geçen nesiller 6 7 8. nesiller 4000 5000 serisini bu tabloya göre karsılastırmak anlamsız intel belkide daha eski nesilleri kullanılamaz hale bile getirtebilir yeni nesil satabilmek için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shegorath -- 20 Ocak 2018; 11:54:30 >
  • Adam tapu senedi koymuş ya!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CDN Firmasında çalışıyor ve durumu yakından takip ediyorum Xeon e5645 cpu üzerinde 2 farklı platformumda yaptığım testlerce ufak resimleri editleme gibi işlerde performans kaybı yaşadığımı belirtebilirim %10 kadar. Video platformumuzda bir performans kaybına raslamadık tüm sistemimizi centosda yeni kernela geçirmek için tartışıyoruz halen lakin bu zorlu bir işlem 400 küsür cihazı update etmek demek bu.
  • arkadaşlar bu güncellemeler geldi fakat yapmadım yok saymak için napmak gerekiyor bi daha karşıma çıkmasın?
  • Hocam ben paylaşayım. Amd ile ilgili veri, Nasıl yapılacağını söyleyin. Hangi güncellemeler etkiliyor performansı onu tam bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 20 Ocak 2018; 13:35:8 >
  • Benim merak ettiğim bu güncellemeleri kapatmak isteyen arkadaşlar nereye kadar direnecek ? Hadi direndin, dx 13,5 getirdik windowds 11.5 a entegre dediklerinde de geçmeyecekler mi ? Bu direniş sırasında bir sürü güncelleme kaçırılacak, bazıları gene kritik olucak ?
    Kafalar ilginç gerçekten...
  • https://www.youtube.com/watch?v=48MrFDjQdK4

Oyunlarda kayıp var diyenlere gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: daysniffer

yapıldı zaten. Güncellemeler yayınlandı, hatta yayınlanalı 2 hafta oluyor. güncellemeyi yapanlar fark yok görmedim diyor 2 tane benchmark dışında. ama bu amd fanatiklerinin gözü dönmüş, karmaşık ve belirli işlemlerdeki farkı sanki her zaman her şeyde oluyormuş gibi yazıp ortalığı bulandırıyorlar.

dostum biz ne kadarda uğraşsak inteli göklere çıkarmaya müdür gelip işin içine ediyor, ben yoruldum artık inteli övmekten, kendi müdürünün umrunda değil bize ne oluyor.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    hocam siz test almadınız demedim ,
    insanların dediği ve dediğimiz yeteri kadar veri kullanmadan sadece diğer forumlarda yazılan ve youtube da yayınlanan veriler üzerinden gitmenize insanlar aslında tepki gçsterdi
    yeteri kadar veri kullanabilseydiniz konu bence bu hal almazdı . benim görüşüm bu tabi yoksa daha olay ilk çıktı sonuçlar ben paylaştım biliyorsunuz .
    keşke biraz daha test yapabilecek kişiler bulsaydınız ve sonuclar paylaşsaydınız ben onu dedim size
  • Sahip olduğum i5 8600k işlemcide de %5 performans kaybı olduğu söyleniyor ancak oyunlarda fps aynı olduğu için umrumda değil.
  • Arkadaşlar merhaba, aranızda i5 7200U kullanan var mı bu işlemci de durum nasıl çünkü daha dün bu işlemcili bir dizüstü bilgisayar aldım ve şu an kendimi gerçekten kazıklanmiş gibi hissediyorum acaba ne kadar bir performans kaybı oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NiqhtSnıffer N kullanıcısına yanıt
    İyki bu nicki aldım la,herkes bokunu çıkardı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Interstellar

1.
    Windows Update hizmetini durdurduktan sonra C:\Windows\SoftwareDistribution klasörünü silin ve Windows Update hizmetini yeniden başlatın ki SoftwareDistribution klasörünü yeniden oluştursun ve sonra update yapmayı deneyin

olmazsa aşağıdakini deneyin

2.
    Windows Update Troubleshooter i indirin ve çalıştırın.
    https://support.microsoft.com/en-us/help/4027322/windows-update-troubleshooter

Cevap için çok teşekkür ederim.Hocam dediklerinizi yaptım malesef hata vermeye devam etti ben de temiz format attım şimdi driverları kuruyorum.Formattan sonra ilk iş hizmetlerden BITS ve Windows update i devredışı bıraktım.Driverları yüklerken her pc yi yeniden başlatışımda açıp açıp bakıyordum bir ara yine kendi kendine windows update aktive oldu.Orchestrator update i kapatmayı unutmuştum onu da devredışı bıraktım .Şuanlık kendi kendilerine aktive olmadılar da ben paranoyak gibi her pc yi açışımda hizmetlere açıp bakıyorum sanki her an yine windows update aktive olacakmış gibi.

Regedit ten AU dan NoUpdate diye açıp dword 1 vermeme gerek var mı hocam onu da yapsam mı? başka nasıl önlem alabilirim?.Dws lite ve windows update disabler ı indirmedim bu arada yeni formatlı makineye ne olur ne olmaz diye. En kötü ihtimalle garanti yol olan cmd den yine sc delete wuauserv yapacağım ama geri dönüşü olmuyor , ona gerek kalmadan güvenli ve kesin bir yol bulabilsem süper olur.Home kullanıcısıyım acaba bu kadar inat bu yüzden mi home kullanıcıları zorunlu update alacaktı.

Size sormak istediğim cmd den sc delete update yazıp komple update i sildigimde , kendim istedigim çok kritik updateleri windowsun sitesinden indirip manuel yaparken sıkıntı çıkar mı?

Güncelleme : 1-Windows update devredışı bıraktım 2- Orchestrator Service i Devredışı bıraktım 3-Arka plan Akıllı AKtarım hizmeti (BITS) devredışı bıraktım 4- Regeditte Windows/AU/NoAutoUpdate dword girip 1 yaptım. Sizce kurtulmuş muyumdur hocam ansızın aktive olurlar mı tekrar? Not: Home versiyon kullanıyorum

edit:Güncelleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi American Psycho -- 20 Ocak 2018; 23:40:4 >

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    dostum bırak bir şey anlatma intelin ceosu acıklama yapiyor diyorki evet performans kaybı var

ama bu elemanlar haberin içeriğine bakmayıp direk intel ceosu kayıp var demiş hemen al anasayfaya koy tarzında haber yapiyor oysa baslığa girdiğinde oyun performans ve benchmarklarda %2 totalde %4 düşüş var

microsoft tabanlı veri finans medya araclarında ise %10 luk kayıp var ama bütün total rakamları toplayınca işlemcinin genel performansı %4 düşmüş oluyor bu ise gidip nerde en fazla düşüş yaşanmışsa o veriyi alıp koyuyor bakın su uygulamada %20 kayip var diye konu açıyor

şöyle bir tablo atmıştım bir daha atayım bu 8700k ve 6700k icin intelin bizzat paylastığı tablo bilale anlatır gibi anlattım bundan daha basiti ve kolay anlasılabilen bir tablo yoktur

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

Benim merak ettiğim bu güncellemeleri kapatmak isteyen arkadaşlar nereye kadar direnecek ? Hadi direndin, dx 13,5 getirdik windowds 11.5 a entegre dediklerinde de geçmeyecekler mi ? Bu direniş sırasında bir sürü güncelleme kaçırılacak, bazıları gene kritik olucak ?
    Kafalar ilginç gerçekten...

Adam gibi güncellemelerle performans farkı tekrar eski haline gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NiqhtSnıffer

https://www.youtube.com/watch?v=48MrFDjQdK4

Oyunlarda kayıp var diyenlere gelsin...

fps güncellemeden sonra artmış
  • Ben de bu update'leri engellemek için çare aradığımda kesin çözüm olarak Windows Update ile birlikte Windows Update için Orchestrator Hizmeti'ni güncelleştir (UsoSvc) seçeneklerini devre dışı bırakıp Kurtarma bölümündeki ayarlarıda "Eylem Yürütme"şeklinde ayarladım ve belkide 1 yılı aşkın zaman yani 1703 ve 1709'un performansını merak edip yükleyene kadar ki sürededir bu şekilde kullanmışımdır ve Windows Update kendiliğinden hiçbir zaman aktif olmadı. Bu süre içinde ihtiyacım olan yükseltmeleri ise bilgisayara indirip yaptım kesinlikle Windows Update üzerinden yapmadım.

Windows katalogdan indirdiğim Update'leri yüklemek istediğimde ise yani çalıştırdığımda Windows Update hizmeti kapalı olduğu için yüklenmedi tabii ama bende Windows Update hizmetine ihtiyacım olduğunda bu özelliği yeniden aktif ettiğimde seçeneğini "elle" olarak ayarladım ve sonra ayarlarına gidip güncelleştirmeleri geciktir olarak ayarladım ve indirerek manuel yapmam gereken Update işlemi bitince yeniden her iki hizmeti aynı şekilde devre dışı bıraktım. BITS ile regedit ayarlarına hiç dokunmadım çünkü buralarda yapacağınız değişikliği unuttuğunuzda da sorun yaşayabilirsiniz örneğin: BITS'i kapatınca bir süre sonra açmak istediğinizde "Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmetini Başlatamadı" türünden hata alabilirsiniz ayrıca BITS zorla bağlantı kurulmasını sağlamamaktadır.

https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows8_1-update/arka-plan-ak%C4%B1ll%C4%B1-aktar%C4%B1m-hizmeti/3541fc70-be31-4f4b-b0f0-1aa613d70bf0

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.