Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.967
Cevap
11
Favori
70.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows güncellemesi tek başına bir anlam ifade etmiyor muhtemelen. Hem Windows güncellemesi hem de BIOS güncellemesi yaptığınızda sisteminizin güvene kavuştuğu belirtiliyor, ancak kesin bir şey yok. Zira Amerikanın önde gelen bilişim güvenliği kuruluşları bu açığa önlem olarak "CPU'nun değiştirilmesi" çözümünü sunmuş durumda.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Asus zaten hemen bios güncelledi çıkardı zateb ama ciddi performans kayıpları mevcut hemde baya bir kayıp şimdi realbench alıp önceki ve sonraki değerleri paylaşcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • günceleme olmadan önceki puan : 142,088 Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

şimdiki puan : 124,233 Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

teşekkürler intel :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA3AA6F80 -- 6 Ocak 2018; 20:7:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uygunsuzadam

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Asus realbench?

Nedense hiç kimsenin kullanmadığı test yapmadığı bir bench programı bir anda popüler oluverdi, verdiği sonuçlar kaale alınmaya başladı.

6/12 OC olmayan işlemciye 1500+ para veren şahıslar da damlamaya başlamış konuya. Şimdiden ağlamaya başlayın göz yaşlarınız anca kurur

Sen onu boşverde kimin yedek üyeliğisin onu söyle?
  • Hocam geçmiş olsun. Üzücü... Ancak bunu şu fanbotların beynine sokmak lazım... Hala "Hiçbir şey yok ki" tavırlarını sürdürmeleri artık sizin gibi sıradan Intel kullanıcılarına hakaret boyutuna geldi...

Şurada bir arkadaş 4 dakika süren Linux Kernel Compile işleminin TAM 21 DAKİKA SÜRDÜĞÜNÜ BELİRTMİŞ:https://twitter.com/pczanik/status/949275491617464320
    nasıl hiçbir şey yok :D daha ne olucak bf1 de 4 fps kadar düşüş var şuan için hocam hadi bench testlerini geçtim ama oyunlarda bile etkisini göstermekte 4 fps drop resmen çöp oldu
    hayırlısı bakalım neler göreceğiz artık :)
  • 20.000 puan düşmüş,intelin bu saçma düşüşe bir çare bulmazı lazım

Nightsniffer=Lütfen "kendimi banlatırım,yorum yazmam" tarzı iddialara girme artık,neyin ne olduğunu ikimiz de anladık.Büyük lokma ye,büyük konuşma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    performans kaybı nasıl mevcut değil hocam eski ve yeni test sonuçlarınızı paylaşırmısınız imkansız çünkü :)
    şimdi bios güncellemesini kaldırıp sadece windows güncellemesiyle deniyip sonuçları paylaşcam hocam bakalım neler çıkıcak
  • Windows ve bios güncellemesi yapmayınca performans düşmüyor değil mi?
  • ClimbDown kullanıcısına yanıt
    Şimdi kombinasyonu denicem hocam bios ve win güncelledim puan düştü

Sırada win güncel kalıp bios eskiye çevircem ama faydası olmaz bence

Sonra win güncellemeyi kaldırcam bios up yapıo denicem

Sonrada win ve bios güncllemesini kaldırıp denicem

Hayırlısı artık :))))))

• win güncel + bios güncel : 124,233 ------------- image editing score : 85,043
    Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

win güncel + bios eski sürüm : 135,027 ------------image editing score : 112,892
    Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

win güncel değil + bios güncel değil : 142,088 ------------- image editing score : 141,292

benim anladığım kadarıyla puan kaybı ve performans kaybı bios güncellemesini kaldırınca gitmekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA3AA6F80 -- 6 Ocak 2018; 20:37:12 >

• Johnny Sinsin Teyze Kızı J kullanıcısına yanıt
    Ne diyorsun birader. Birinin fakesisin. Söylediğim şey objektif bir duruş ortaya koyan insanlar için geçerli. Örnek olarak; Wilson Fisk, Johann Elmander, Setek vs.
    Dedi,aslında kendisini banlatması gerektiğinin farkında olup ta gururuna yediremediği için yapmayan naytsniffır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel bunun sonucunu odemeli bilesenleri geri iade almaz zaten ama birseyler yapmak zorunda dolandiricilik budur. Not:intel kullanicisiyim

• Hocam BIOS güncellemesi en büyük performans kaybına sebep oluyor ama zaten BIOS güncel olmazsa sisteminiz korunmuş olmuyor. Windowsu da güncellemenin bir anlamı yok.
  • Bios güncellemesi gelmedi.Fakat windows güncellemesini yaptım.

Bios güncellemesi olmadan real benchte aldığım skor burda dursun.Testi tekrardan yapıp değerlendirme yapabilirim.

• Johnny Sinsin Teyze Kızı J kullanıcısına yanıt
    İntel fanboy yine performansın Zirvesinde sin. Bozacinin şahidi şıracı. Bu kadar ağlamayın ryzen ne yaktı canınızı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z370 prime a nın bendeki şuan bios sürümü 0410 update sürümü 0606 şimdi microcode update ne yapıyor bakabiliriz.
  • Arkadaşlar 7700K kullanıcısıyım. Ben de Cinebench, Aida ve Prime 95 testlerinden sadece Aida'da %1 bile denmeyecek bir düşüş var.

Cinebench ve Prime 95'de herhangi bir kayıp yaşamadım.

Testleri her defasında bilgisayarı yeniden başlatarak 3 er kez tekrarlayarak yaptım.

En son 16 Aralık 2017'de yaptığım testlerle birebir aynı sonuçları aldım Aida hariç.

Windows güncellemesi ve Bios update'ini de testlere başlamadan önce yapmıştım zaten.

Anladığım kadarıyla, normal kullanıcıları pek fazla etkilemiyor bu olay. Zaten başta sanal makine çalıştıran bilgisayarlarda ve bulut hizmeti veren şirketlerde performans kaybına dikkat çekilmişti.

Münferit bir kullanıcı olarak şimdilik bir performans kaybı söz konusu değil benim adıma. Umarım sizlerde de kayıp olmaz, tadımız kaçmaz.

Ancak neresinden bakarsanız bakın MELTDOWN Intel adına skandaldır. SPECTRE ise zaten kronik bir sorun firma ayırt etmiyor. Umarım tüm taraflar için düzgün ve kayıpsız bir çözüm bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 6 Ocak 2018; 21:13:1 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.