Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.967
Cevap
11
Favori
70.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında bu dediğinin olması lazım ama malesef öyle bir dünyada yaşamıyoruz.
  • bir yama ile % 21 perfons kaybedebiliyorsak. aksi durumda neden bir yama ile ile % 21 performans elde edemedik bugüne kadar. bunun mümkün olmasını engeleyen sebepler mi var? işlemci üreticileri işletim sistemi patronları bir güzellik yapsalarda bir gecede pc lerimiz % 50 hızlansa kapitalizim de kendi çocuklarını yese fenamı olurdu ..
  • zaq999 kullanıcısına yanıt
    hocam AMD cpu'lara yapılan güncelleme duraklatılmıştı. Microsft AMD kullanıcılarından aldığı "sistemi çöküyor" ya da "brick"
    dönütlerinden sonra askıya aldı AMD'li sistemlerin güncellemesini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drysdale

hocam AMD cpu'lara yapılan güncelleme duraklatılmıştı. Microsft AMD kullanıcılarından aldığı "sistemi çöküyor" ya da "brick"
    dönütlerinden sonra askıya aldı AMD'li sistemlerin güncellemesini.

Sanırım Ryzen serilerinde çökme olmuş. Phenom sahibi olarak biz ne yapalım? Silsek mi güncellemeyi acaba?
  • ben ne zaman yasaklanacam acaba

keza artık ne yazsak bu şüpheyi taşıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Envicivokke

Arkadaşlarımızı uçuramazsınız!!

@Kimimbenbenkimim @nightsniffer

Intel fanlarını banlasanıza kolaysa. Hepiniz intel fanısınız. Bunlar hep PR

@nightsniffer sıkılmadın yan hesapla gelmekten

En acınası durum ise kendi açtığın diğer hesaplara arkadaşım demen
  • 2000 yılından beridir bilgisayar kullanıcıyımsım celeronla basladık 7700k ile devam edıyoruz.
    Her zaman savundugum bir konu var Windows güncelleştirmeleri ve Bios güncelleştirmeleri bunlar sistemi ne kadar düzeltiyorum desede bilgisayarı %10 oranın yavaşlatıyor.Bugün 8/10/... çekirdekli makineler bile 2 sene sonra performans düşüşü yasanacak ve yasandı. Buna şöyle de bir örnek verebiliriz nete baglı olmayan standart bir makıne nete baglı olandan daha hızlıdır.Daha cok performans verir.
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    hocam siz sanırım bu güncelleme iptal edilmeden önce update yapanlardansınız. çok kurcalamayın bence. çünkü microsoft açıklamasında
    "bazı kullanıcılar" diye bahsetmiş. şimdi silerken sıkıntı olur bu sefer uğraşmak zorunda kalırsınız yine.
    ayrıca bırakın microsoft/amd uğraşsın açığı kapatmak için. siz bu kadar uğraşıp canınızı sıkmayın.
    ben şahsen hala güncelleme yapmadım. bilgisayarıma format atacaktım ama şimdi güncellemeden sonra kesin atmam gerekecek bir hale gelirim diye tırsıyorum :)
  • i7 2700k var etkilenirmi acaba
  • core 2 quad kullanıyorum kafam rahat

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akibeel

i7 2700k var etkilenirmi acaba

2700k celeron oldu hocam
  • i5 760 etkileniyor mu
  • Bios güncellemesi gelmedi.. Windows güncellemeleri ve bench sonuçları 6700k nasıl sonuçlar :D
    Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)
  • UA57 U kullanıcısına yanıt
    En çok etkilenenlerden birisi o. Core 2 Doudan biraz hallice hale geldi.
  • p8700 işlemcili laptopa güncellemeler yapıldı. Performans olarak bir değişiklik görmedim. Acaba bunlar etkilenmedide, güncelleme etkili olmadı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

p8700 işlemcili laptopa güncellemeler yapıldı. Performans olarak bir değişiklik görmedim. Acaba bunlar etkilenmedide, güncelleme etkili olmadı mı?

Sizde performans düşmedi diye performans düşmüyor demek değil. Zaten siz bios güncellemesini de yapmamışsınız. ilk sayfada bakın değerli arkadaşımız kaç kişinin şikayet ettiğini koymuş.
  • Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

Sen bulamamışsın demek ki.
  • Envicivokke E kullanıcısına yanıt
    birilerinin i7 x serisi işlemcileri var elinde kalacak diye korkuyor kardeş. adı lazım değil kim olduğunu anlamışsındır mesajlarından
  • Envicivokke E kullanıcısına yanıt
    Am4 platformuna geçincede beni suçladınız. Yok Gskill'in ryzen uyumlu ramini almamışım. Sorunlar Crosshaire özelmiş, her crosshair'de olmuyormuş, Asus diğer anakartlarında şikayet gelmiyormuş. Hatayı amd yerine asusda aramam gerektiği vurgulanıyordu. Sorunu anakartta aramaya başladığım vakit, bu seferde yaşanılanların sorun olmadığı vurgusu yapıldı. Diğer anakarlarda sorun yok deniyor, arkadaşım ramleri 2666 mhz üzerine çıkaramıyor. Diğer anakart firmaların sitelerindede sorun yaşayan kişiler mevcuttu. Betalar dahil 15'e yakın bios yükledik öyle toparlandı sistem. Asıl performans kaybı ramleri 3000 mhz hızında çalıştıramayınca yaşanıyordu. 2133 mhz hızıyla 1 saat 20 dk aldığım render 2933 mhz hızında 1 saatten az sürüyordu ve kayıp ortalama %25 di. Uzun süredir forumu takip ettiğin için bu mesajları nerede yazdığımıda biliyorsundur arar bulursun kanıtları ile :)

Amd firması ürünleri üretip apar topar piyasaya sürmeseydide, 1-2 ay erteleyip adam gibi bioslar ile ürünleri piyasaya çıkarsalardıya. Herşey bios ile madem halledilebilecekti, neden bizi 8-9 beklettiler.

Böyle ismi ve resmi olmayan sahte hesaplar ile lütfen laf kalabılığ yapmayın.Bu açıklardan nasıl korunuruzu tartışmak yerine, yaptığınız tartışmaların tamamı saçmalıktan ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 11 Ocak 2018; 22:8:31 >
  • İntel açıktan etkilenip etkilenmediğininiz kontrol eden uygulama paylaşmış
    https://downloadcenter.intel.com/download/27150

amd işlemcilerde haliyle çalışmıyor

Açık, linux işletim sistemlerinde böyle çalışıyor:

Edit:Aha DHtüp çalışıyor lan gözlerim yaşardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 11 Ocak 2018; 22:14:26 >
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.