Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.967
Cevap
11
Favori
70.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam desteğiniz için sağolun var olun. Bu olayı sümenaltı etmek adına 2-3 kişi bana olmadık hakaretler ediyorlar, sizin gibi değerli forum üyelerinin desteğini görmek moral açısından çok güzel oluyor. Forumda 10'larca arkadaş güncelleme sonrası sorunlar yaşadığını söylüyor ancak belirli 2-3 kişi sürekli beni yalancılıkla manipülatif konuşmakla suçluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Hocam desteğiniz için sağolun var olun. Bu olayı sümenaltı etmek adına 2-3 kişi bana olmadık hakaretler ediyorlar, sizin gibi değerli forum üyelerinin desteğini görmek moral açısından çok güzel oluyor. Forumda 10'larca arkadaş güncelleme sonrası sorunlar yaşadığını söylüyor ancak belirli 2-3 kişi sürekli beni yalancılıkla manipülatif konuşmakla suçluyor.

İşlemci testini ekran kartıyla yapan bir trollsün sen. Seni kim ciddiye alır tarafsızlığın yok.

Ryzenda %10 düşüş yaşadım diyip konu başlığını Intel CPU'larda düşüş var yazmak bunu zaten belli ediyor.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlara kısa devre imkanı tanımak lazım. Pek fazla takmamak gerekiyor.

Sonuçta belli bir duzeyin üstünde bilginiz olduğu rahatça anlaşılıyor. Bir kısım başka kullanıcı arkadaşlar da bu sınıfta yer alıyor.

Bizim için bu durum bir kazanım.

...........

Seviye bozulmadan yapılan her turlu atışma aşık atışması sayılır. Bazısı biraz bam teline vurur.

Kendi adıma yazılarınızı takip ettiğimi bilmenizi isterim.

Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BimBitmiş

Ben de hem windows hem bios güncelledim değişmedi diyorum. Varsa elinde sayısal veri koy. Hissetmek ile olmak arasında fark var.

10GB'lık dosyayı taşımada fark yok, olmaması da gerekiyor zaten. Onun hızına etki edecek bir şey yok. 65GB'lık GTA V'te 10 tane 4K veya altı dosya var. Geri kalanların hepsi büyük dosya. Yani hız farkından etkilenmiyor. Varsa elinde sayısal veri koy, yoksa ortalığı karıştırıp durma.

hissetmek ile olmak arasındakini zafer korkmaz isimli arkadaşada anlatsana 120 fps ile 140 fps yi hissedemeyeceğini.
  • Yalan söylediğini, gerçekleri çarpıttığını kendi sistemimizde yaptığımız testlerle, başkalarının yaptığı testle de gösterdik mi? Gösterdik. Ama inatla işine geldiği gibi yazıyorsun hala. Wiki'den bakıp bakıp cevap yazıyorsun, onu da anlamadan yazıyorsun, yanlışını yazınca ama çevirisinde öyle yazıyordu diyorsun. Bunun dersini görmüşüm üniversitede sen hala bana neyin ne olduğunu internette iki mesaj arası baktığın bilgiyle anlatmaya çalışıyorsun. Sayısal verileri koy, yavaşladığını kanıtla hesabımızı sileceğiz dedik, onu da yapmadın, aynen devam ediyorsun. AMD'deki performans düşüşünden bahsetmiyorsun nedense, varsa yoksa intel. Sonra taraflısın deyince de kızıyorsun. Ağla ağla derken iyiydi, ilgi çekmeye çalışan çocuk deyince de sustun. Sana diyorum ki koy şuraya sonuçları, herkes görsün nerede ne kadar performans kaybı var diye. Yapmıyorsun. Tutturmuşsun 2 tane benchmark testinde sonuç düştü ama diye zırlayıp duruyorsun. Haber ilk çıktığında intel işlemci kullananlara hakaret ederken, hor görürken iyiydi. Ama realbench'te, atto bench'te sonuç düştü tamam mı demekten fazlasını yapamıyorsun. Yalan söylediğin, gerçek dışı şeyleri yazdığının sen de farkındasın. Yazdıkların gerçek olsa benim gibi koyarsın sonuçları olay kapanır. Ama bir tane bile sonuç koyamıyorsun. 1 tane bile! Oyunlarda AMD öne geçecek, intel geriye düşecek derken keyfin yerindeydi, oyunlarda güncelleme sonrası fps artınca intel işlemcilerde depolama sürücülerine sardın. Ordan da ekmek çıkmayınca cevap veremiyorsun.

KOY TESTİ, İNTEL İŞLEMCİLERDE ORTALAMA %20 PERFORMANS KAYBI VARSA IP BAN ATTIRACAĞIM HESABA. %20-30 KAYIP DA YOKSA SENİN HESABA IP BAN ATTIRACAĞIZ. ANLAŞTIK MI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E2A3DE6D -- 9 Ocak 2018; 14:39:49 >

• İnsan 60 ile 110 fps farkını hissetmekten fazlasını yaptığı için onu kendinize sorun.
  • quote:

Yalan söylediğini, gerçekleri çarpıttığını kendi sistemimizde yaptığımız testlerle, başkalarının yaptığı testle de gösterdik mi? Gösterdik. Ama inatla işine geldiği gibi yazıyorsun hala. Wiki'den bakıp bakıp cevap yazıyorsun, onu da anlamadan yazıyorsun, yanlışını yazınca ama çevirisinde öyle yazıyordu diyorsun. Bunun dersini görmüşüm üniversitede sen hala bana neyin ne olduğunu internette iki mesaj arası baktığın bilgiyle anlatmaya çalışıyorsun. Sayısal verileri koy, yavaşladığını kanıtla hesabımızı sileceğiz dedik, onu da yapmadın, aynen devam ediyorsun. AMD'deki performans düşüşünden bahsetmiyorsun nedense, varsa yoksa intel. Sonra taraflısın deyince de kızıyorsun. Ağla ağla derken iyiydi, ilgi çekmeye çalışan çocuk deyince de sustun. Sana diyorum ki koy şuraya sonuçları, herkes görsün nerede ne kadar performans kaybı var diye. Yapmıyorsun. Tutturmuşsun 2 tane benchmark testinde sonuç düştü ama diye zırlayıp duruyorsun. Haber ilk çıktığında intel işlemci kullananlara hakaret ederken, hor görürken iyiydi. Ama realbench'te, atto bench'te sonuç düştü tamam mı demekten fazlasını yapamıyorsun. Yalan söylediğin, gerçek dışı şeyleri yazdığının sen de farkındasın. Yazdıkların gerçek olsa benim gibi koyarsın sonuçları olay kapanır. Ama bir tane bile sonuç koyamıyorsun. 1 tane bile! Oyunlarda AMD öne geçecek, intel geriye düşecek derken keyfin yerindeydi, oyunlarda güncelleme sonrası fps artınca intel işlemcilerde depolama sürücülerine sardın. Ordan da ekmek çıkmayınca cevap veremiyorsun.

KOY TESTİ, İNTEL İŞLEMCİLERDE ORTALAMA %20 PERFORMANS KAYBI VARSA IP BAN ATTIRACAĞIM HESABA. %20-30 KAYIP DA YOKSA SENİN HESABA IP BAN ATTIRACAĞIZ. ANLAŞTIK MI?

Bende varım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Yalan söylediğini, gerçekleri çarpıttığını kendi sistemimizde yaptığımız testlerle, başkalarının yaptığı testle de gösterdik mi? Gösterdik. Ama inatla işine geldiği gibi yazıyorsun hala. Wiki'den bakıp bakıp cevap yazıyorsun, onu da anlamadan yazıyorsun, yanlışını yazınca ama çevirisinde öyle yazıyordu diyorsun. Bunun dersini görmüşüm üniversitede sen hala bana neyin ne olduğunu internette iki mesaj arası baktığın bilgiyle anlatmaya çalışıyorsun. Sayısal verileri koy, yavaşladığını kanıtla hesabımızı sileceğiz dedik, onu da yapmadın, aynen devam ediyorsun. AMD'deki performans düşüşünden bahsetmiyorsun nedense, varsa yoksa intel. Sonra taraflısın deyince de kızıyorsun. Ağla ağla derken iyiydi, ilgi çekmeye çalışan çocuk deyince de sustun. Sana diyorum ki koy şuraya sonuçları, herkes görsün nerede ne kadar performans kaybı var diye. Yapmıyorsun. Tutturmuşsun 2 tane benchmark testinde sonuç düştü ama diye zırlayıp duruyorsun. Haber ilk çıktığında intel işlemci kullananlara hakaret ederken, hor görürken iyiydi. Ama realbench'te, atto bench'te sonuç düştü tamam mı demekten fazlasını yapamıyorsun. Yalan söylediğin, gerçek dışı şeyleri yazdığının sen de farkındasın. Yazdıkların gerçek olsa benim gibi koyarsın sonuçları olay kapanır. Ama bir tane bile sonuç koyamıyorsun. 1 tane bile! Oyunlarda AMD öne geçecek, intel geriye düşecek derken keyfin yerindeydi, oyunlarda güncelleme sonrası fps artınca intel işlemcilerde depolama sürücülerine sardın. Ordan da ekmek çıkmayınca cevap veremiyorsun.

Cesaretin varsa kabul et bu iddiayı nayt

• Harıl harıl test arıyordur şimdi, intel %20 drop yaz google'da ara. Bütün linkleri aç, bu değil, bu %1, bu %2, bu da değil bana daha fazla düşüş lazım. Ahaaa atto disk benchmarkında düşüş var. Ama hiç bir yerde etkisi yok, olsun düşmüş işte! Realbench'te de var 2 etti. Ohhh Bir de Linux Kernel compiler'ın güncellenmemiş sürümüyle yapılan test bulursam... Herkes geliştiriciydi zaten, herkes her gün kernel compile ediyordu, gidip linux kernel compiler'daki farkla falan gelir şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E2A3DE6D -- 9 Ocak 2018; 14:50:40 >
  • quote:

Hocam arkadaş açık açık manipülasyon yapıyor. Bir üstteki mesajımı okursanız kısmen cevabınızı alacaksınız. AMD'nin açıklamasına göre şu anda bu sorunların işletim sistem güncellemesiyle kendi işlemcileri için çözüldü. Müşteki iddiasını ispatla mükelleftir. "Donanımcı123 AMD yalan söylüyor" diyorsa yazsın bir güvenlik raporu da göndersin uluslararası basın kuruluşlarına biz de öğrenelim ki AMD bize göz göre göre yalan söylemiş ve Meltdown'a o da açıkmış. Ama yok. Adamın bilgisi yok. Sadece "AMD'de de vardır" diye düşünüyor ve bunu bir "fact(olgu)" imişçesine söylüyor. Bunlarda utanma, yüz kızarma falan yok. Sabahtan akşama burada "güncellemeden sonra PC'min performansı düştü" diyen insanlara "Olamaz öyle bir şey, senin cahilliğinden" diye hakaret ediyorlar.

O diil de CES 2018'de 2. Nesil Ryzen'lar duyurulunca 1. Nesil Ryzen'lara da iyi indirim geldi ha

Bkz. Konuyu dağıtmak

• vatandaş satın alacağını almış zaten, performansı düşsede kullanacak düşmesede. bırakında bundan sonrası olacaklar intel şirketini gersin. işlemci satabilecezmi satamayacazmı kaygısını onlar yaşayacak sonuçta. sallayın gitsin yahu.
  • "%21'e varan performans kaybı" ile ortalama %20 aynı şey değildir. Öncelikle Türkçe dersi almalısın. Ssd write hızı %80'e kadar düşmüş. Ben %80'e kadar düşüş desem yine doğru söylemiş oluyorum. GIMP'te kayıp ölçülmüş, Photoshopta kayıp hissettim diye isyan edenler var. Siz hala "Rakam yok diyorsunuz. Handbrake encoding'de de %10 düşüş var, heavy multitaskingde de. Cinebench düştü dedim mi ben hiç? Yok. Oyunlarda 3-4 FPS'lik kayıp şimdiden mevcut. İnsanlar kullanırken PC donuyor CPU kullanımı çok yüksek diyor. Serverların kullanımları %20 dolaylarında artmış, hala sorun yok ki diyorsun. Nolsa performans düşmüş diyecektin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kendisine aynı teklifi yaptım daha önce yüzde 30-35 performans kaybı olduğunu ispatlarsan 11 yıllık üyeliğimi kapatacağım, ispatlayamassan sen kapatacaksın üyeliğini dedim. Ama kem küm etti konuyu değiştirdi.

Büyük laflar etmemek gerekmiş demekki.

Bu arkadaşın ekürisi mete can'da yarı yarıya fps kaybı olacak diyordu, şimdi kaybolmuş ortalardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 9 Ocak 2018; 14:53:34 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Ben de kendisini kıstırdım ama erkek gibi hesabını kapattıracağına konuyu kapattırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

quote:

Hocam arkadaş açık açık manipülasyon yapıyor. Bir üstteki mesajımı okursanız kısmen cevabınızı alacaksınız. AMD'nin açıklamasına göre şu anda bu sorunların işletim sistem güncellemesiyle kendi işlemcileri için çözüldü. Müşteki iddiasını ispatla mükelleftir. "Donanımcı123 AMD yalan söylüyor" diyorsa yazsın bir güvenlik raporu da göndersin uluslararası basın kuruluşlarına biz de öğrenelim ki AMD bize göz göre göre yalan söylemiş ve Meltdown'a o da açıkmış. Ama yok. Adamın bilgisi yok. Sadece "AMD'de de vardır" diye düşünüyor ve bunu bir "fact(olgu)" imişçesine söylüyor. Bunlarda utanma, yüz kızarma falan yok. Sabahtan akşama burada "güncellemeden sonra PC'min performansı düştü" diyen insanlara "Olamaz öyle bir şey, senin cahilliğinden" diye hakaret ediyorlar.

O diil de CES 2018'de 2. Nesil Ryzen'lar duyurulunca 1. Nesil Ryzen'lara da iyi indirim geldi ha

Bkz. Konuyu dağıtmak

haber diye buna derim

• Arkadaş nvidia da etkilenmiş yazıyordu da ne alaka demiştim,az önce driver yayınlanmış ,adamlar yama yapmışlar ya la

Changes and Fixed Issues in Version 390.65
    Table 2.1 Security Updates for NVIDIA Software Vulnerabilities
    CVE ID NVIDIA Issue Number
    Description
    CVE-2017-5753 1975134 Computer systems with microprocessors utilizing speculative execution and branch prediction may allow unauthorized disclosure of information to an attacker with local user access via a side-channel analysis. For more information on this issue, see the NVIDIA GPU security updates for speculative side channel Security Bulletin posted on the NVIDIA Product Security page

https://us.download.nvidia.com/Windows/390.65/390.65-win10-win8-win7-desktop-release-notes.pdf

• 2 gün öncesine kadar neden intel'e ve kullanıcılarına onca lafı ederken bu fanatikler sessiz kaldınız? Intel'i ne kadar etkilediyse AMD'yi de performans olarak o kadar etkiledi ama AMD katı şekilde bios güncellemesi vermeyeceğiz dedi, açığı sadece yazılımsal olarak işletim sistemi üzerinden kapatmakla yetindi. Tıpkı 6.nesil öncesi intel işlemcilerde olduğu gibi. Intel'in yapacağı kar-zarar hiç umrumda değil, AMD'nin veya diğer firmaların da aynı şekilde. Ben rekabet istiyorum piyasada. Ki daha iyisini daha ucuza alabilelim. Ama AMD 1 satarken intel 9 satıyor. Ve performans düşüşü ne AMD'de ne intel'de hissiedilir, fark edilir durumda değil. Ancak birkaç test programında(realbench, disk benchmark gibi) fark oluşuyor ancak onun da gerçek kullanımda bir yansıması yok. Teste bakıyorsun %30 düşmüş. Açıyorsun photoshop'u, premier'i fark görünmüyor. 2dk süren işlem 4-5 saniye fazla veya az oluyor. Diğer testleri yapıyorsun, sonuç aynı. Testi tekrarladığında normalde ne kadar değişiyorsa o kadar değişiyor. Bir hata payı var, sonuçta sadece 1 işlem çalışmıyor sistemde. ama birileri(!) %20-30 performans düştü, intel işlemciler çöp oldu yazıp duruyor, insanları yalan yanlış bilgilerle korkutuyor, yanlış yönlendiriyor. Madem var diyorsun, insanları nasıl etkilediğini kanıtla diyoruz ona cevap vermiyor, siz fanatiksiniz siz hep bana yükleniyorsunuz diye ağlayıp zırlamaya başlıyor, küçük çocuk gibi. Bir iddia varsa onu kanıtlamak gerekir.

• Daltonlar gibisiniz vallahi ya. Çok gülüyorum size. Vermediğim sözleri tutmadığımı iddia etmek çok komik. Johnny az önce senin forumu bırakmamı istediğin mesajla alakalı "Deprem etkisi yarattı" diye mesaj geldi. Bu kadar çok AMD Fanı varsa forumda siz zaten gidin başka sitelerde takılın.

@Donanımcı123= Hep aynı şeye geliyoruz %30'a varan. %35'e varan. Her yükte %35 demek değil. Hepinizi toplu Türkçe kursuna yazdıracağım. Ücretini de Intel karşılayacak :)

@Bimbitmiş: Dolu test sunduk. Senin mantığınla hareket ettiğimizde her test "Onu kim kullanıyor yeaa" diye köşeye atılabilir. SSD ile 4K Write yapan da var bu forumda, sık sık video encode eden de var, Linux Compile eden de. Hele Photoshop ile ekmeğini kazanan sürüsüne bereket. X86_64 işlemciler OYUN KONSOLU İŞLEMCİSİ DEĞİLDİR. SADECE OYUN OYNAMAK İSTEYEN İNSANLARA RYZEN 1200/İ5 7500 DAHİ YETER! Bir de sen bu işin okulunu falan okumuşsun. Hayırdır Türkiye'de x86_64 mimarlığı okulu falan açıldı da bizim mi haberimiz yok.

Milletin PC'sinde donmalar oluyor falan, ama size sorsak hiçbir sorun yok. Komiksiniz vallahi daltonlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 9 Ocak 2018; 15:10:57 >

• spyae kullanıcısına yanıt
    İş oldukça ilginç bir hal aldı gerçekten:

Sürücü güncellemesi gelmiş ama baştan bu tür bir sistem açığının GPU'ları nasıl risk altında bırakabildiği çok ilginç, acaba OpenCL, Cuda gibi işlemlerden mi doğmuş risk?

Edit: https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4611

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Father Torque -- 9 Ocak 2018; 15:11:9 >

• Ne tarz bir kanıt beklediğinizi gerçekten merak ediyorum. 10 tane benchmark görüntüsü var ilk sayfada gidin bakın. Dalga mı geçiyorsun, kamera şakası mısın anlamadım ki. İlk sayfada bütün sonuçlar duruyor git bak. "Benim seçtiğim programlarda kayıp yok, o zaman kayıp yok" derseniz ben size i3 7350K ile i9 7980XE'yi aynı seviyede işlemci olarak çıkartırım. Hatta i3 7350K daha iyi de çıkabilir.

Aradaki fark 2 dakikada 3 saniye değil 2 dakikada 15-20 saniye. O fark için insanlar gidip i5 yerine i7 alıyor. Para istemeye gelince daha pahalıya sat, performans düştü mü "ne olacak ki hissedilmiyor bile" de. Mide bulandırıyorsunuz vallahi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 9 Ocak 2018; 15:15:17 >

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.