Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.302
Cevap
25
Favori
86.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eklemedin vala ayıp:) üvey evlat olduk :)
  • TimsaH_X kullanıcısına yanıt
    eywallah
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. Soğutucum corsair h75 sıvı soğutma. Kasam htpc tipi silver stone gd08 biraz küçük ama 4 adet 12cm fan ile soğutuluyor bundan dolayı sıcaklıklar çok ta problem değil 1.20v ile 4.4 ghz de 70-75 derece arası maximum olmakta. radyatör tek fan ile soğutulmakta çift fan ile pushpull şklinde yapsam 5-10 derece arası daha düşmekte sıcaklıklar. anakartın verdiği voltajları stabil bulmuyorum. biosdan verilen voltajın 0,15v üzerinde voltaj veriyor örnek olarak 1,20v manuel voltaj verdiğinizde 1,215-1,22v gibi değerlere çıkartmakta voltajı.
  • oyunlarda anakartın ne kadar etkisi var bilen varmı ? daha önce maxımus vı hero kullanıyordum tomb raıder spiderman amazing 2 assasıns creed ıv black flag da mesela full grafikde takılmalar yapıyordu ekran kartımıın sağlam olmasına ragmen sanki tam gücücnü kullanmıyordu z97 chipset için onu satıp maxımus vıı ranger aldım şimdi oyunlarda takılma yok böyle bişeyin anakartla alakası olması mümkünmü acaba oyunlarda ciddi bi performans alıyorum şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimsaH_X -- 27 Temmuz 2014; 15:43:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimsaH_X

oyunlarda anakartın ne kadar etkisi var bilen varmı ? daha önce maxımus vı hero kullanıyordum tomb raıder spiderman amazing 2 assasıns creed ıv black flag da mesela full grafikde takılmalar yapıyordu ekran kartımıın sağlam olmasına ragmen sanki tam gücücnü kullanmıyordu z97 chipset için onu satıp maxımus vıı ranger aldım şimdi oyunlarda takılma yok böyle bişeyin anakartla alakası olması mümkünmü acaba oyunlarda ciddi bi performans alıyorum şuan

hocam oyunlara etkisi yoktur. sadece belki sizin eski anakartta stabilite sorunu varsa ondan yaşıyodunuz ve anakartı güncelleyince bu sorun gitti. ya da bazı anakartlar koruma yapar throttle yapar ısınınca ondan olur. ama anakartın oyunlardaki fps ye etkisi sıfırdır

• THEKNIGHT kullanıcısına yanıt
    arkadaşında aynı sistemi var ben sadece işlemci anakartı değiştirdim oda aynı sorunu yaşıyor maxımus vı da stabil çalışmıyor gerçekten bişeyler biosu güncelledik yine aynı sorun var bu olayı nasıl çözecez yoksa oda ranger almayı düşünüyor bizde sanıyordukki ekran kartı oyunları kaldırmıyor megersem anakartla alakası var olayın bir çözümü varmı stabil çalışması için ne yapmak gerek bios son sürüm yüklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimsaH_X -- 27 Temmuz 2014; 16:55:37 >
  • quote:

arkadaşında aynı sistemi var ben sadece işlemci anakartı değiştirdim oda aynı sorunu yaşıyor maxımus vı da stabil çalışmıyor gerçekten bişeyler biosu güncelledik yine aynı sorun var bu olayı nasıl çözecez yoksa oda ranger almayı düşünüyor bizde sanıyordukki ekran kartı oyunları kaldırmıyor megersem anakartla alakası var olayın biz çözümü varmı stabil çalışması için ne yapmak gerek bios son sürüm yüklendi

bazen anakartlarda dediğim gibi throttle yapıyor işlemciye. ayarı var mı anakartı kullanmadığım için bilemem. ama ben zamanında bi gigabyte anakartında o sorun olduğu için başka bi karta geçmiştim ve sorun kalkmıştı. bazen böyle şeyler olabiliyor bazı serilerde.
    eywallah dostum en iyisi bu ankarttan kurtulsun oda çünkü bendede maxımus ıv varken aynı sorun vardı neyse teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: unsalg

teşekkürler. Soğutucum corsair h75 sıvı soğutma. Kasam htpc tipi silver stone gd08 biraz küçük ama 4 adet 12cm fan ile soğutuluyor bundan dolayı sıcaklıklar çok ta problem değil 1.20v ile 4.4 ghz de 70-75 derece arası maximum olmakta. radyatör tek fan ile soğutulmakta çift fan ile pushpull şklinde yapsam 5-10 derece arası daha düşmekte sıcaklıklar. anakartın verdiği voltajları stabil bulmuyorum. biosdan verilen voltajın 0,15v üzerinde voltaj veriyor örnek olarak 1,20v manuel voltaj verdiğinizde 1,215-1,22v gibi değerlere çıkartmakta voltajı.

Hocam anakartinizin modelini de belirten iyi olur gibi kullananlar yardimci olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus maximis 6 kartlarda sorun olması çok garibime geldi teklemeler vesaire aklıma güç baglantilari geliyor acaba çift8 pin ggüç girişi varda tekini eksikmi taktiniz diye ?
    Bazi ana kartlarda biri opsiyonel iken bazilarinda olmayabiliyor

• Arkadaşlar oyunlarda süper fps alıyorum watch dogs ta bile ultrada hiç takılmadan 55-75 fps arası almaktayım. 120 tllik anakart müthiş çıktı

ısılar en fazla 52 gördüm oyunlarda cpu da. ;)
  • nysarac kullanıcısına yanıt
    herşeyi baglı hocam eksik bişey baglı değil iki pcde aynı topladık zaten ikisindede aynı sorun var yani ben yeni işlemci yeni anakarta geçmeseydim biz böyle kullanıcaktık ekran kartı kaldırmıyor sanıyorduk bunu sizde deneyin derim tomb raıder kurun ilk çıkan videoda takılmalar oluyorsa bizdeki sorunun aynısı demektir tom raıderda anlaşılıyor
  • quote:

herşeyi baglı hocam eksik bişey baglı değil iki pcde aynı topladık zaten ikisindede aynı sorun var yani ben yeni işlemci yeni anakarta geçmeseydim biz böyle kullanıcaktık ekran kartı kaldırmıyor sanıyorduk bunu sizde deneyin derim tomb raıder kurun ilk çıkan videoda takılmalar oluyorsa bizdeki sorunun aynısı demektir tom raıderda anlaşılıyor

Sakat ismis gerçekten huzursuz eder insani :)

watch dogs da optimize sorunu var herkes şikyetçi yeni update bekliyor millet siz nasıl o fps yi aldınız full grafikte herşeyi ultra anti alasing TXAA4 HBQA + Ultra ayarlarda mümkün değil nvıdıa kartlarında full oynuyamazlar oynuyorum diyen yalan söyler sizdeki nvıdıa değil sanırım
  • Forumda arkadaşın birinden Z97 Gaming 7 aldım.Memlekette olduğum için kardeşim hemen oc yapmş.Sadece çarpanı 44 yapıp voltajı 1.175 de bırakmış.H80İ tek fan.Msı ın programındaki test işlemciyi %100 kullansada hiçde zorlamıyor.İntel burn testteki sıcaklıklara bakın..İstanbula gelince bu voltaj bu hızda kullanmayı düşünüyorum artık..
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

• nysarac kullanıcısına yanıt
    anakartın modelini bir kaç mesaj önce yazmıştım. tekrar yazayım MSI z97 gaming 3
  • arkadaşlar ekran kartının macununu yeniledim kaliteli bi macunla ve ısılar 8 derece düştü :) 78 den 70 e full overclocklu olmasına rağmen ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 27 Temmuz 2014; 18:46:35 >
  • overclock.net sitesinden bir elemanın değerleri. Costum su soğutma sistemi mevcut. Delid yapmış işlemciye.

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Aynı sitede yine güzel değerler yakalayan biri.
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 28 Temmuz 2014; 15:03:11 >

• Heyt yavrum değerlere bak 5ghz de deep freeze de gibi çalışıyor mübarek..Kıskanmadık ki..
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    nasıl yakalıyorlar bu değerleri :S
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.