Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.302
Cevap
25
Favori
86.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bf 4 grafikleri mükemmel olmasına ragmen pc yi pek zorlayan oyun değil nedense ekran kartımın fanları bile hızlanmıyor bf4 ultrada ama sniper elite 3 ultra ayarda ekran kartını zorluyor fanlarda çoşuyor bu arada watch dogs ultrada oynayabilen varmı ?
  • TimsaH_X kullanıcısına yanıt
    ben indirmedim henuz ama oynariz ya 1920x1080p de kasamaz diye dusunuyorum :)
  • valla çok zevkli indirin derim online takılırız steam üzerinden online oynanıyor sniper elite 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimsaH_X -- 26 Temmuz 2014; 15:09:19 >
  • 4790k 'nın çalışma voltaj aralığı nedir?
    Pek bilgi bulamadım bu konu ile ilgili internette.
  • Dediğimi deneyen yokmu?

OC Gene tuşu birşeye yaramıyor sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Dediğimi deneyen yokmu?

OC Gene tuşu birşeye yaramıyor sanırım

Isteyim ben suan :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Ben oc tuşunu denedim 4.4 ghz e çıkarıyor 4 çekirdeği de.
    Normalde biliyorsunuz 4 çekirdek 4.2 çalışıyor. Yani 200 mhz lik bir artış oluyor.
    Son bios ile 1.4 ile güya msi haswell refresh için oc tuşu ile iyileştirme yapmıştı.
    O oc tuşu 4770K ları otomatik 4.4 ghz e çekmeye yarıyor.
  • d_e_h_a_406 D kullanıcısına yanıt
    4790K çalışma voltaj aralığı çekirdek zarının kalitesine göre değişebilmekte.
    Normalde 800 mhz ile 4400 mhz aralığında voltaj değerleri 0.100 Mili volt ile 1.248 V aralığındadır.
  • berdush42 kullanıcısına yanıt
    4.4 e çekiyorsa bir ise yaramıyor.Zaten turbo boost hızı işlemcinin 4.4..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

4.4 e çekiyorsa bir ise yaramıyor.Zaten turbo boost hızı işlemcinin 4.4..

4 cekirdek etkinken 4.4 oluyor normalde o stokken 4.1 oluyorlar boostla yoksa 4.4 dediğin tek cekirdek aktifken max cıkabildiği hız stokla oc genie arasında aida yaparsan farkı anlarsın.
    + oc genie gereksiz bir özellik 1.20 volt verip 4.4 e cekin en iyisi en takoz işlemci bile yapar bu değeri fazladan volt vermeyin.
  • Arkadaşlar saçma sebepten dolayı Z97 MATE anakartımın pinlerini yamulttum ve düzeltemedim. mecburen ayın 15 ine kadar idarelik gidip en ucuz anakartı alayım dedim ve MSI H81M-P33 aldım 128 tl ye ve canavar gibi 4.4 ghz de çalıştırmakta sorunsuz

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

128 tl ye 4.4 ghz

overclock kısmı bile var bi deneyecem bakalım 4.5 veya 4.6 verecek mi bu kart

valla overclock yapmayacaklar için süper bi çözüm alıyosun 120 liraya anakartı ve 4.4 ghz hop direk elinin altında :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 26 Temmuz 2014; 17:54:42 >

• THEKNIGHT kullanıcısına yanıt
    Nasıl oldu da yamuldu pinler :) 4.4 Ghz zaten işlemcinin Turbosu değil mi ? Çalıştırması anormal mi ? Mate ne olacak peki çöp mü ?

BIOS update işini nasıl hallettiniz ? Asus olsaydı çarpandna Overclocka izin veriyor H/B çispette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 26 Temmuz 2014; 17:59:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Nasıl oldu da yamuldu pinler :) 4.4 Ghz zaten işlemcinin Turbosu değil mi ? Çalıştırması anormal mi ? Mate ne olacak peki çöp mü ?

BIOS update işini nasıl hallettiniz ? Asus olsaydı çarpandna Overclocka izin veriyor H/B çispette.

bundada overclock kısmı var hocam. birazdan deneyecem default voltajda 4.5 , 4.6 yapmayı :)) incelemeleri yazarım en ucuz 4790k destekleyen anakart olarak :) bios update yapmadan da tanıdı ama ben garanti olsun diye flashdiske indirdim güncel biosu ve bios üzerinden update ettim canavar gibi kart. testlerini de yaparım birazdan ve de overclock denerim bi :)) 120 tl ye süper valla :D :D

pinleri yanlışlıkla macun yenilerken yamultmuştum

Pin yamulma kötü olmuş, garanti ilgilenecek mi acaba. Bu arada, ucuza hep güzel kartlara denk geliyorsunuz :)

Bir yandan tester olup, alacaklara da yol gösteriyorsunuz aslında :) Çarpan arttırılmaz herhalde bunda sanmıyorum yani :) BIOS update etmeden tanıması da iyi bir detay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 26 Temmuz 2014; 18:05:19 >
  • arkadaşlar Asrock Z87 Extreme 4 için 3.00 bios güncellemesi yayınlanmış ve şu an anakartta hazır gelen profillerle çok rahat 4.7 ghz'e çıkıyor işlemci. Ancak voltajı biraz fazla veriyor. Sıcaklıklar ise anakart 33 derece, işlemci 46 derece. CPU volt. 1.4v. (Normal ayarlada 1.2)

Oda sıcaklığı 26 derece.

http://valid.x86.fr/89n0v3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenflash -- 26 Temmuz 2014; 18:20:47 >
  • quote:

Pin yamulma kötü olmuş, garanti ilgilenecek mi acaba. Bu arada, ucuza hep güzel kartlara denk geliyorsunuz :)

Bir yandan tester olup, alacaklara da yol gösteriyorsunuz aslında :) Çarpan arttırılmaz herhalde bunda sanmıyorum yani :) BIOS update etmeden tanıması da iyi bir detay.

çarpan arttırılıyo hocam ama voltaj arttırılmıyo :=) 1.240 voltajla 4.5 yada 4.6 verecek mi bakacam şimdi :)

ona işlemci soketi taktıracam bayramdan sonra. 70 tl ye takıyolar bi yerde. çalışırsa kullanırım yoksa ya aynısından ya da gaming serisi bi anakart alacam ayın 15 i :) ama çok beğenirsem belki bunda kalırım :D sonuçta yedek ya da asil bu anakart çok iyi ;)
  • hocam çarpan kilidini arttırdım voltaj veremememe rağmen ilk 4.5 denemem başarılı :) 120 tl tlik anakart yahu bu

Vay arkadaş, işe bak yav. Çarpan bile arttırılıyor :)

Yükte voltaj kaç ?
  • quote:

Vay arkadaş, işe bak yav. Çarpan bile arttırılıyor :)

Yükte voltaj kaç ?

1.240 hocam. valla şimdi 4.6 deneyecem 128 tl lik anakartla
  • quote:

1.248V

Voltajınız yüksek.

@
    _Dominic_Toretto_

Evet farkındayım üstad ama o anakartın verdiği otomatik voltaj ne hikmetse ramlerde 1.65 te çalışıyordu aşağı çektim. Zaten garantiye yolliycam bayramdan sonra anakart arayışındayım ama stoklarda düzgün bir şey yok. Sanırım voltajı 1.18 e falan çeksem yine çalışır işlemci bu haliyle çok ısınıyor zaten.
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.