Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.302
Cevap
25
Favori
86.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KediQ

Sıcaklıklar yüksek h100i var birde stok fanla 100 üstü görür rahat.

Sanırım incelemeyi okuyan herkes bende dahil oraya takıdık. Stok fan bu işlemciyi o zaman kesinlikle taşımaz gibi gözüküyor ? hwinfo64 tarzı bir programla oyunlarda yükte nasıl görmek lazım.
  • Öncelikle hayırlı olsun, test için de eline sağlık.

Sıcaklıklar, 4.4 Ghz + 1.23v. için normal gibi şu havalarda. Bir de Fulld evir değilmiş zaten fanlar. Birkaç gündür hava epey ısındı. Dün gece de çok sıcaktı.
    Bakalım Overclock değerleri nasıl olacak, 90 dereceleri geçebilir ama şu havada Overclock ile.

@ kaan_1907
    Sıvı soğutma diye söylenince, harikalar yaratan sistemler gelebilir akıllara.

Ama h100i den çok büyük mucizeler beklememek gerek, sonuçta hazır bir kit. Hele ki şu havalarda. Belki Push/Pull ile birkaç derece daha düşebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 11 Temmuz 2014; 9:22:34 >
  • Hayırlı olsun güle güle eskit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gandalf81 -- 11 Temmuz 2014; 10:04:36 >
  • Bir sıkıntı olduğu kesin. Sonuçta stock fanla 100 derecenin altında çalışması gerek bu işlemcinin. Ama bu halde stock fanla yük altında 100 ü rahat geçeeği kesin. Birde yurtdışında adamlar (bir incelemede) 4.6 ghz oc yapmış max 59 derece görmüş. Aynı koşullarda 4770k 4.6 ghz de 77 derece görürken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boss06 kullanıcısına yanıt
    Senin işlemci gerçekten iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun.
  • Öncelikle hayırlı olsun İşlemcinin üstüne yumurta kır pişsin 80* biraz fazla gibi geldi Bende 4690K alıcam aynı şey olursa hiç almam daha iyi gibi..

• Valla banada normal geliyor bu sıcaklık,ben Mersindeyim birde.Sıvı soğutma ama bir custom değil neticede.Boşta bile nerdeyse 40C ye yaklaşıyor sıcaklık.Fan devrinide yükselttim yine aynı derecelere fırladı birde kademe kademe yükselmiyor o şekilde yükselse yüksek fan devri bir nebze sıcaklığı tutabilir ama Aida testine başladığım anda sıcaklık fırlıyor tek tıklamayla.

Battlefield ve birkaç oyun içinde işlemci sıcaklıklarını kontrol edicem şimdi eğer onlarda anormal bir durum yoksa montajda hata olduğunu düşünmüyorum.Onlarda bir aşırı ısınma olursa montajı tekrar yapıcam h100i yi söküp tekrar takıcam.

Bugün sanırım forumdan birkaç arkadaş daha inceleme fırsatı olucak onların testlerinide bekliyelim sıcaklıkları karşılaştırırız benimki anormal ise ben tekrar söküp takma işine giricem yoksa

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    AIDA 64, ne derece yükleniyor işlemciye bilmiyorum. LinX deneyeblir misin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 11 Temmuz 2014; 12:30:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

AIDA 64, ne derece yükleniyor işlemciye bilmiyorum. LinX deneyeblir misin :)

Bu 100C yi buldu
  • 100c oldu mu ciddi?
    auto zaten anakart devamlı yüksek voltaj veriyor birde işlemciyi 4.4ghz overclock yapmışda voltajı auto bırakmış gibi olunca iyice sapıtır gibi , kullanmadım 4790k ama böyle oluyor sanırım
    biosda voltaj manual gir bari , 1.120v yap abicim , intelburn test ile denebir test bitirirse dahada düşür , , load line calibrationda biosunda ne yazıyor bilmemde medium yapıver yada %25 olabilir en düşüğün bir üzeri işte ^^
    linx de yapmaya :) , intelburn test vs bitirsin yeter salla
  • Bence montajda sıkıntı var. Başka açıklaması yok gibi duruyor.

Önceki mesajımda linki atamamıştım.

http://www.kitguru.net/components/cpu/luke-hill/intel-core-i7-4790k-devils-canyon-review-inc-overclocking/9/

Burada adamlar 59 derece ölçmüş 4.6 ghz overclock halinde yük altında. Ve birde h100i soğutucu ile, fanlar maximum hızında. İşlemciyi zorlamamalısınız sorunu çözene kadar. Birde serin bir ortamda dener misiniz? Mersin sonuçta yaz günü havalar çok sıcak. Klimalı falan bir yerde denemenizi tavsiye ederim. Eğer gerçekten her şeyi doğru yapmanıza rağmen düzelmiyorsa işlemcide sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

100c oldu mu ciddi?
    auto zaten anakart devamlı yüksek voltaj veriyor birde işlemciyi 4.4ghz overclock yapmışda voltajı auto bırakmış gibi olunca iyice sapıtır gibi , kullanmadım 4790k ama böyle oluyor sanırım
    biosda voltaj manual gir bari , 1.120v yap abicim , intelburn test ile denebir test bitirirse dahada düşür , , load line calibrationda biosunda ne yazıyor bilmemde medium yapıver yada %25 olabilir en düşüğün bir üzeri işte ^^
    linx de yapmaya :) , intelburn test vs bitirsin yeter salla

Aksam eve gidince voltajlari bir ayarlayim suan is yerindeyimde.Diger kullanicilardan da test gelse guzel bir karsilastirma yapariz sikinti bendemi yoksa normalmi diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dampierre

Bence montajda sıkıntı var. Başka açıklaması yok gibi duruyor.

Önceki mesajımda linki atamamıştım.

http://www.kitguru.net/components/cpu/luke-hill/intel-core-i7-4790k-devils-canyon-review-inc-overclocking/9/

Burada adamlar 59 derece ölçmüş 4.6 ghz overclock halinde yük altında. Ve birde h100i soğutucu ile, fanlar maximum hızında. İşlemciyi zorlamamalısınız sorunu çözene kadar. Birde serin bir ortamda dener misiniz? Mersin sonuçta yaz günü havalar çok sıcak. Klimalı falan bir yerde denemenizi tavsiye ederim. Eğer gerçekten her şeyi doğru yapmanıza rağmen düzelmiyorsa işlemcide sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

Bakalim bir aksam deniyecem dusuk voltajlarla.Olmadi sokup tekrar takarim islemciyi.Macunu fazla da surmus olabilirim.

• Güzel inceleme elinize sağlık bende sicaklıklara ne duruma gelecek merakla bekliyorum işlemciye yüklenen oyunlarda dahada yukarılara çıkacaktır ne kadar yaz ayında olsakta sıcaklıklar fazla gibi
  • 2500k dan 4790k ya geçmeyi düşünüyordum ama sıcaklık gözümü korkuttu biraz sıvı soğutma bile yeterli desteği veremediyse sıkıntılı bi durum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun.
  • Yeni işlemcin hayırlı olsun,güle güle kullan.

Sıcaklıklar ve verilen voltaj beni şaşırttı.Eğer montajda sorun yoksa direk 4770K yı Oc edip piyasaya sürmüşler diyeceğim.Akşamki oc testlerini bekliyorum.Bu arada Corsair sıvı soğutmalarda başıma geldi diğer markalar hakkında bilgim yok , arka backplate tam oturmadığından sıcaklık sorunu oluyor.

4790k yı Z87 MPOWER MAX ile de oc yapabilme imkanın olsa çok çok iyi olurdu aslında
  • dereceler çok yüsek geldi banada ya, 4770 k dan farkı sıcaklıktı göre...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.