Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.302
Cevap
25
Favori
86.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

9900k alacaktim ancak oc ile devam etme karari aldim. Malumunuz artik cogu oyunda islemci limitine takiliyoruz.

Yillardir 1.3v ve uzerinde kullanipta sikinti yasamayan var mi acaba aramizda? Hedefim 5ghz ile oyunlarda takilmak. 1.27v ile 4.8 stabil oluyorum.
    9900k dan bile vazgeçtiysen 8700k ya geçme arefesindeydim çok kararsızdım , aşağıdaki tablo cezbediyor, 20 fps artış oluyor sadece , ama şu anda oynadığım tek oyun pubg 1080p 144hz monitör var, hiç kasmıyor takılmıyor, 8700k ya geçsem +20 fps etki edeceğini hiç sanmıyorum, haksızmıyım ? en az cebimden 2000 tl para çıkacak upgrade için

• by_cyberia kullanıcısına yanıt
    Pubg gibi düşük oyunlarda zaten farkı hissetmezsiniz işlemcinin yetmediği yerlerde ac origins vs gibi oyunlarda ancak fark ortaya çıkıyor.

Ek olarak ort fps değerine takılmayın işlemciden fps düşen yerler önemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar işlemciyi 1.245v ile 4.8ghz çalıştırıyorum. 1.3v ile 5 denedim ama olmadı. Daha yukarı gitmek istemedim. Yani 1.4 verince 5.3 filan oluyor ama açıp oyunlarda vs. deneyecek kadar tutmadım sadece yük altına soktum çıkardım çökme var mı diye

Voltajı adaptive (yüke göre değişen) yapacağım. Acaba Sıkıntı çıkarmayacak voltaj ne olur 1. elden öğrenmek istiyorum? Kimi yerde 1.35 üzerine çıkma demişler kimi yerde 1.3 üzerine çıkma demişler.

Yıllardır şu voltajda kullanıyorum diyen var mı aramızda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 19 Ekim 2018; 15:21:32 >
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Bende 4.8 sabit kullanıyorum 1 seneye yakındır. Bende senşn gibi biraz kurcalıyım diye başına oturup biraz araştırdım. Benim de okuduğum kadarı ile 1.35v üzeri çıkılmaması yönünde. Bu aralar devam ediyorum araştırmaya birşeyler öğrenirsem buradan paylaşırım.

Birde 4790k dan 9900k yükseltmesi hakkında şöyle bir fikir verebilirim. 1080p de 20 fps artışı bana pek anlamlı gelmiyor. Bu yatırımı 1440p 144 hz e yapmak daha mantıklı. 1440p hem işlemci kullanımını düşürür. 9900k-ram-anakart derken ciddi bir paraya ihtiyacımız olucak bunlar yerine var olan 1080p 144hz monitör ve gpu u satıp 1440p 144hz + gpu ( elinizde ne olduğunu bilmediğimden gpu dedim) almak bana kalırsa daha mantıklı. Şuan 4790k 2k ve 4k da gtx 1080ti dahi sorun çıkarmadan besleyebilir bana kalırsa ki kendim zaten gtx1080 ile kullanmaktayım.

• efemelih kullanıcısına yanıt
    1080'i bile besleyemediği yerler var dostum bence işlemcinin. Ekran karti bölümünde 1080ti vs 1080 testleri yaptim paylastim. Kontrol edebilirsin

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Hangi çözünürlükte ve ne hızlarda ? 1440p ve üzerinde ise benim hatam ama 1080p ise önemli bir sorun değil bence

• efemelih kullanıcısına yanıt
    3840x1080 aşağı yukarı 3k ila 4k arasında bir perofrmans ihtiyacı olan bir çözünürlük

Ekran karti bolunumde ayrintilari gorebilirsin.

• Şuan satmak istesek bu işlemciyi kaca gider acaba

• beyler bu işlemciden aramaktayım varsa satmak isteyen iletişime gecelim lakin abudık gubudık bir fiyat isteyen iletişime geçmesin .
  • bende bu işlemciye geçmek istiyorum ama çok fiyat çekiyorlar
  • nisan ayı gibi 4770i 700tlye almıştım overlock yapmam işim olmaz diye. o zaman 800tl civarı idi 4790klar garantililer bile vardı

şimdi olmuş 1300tl felan abovv
  • selamlar,

bu işlemcinin Cooler Master Hyper 212 LED ile olan sıcaklık değerlerini kullanan varsa paylaşabilir mi?
  • 4790K halen bir çok oyunda güncel işlemcilere kafa tutabilecek kada performans veriyor. 2 sene daha gideri var o işlemcinin. Intel'in bir 2500K'sı bir de 4790K'sı hakikaten efsanedir.
  • 4790k için sessiz ve iyi soğutan bir air soğutucu tavsiyesi söyler misiniz arkadaşlar? hyper evo ve hyper led lere bakıyorum ancak 4790k için ısı değerlerine ulaşamadım pek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7A1E308D7

4790K halen bir çok oyunda güncel işlemcilere kafa tutabilecek kada performans veriyor. 2 sene daha gideri var o işlemcinin. Intel'in bir 2500K'sı bir de 4790K'sı hakikaten efsanedir.
    Aynen keyifle sorunsuz kullanama devam
  • Zamanında kullandım. En dibine kadar faydalandığım en tatmin olduğum şey bu işlemciydi. Başlığı görünce duygulandım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HORRRRTT  

Eski konulara bakarken gördüm.. Hala kullanıyorum, bir sıkıntım yok ve memnunum. Win 11 desteklemese de Win 10 ile mutlu mesutuz..

Hala kimler kullanıyor?

Ben Delid yaparak şuan oldukça serin şekilde, düşük gerilimle 4.8 Ghz de kullanıyorum..

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt

Zaten bu işlemciye Win 11 yükleyince PC kasıyor. Bu işlemciyi kullananlar Win 10 ile devam etmeli. Dertsiz, tasasız güzel çalışıyor.

• Duygusal bağ kurduğum tek pc donanım parçası bu işlemciydi. Efsane dir yeri doldurulmazdir :))

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • i7 10700'e geçsem de bu sistemi satmadım, satmaya kıyamadım. Anısı büyüktür çoktur. Değiştirirken içimin üzüldüğü tek işlemcidir bu.

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.