Şimdi Ara

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.004
Cevap
19
Favori
148.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir sıkıntı gözükmüyor.

Fakat stabilite testi için Aida ile filan zaman kaybetmeyin.

Coffee Lake mimarili işlemcilerin stabilitesini test etmek için en iyi 2 yazılım;

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock

(Bu ayarlar olmak şartıyla, linx de isteğe göre run sayısını arttırabilirsiniz)

10 Ayrı stabilite testi ile denedim(daha fazla güç çekitrenler buna dahil p65 small fft with avx gibi) çakılırsa bu ikisinde çakılıyor.

İlk önce linx yapın geçerse occt yapın çünkü linx'de çakılan occt'de kesin çakılıyor.

OCCT'de small data set seçili olduğuna emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 26 Mart 2019; 16:29:38 >

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Sorun çıkmadı, linx 25 run, occt on dakika çalıştırdım. Sıcaklık max 83 derece oldu. Biraz voltaj düşürsem mi ?

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / OverclockIntel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock

• wall kullanıcısına yanıt
    OCCT'de aynı ayarları yapmamışsın zaten önemli olan small dataset ile test etmek.
    Isı aşırı yükseldi. Test durdu.

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock
    Off'un altında ki simgeden programın koyduğu temp limiti kaldırırsan test devam eder.

Bu tür testler için 100 dereceye kadar sorun olmaz, oyunlarda ise 70 dereceyi geçmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 1 Mart 2019; 22:47:47 >
    Test sırasında TDP 175W a kadar çıktı, anakartin Power limitini kaldırmıştım, anakartı daha fazla zorlamak ne derece doğru olur ? Soğutucunun kapasitesi Max 200W TDP muhtemelen 105 dereceyi geçebilir gibi geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Z370 Tomahawk'da VRM ısı sensörü mevcut, hwinfo'da MOS diye geçer, 100 dereceyi geçmesin.

Ayrıca üreticilerin soğutuculara verdiği tdp limitleri sallamasyon, her firmanın ayrı bir test metodu var birinin 150w tdp li soğutucusu diğerinin 250w tdp diye sattığından daha iyi olabiliyor yani soğutucuların tdp kapasiteleri birşey ifade etmiyor. Soğutucudan bahsederken direkt model ismi vermelisin.

Son olarak işlemcilerinizi AVX ve non-AVX aynı frekansda kullanmak hatalı bir kullanım, offset avx clock ortalama -4 olmalı. Çünkü voltaj aynı olmasına rağmen 4.5ghz avx'li yük, 4.9 avx'siz yükten bile daha fazla pacage power oluşturur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 1 Mart 2019; 23:33:34 >
    İlk yazdığım mesajda MSI Core Frozr L cpu soğutucu kullandığımı yazmıştım, her halde gözden kaçtı. AVX -3 olarak zaten denedim. Occt'de AVX -5 de bile thermal throttle'a giriyor.
    Mosfetler dört beş dakikada 81 dereceye kadar yükseldi. Yardım ve yorumlar için teşekkürler.

https://www.msi.com/Graphics-card/CORE-FROZR-L/Overview

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wall -- 2 Mart 2019; 0:52:22 >
  • Z370anakart ile 9900k kullanan var mı acaba ? Z370 godlike ile kullanma niyetim var .
  • dawnfx D kullanıcısına yanıt
    Kullanabilirsin. Bios güncel olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 9990XE; 14/28 çekirdek, default all core turbo hızı 5.0ghz

Cinebench'de bile custom water cooling ile 110 derece görüyor.

9900K çok ısınıyor diyorsanız bir daha düşünün

• 9.nesilde i7 9700 ne zaman gelecek bilgisi olan var mı? i7 8700 2200 lira civarlarına dusmus 9700 icin beklemeye gerek var mıdır?
    8700 ile karsılastırdıgımızda ciddi performans artısı olur mu ? Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: progrock

9.nesilde i7 9700 ne zaman gelecek bilgisi olan var mı? i7 8700 2200 lira civarlarına dusmus 9700 icin beklemeye gerek var mıdır?
    8700 ile karsılastırdıgımızda ciddi performans artısı olur mu ? Tesekkurler
    şakamasın 9700k geldi. Fark var mı diye sorarsan bence benim gözümde yok. Karar senin
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Düz 9700'den bahsediyor
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    9700 duz serisinden bahsediyorum. K olmayan modelden....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi progrock -- 5 Mart 2019; 20:42:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: progrock

9700 duz serisinden bahsediyorum. K olmayan modelden....
    Çoğu 8700k ve 9700k oyun benchmark testlerini izledim ve okudum. Aradaki fark yok denecek kadar az.Hatta 9900 k ile arasındaki fark ta çok az. 8700k alacak arkadaşlar hiç düşünmesin bile 9xxx serisini.
    https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-9700K-vs-Intel-Core-i7-8700K/4030vs3937
  • regujohn kullanıcısına yanıt
    i7 8700 dusunuyorum. tesekkurler bilgi icin
  • progrock kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. i7 4790k dan sonra Intel'in çıkardığı en stabil ve uzun süreli kullanım sağlayacak işlemcidir 8700
  • quote:

Orijinalden alıntı: regujohn

Çoğu 8700k ve 9700k oyun benchmark testlerini izledim ve okudum. Aradaki fark yok denecek kadar az.Hatta 9900 k ile arasındaki fark ta çok az. 8700k alacak arkadaşlar hiç düşünmesin bile 9xxx serisini.
    https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-9700K-vs-Intel-Core-i7-8700K/4030vs3937

Alıntıları Göster
    9900k ile 9700k arasındaki fark bence çok ama oyunlar 16 işlem olarak kullanmadığı için fark görünmüyor. ilerde oyunlar 16 işlem kullanınca güçlü ekran kartları çıkınca fark çok açılır. Çünkü ben 9900k yayın yaparken medium kalitesinde yayın yaparken arkadaşım 9700k ile faster ayarlarda denden daha düşük fps alabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

9990XE; 14/28 çekirdek, default all core turbo hızı 5.0ghz

Cinebench'de bile custom water cooling ile 110 derece görüyor.

9900K çok ısınıyor diyorsanız bir daha düşünün
    Bu nedir yaw Bu işlemci ile ısınma derdine doğalgaz parasına son kışın çok iş yapar bu

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.