Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
1.985
Cevap
27
Favori
128.818
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    179 Mesaj

Merhaba

Vrm mos ısıları nasıl, aynı anakartı i7-9700k ile kullanıyorum. Güvenip overclock yapamadım, sadece gaming boost u açtım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sky__walker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Amazon'da my orders'da product support dan teknik destek ile live chat ile konuştum. Ilk başta bir kod verdi kabul etmedi, sonra bir tane daha kod verdi onu kabul etti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    KURSAD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gamiing anakkaarrrt ne yaa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Zen 2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    36055 Mesaj

Gereksiz olur

@MatureHunter
    Gaming adı altında kullanıcıdan daha fazla para hortumlama politikası. Ofis koltuğunun bile gamingini yapmışlar.

İki üç parça kırmızı / mavi her ne renk ise artık kumaş ekle al sana gaming.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 4 Ocak 2019; 10:19:16 >
    |
    |
    SkeironnWH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sistemi kurdum ama format atmadim eski sistemimin oldugu m2 ssd direkt taktim pc calisiyor sorun yok fakat pubg de ekran karti kullanimi %60-%70 civarinda up scale yapinca 90lara cikiyor iyi hos ama anlik dusuyor o da kasmaya sebep oluyor

Ekran karti 1080-ti islemci 9900k oc yapmadim norma halde anakartimda giga master

Arkadaslarim falan darbogaz olabilir diyor ama bu da darbogaz yapiyorsa biz ne kullanak

Bios da yapilmasi gereken ayarlar vs var da ben mi atliyorum ya da format mi atayim ya da oyunu hdd den m2 ssd’e mi tasiyayim mutsuzum kafam karisik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

iPhone Xs Max 64GB Gold | İletişim için iMessage : gopgop7@gmail.com | ★★ Steam ★★ ★★ Twitch ★★

• Yüzbaşı
    468 Mesaj
    İyi günler bende 9600k asus z390a prime aldım yalnız overclock yapıyorum 5000 ghz cıkmıyor nedense bi ayarda mı yanlıslık yaptım anlamadım maximum 4.70 takılıyor stress testlerinde ama boştayken 5000 ghz cıkıyor sonra düsüyor
    [ASUS PRİME Z390-A]-[İNTEL İ5 9600K]-[Thermaltake Floe Riing rgb 360 tt premium edition]-[16 GB DDR4 CORSAİR VENGEANCE PRO 3200 MHZ]-[JAMES DONKEY 480 GB SSD]-[SAMSUNG 970 EVO M2 500 GB]-[SAMSUNG 970 EVO M2 1 TB]-[1 TB SEAGATE BARRACUDA 7200 RPM][MSi RX 5700XT MESH OC]-[CORSAİR AİR 540 WHİTE EDİTİON]-[CORSAİR RM1000İ]-[CORSAİR K70 RAPİDFİRE MX SPEED]-[STEELSERİES ARTCİS 7]-[CORSAİR MM300 EXTENDED]-[Logitech G640 Cloth]-[LOGİTECH G305]-[Acer XF240H]-[Samsung LC24FG73FQMXUF]
  • Teğmen
    123 Mesaj

avx ayarı +3 olarak ayarlandığı için olabilir..oyunlarda 5ghz çalışacaktır ondan değilse power limiti ayarına bakmak lazım...
    |
    |
    safüzyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Darboğaz söz konusu değil. HDD'ye de taşımayın.

Temiz kurulum yapın, yine devam ederse oyun kaynaklıdır. PUBG den ziyade birkaç oyun daha deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 7 Ocak 2019; 10:14:17 >
    |
    |
    gopgop kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

merhaba,

format atmadan önce ramlerin yerlerini değiştirdim ve sorun çözüldü kurulumu yapan arkadaş 1 ve 2. slotlara yan yana takmış ben 2 ve 4 e taktım neyse sorun ortadan kalktı gibi sistem çalışıyor oyunlarda vs sıkıntı yok fakat anakart üzerinde ki led'de bazen 66 yazıyor anakart kitapcığında bunun anlamının "CPU DXE initialization is started" olduğunu söylüyor internette araştırdım fakat pek bir şey anlamadım bilginiz var mı acaba?

ram ile ilgili olabileceğini söylüyolar asus formunda kullandığım ram

GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz biosda profil 1 seçili 3200mhz manuel olarak mı ayarlamak gerek acep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopgop -- 8 Ocak 2019; 14:9:13 >
    |
    |
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone Xs Max 64GB Gold | İletişim için iMessage : gopgop7@gmail.com | ★★ Steam ★★ ★★ Twitch ★★
  • Teğmen
    149 Mesaj
    Benimde bugün 9700K işlemcim ve MSI Z390 Gaming Pro Carbon AC anakartım geldi. Akşam kurulumu yapıp testleri gerçekleştireceğim. Cooler Master ML240L RGB sıvı soğutmam var. Overclock yapmamı tavsiye edermisiniz extra voltaj vererek? Yoksa anakarttan XMP ve Game Boost'u açmam yeterli olur mu? PUBG oynuyorum performansı arttırır mı bu şekilde OC yapsam?
    |
    |
    Ryzen 7 3700X / Gigabyte Aorus 1080Ti 11GB / MSI B450 Tomahawk Max / Corsair RGB Pro 2x8GB 3600Mhz Ram / Adata SU630 480GB SSD / Cooler Master MB511 RGB Mesh / FSP Hydro 700W 80 Bronze / Phanteks Extension White Sleeve Cable Kit
  • Kurmay Yarbay
    36055 Mesaj
    Eskiden overclockun bir anmalı vardı ve değiyordu.

Mesela 2500K/2600K 3.3/3.4 Ghz'lerden 4.7-4.8'lere çıkıyordu. Hem performans getiriyordu hem de keyif veriyordu.

Artık durum öyle deil, 300-400 Mhz Overclock ediyorun bir getirisi de olmuyor. Sırf yapmış olmak için yapın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 8 Ocak 2019; 14:25:54 >
    |
    |

8. ve 9. neslin Z170 ve Z270'de çalışmaması için hiçbir sebep yokmuş fakat Intel...

Neyse Skylake mimarili işlemciler eskidi artık sonbahar'da mimarinin değiştiği sunny cove mimarili 10 nm Ice Lake çıkıyor ve Z390'da kullanamayacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 8 Ocak 2019; 15:9:7 >
    |
    |

• Yarbay
    23828 Mesaj
    https://ark.intel.com/products/190887/Intel-Core-i9-9900KF-Processor-16M-Cache-up-to-5-00-GHz-
    https://ark.intel.com/products/190885/Intel-Core-i7-9700KF-Processor-12M-Cache-up-to-4-90-GHz-

Eğer iGPU fiziksel olarak çıkarıldıysa sıcaklıklar daha düşük olur, daha yüksek overclock olur üstüne daha ucuz.

(Disable edilerek gelirsede sıcaklıklar birkaç derece daha düşük olur, igpu'yu kullanmasanız bile aslında hep çalışıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 9 Ocak 2019; 14:36:27 >

• Kurmay Yarbay
    36055 Mesaj

Nerede yazıyor daha ucuz olacağı ?

Burada fiyatlardan bahsetmiş, ne kadar doğru göreceğiz

https://forum.donanimhaber.com/dokuzuncu-nesil-intel-f-serisi-islemciler-detaylaniyor--136430870

Intel Core i9-9900KF – 680$
    Intel Core i7-9700KF – 525$
    Intel Core i5-9600KF – 355$
    Intel Core i5-9400F – 255$
    |
    |
    No Way Out kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onlar vatan gibi firmaların piyasaya çıkmayan ürünlere girdiği sallamasyon fiyatlar.

KF modeller K'dan daha ucuz olacak zaten amacı bu çıkınca görürsün.

Tabi ucuz olacak derken öyle 100 dolar gibi bir ucuzluk beklemeyin ortalama 25 dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 8 Ocak 2019; 17:59:16 >
    |
    |
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    36055 Mesaj

|
    |
    No Way Out kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    açıkcası gpu olmayan işlemciyi almak ne kadar doğru bilemiyorum. Yeri geliyor pc açılmaz hale geliyor veya elinizde kart olmuyor mecbur i.gpu ile devam ediyorsunuz. Ben kartı satınca elimdeki yaklaşık 4-5 ay kadar kullanmak zorunda kalmıştım.
    |
    |
    Para iadesi yapılacak, ellerinde sıfırı yokmuş. Başka benzer problem yaşayan varsa tekrardan bu işlemciden almayı düşünmüyorum.
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
seo paketleri
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.