Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
1.422
Cevap
19
Favori
88.518
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      708 Mesaj
      05 Aralık 2018 16:51:21
      quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Bir yerde kırılacak, ufaktan sistem küçülterek devam eder. Sonrasında komple bırakmak zorunda kalınır gibime geliyor.
      Mainstream işlemcilerde,extreme işlemci fiyat seviyelerine geldiğine göre,dediğiniz gibi sistem küçülterek bir yerden sonra bırakmak zorunda kalacağız.
      |
      |

Asus Maximus X Code | Intel i7 8700K@5Ghz | MSI 1080Ti LightningZ@2075/12000Mhz | Corsair Dominator Platinum 32GB 3000Mhz | Creative Sound Blaster ZxR | Samsung 950 Pro 512GB | Samsung 850 Pro 2TB | WD Red Pro 6TB | Corsair Obsidian 900D(Modded) | Corsair Individually Sleeved Blue | Corsair AX1500i | Corsair H150i PRO(Push/Pull) | Corsair K95 Platinum | Corsair MM300 Extended | Logitech G Pro Wireless | Beyerdynamic MMX300 | Be Quiet Silent Wings 3 High Speed PWM Fans(x6) | Nzxt Aer Fans & Hue+ | Asus PG348Q 34'' Ultrawide | Sony X930E 65'' 4K HDR | Sony PS4 PRO | LG SJ9
    • Onbaşı
      25 Mesaj
      06 Aralık 2018 02:01:57
      i7 8700 almayı düşünüyorum. Sizce i7 9700 beklemeli miyim ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      14455 Mesaj
      06 Aralık 2018 17:09:04
      Çok uzağa gitmeyin beyler.1 yıl içinde bile 2 kat arttı fiyatlar.
      |
      |

Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--MSI GeForce GTX 1080 Ti ARMOR 11G OC--DELL S2716DG 27inc(2560 x 1440)144 Hz G-Sync--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3466 CL15 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
    • Yarbay
      5212 Mesaj
      07 Aralık 2018 23:12:03
      quote:

Orijinalden alıntı: Lecher

Ön sipariş ile aldığım i7-9700k ile birlikte ne yazıkkı bana kod sağlanmadı. 10 gündür intel ve amazon ile yazışıyorum. O ona atıyor öteki ötekine atıyor kodu sağlamaları gerek diye. Bıraktım uğraşmayı.
      Ön sipariş sonrasında bir arkadaş daha düşük fiyata aldığı işlemcisi ile birlikte kod da e-postasına gelmiş. Ön sipariş ile hayatımda ilk kez bir şey aldım bir daha da almam.

Sazan avında gibi hissettim resmen.
      Ben de 2 Kasımda sipariş vermiştim bende mi kampanya kapsamında değilim ?

İntel'in sitesinde {Cuma, Ekim 12, 2018 USA Pacific Time} to {Cuma, Mayıs 31, 2019 USA Pacific Time} Diyor.

November kasım olduguna göre ve ekim ayından sonraki ay olduğuna göre kampanya kapsamında olmamız gerekmiyor mu :(

Intel i7 9700K 3.6GHz // Gigabyte Z390 AORUS MASTER 4266MHz // Corsair 16GB (2x4)Vengeance Pro White RGB 3000MHz // MSI ARMOR 1080 OC // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // Sandisk 120GB SSD Ext. // XigmaTek Tauro 600W //x MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS // MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS Logitech G910 Keyboard // Logitech G933 Headset White // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C920 Webcam // Corsair MM300 Mouse Pad // Windows 7 Ultimate // Pioneer Ev sinema sistemi 5+1 VSX-D511 // Apple Iphone 7 Plus Gri/Beyaz

• Yarbay
      4032 Mesaj
      08 Aralık 2018 07:49:36

Intel'in sağlaması gerekirdi bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      KURSAD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İmzam ya 7 satır ya 9 satır yada 12 satır gözüküyormuş. Bu tek satır mı?
    • Teğmen
      230 Mesaj
      08 Aralık 2018 13:20:42
      Türkiye Cumhuriyetinde malesef doların yüksek olmasından dolayı bilgisayar toplamak hayal oldu ve parası neyse satın alıcam. Dolar ister 10 olsun yine alırım yeter ki ben mutlu olayım yakında 10'da olur bu yönetimden en az Dolar 3 olsa razıyım 5 çok kötü bir rakam. Zen 2 istiyorum. Navi istiyorum.

*Mustafa Kemal Atatürk *Kanuni Sultan Süleyman Ne Mutlu Türk'üm Diyene... Beyoğlu Çocuğuyuz... Türkiye Cumhuriyeti / Osmanlı imparatorluğu / Karamanoğulları Beyliği / Büyük Selçuklu Devleti / BaşKurdistan / Yakutistan / Timur imparatorluğu / Babür imparatorluğu / Kırım / Dağıstan / Tataristan / Azerbeycan / Türkmenistan / KKTC / Kazakistan / Kırgızistan / Özbekistan / Büyük Hun imparatorluğu
    • Yarbay
      2182 Mesaj
      08 Aralık 2018 15:52:05
      quote:

Orijinalden alıntı: Zen 2

Türkiye Cumhuriyetinde malesef doların yüksek olmasından dolayı bilgisayar toplamak hayal oldu ve parası neyse satın alıcam. Dolar ister 10 olsun yine alırım yeter ki ben mutlu olayım yakında 10'da olur bu yönetimden en az Dolar 3 olsa razıyım 5 çok kötü bir rakam. Zen 2 istiyorum. Navi istiyorum.
      Geçmiş olsun.

Intel i5 6500 4.5Ghz Bclk OC * MSI Gaming X Gtx 1080 * Asus Z170 Pro Gaming * Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz C15 * Samsung 850 Evo 250gb * WD 1TB * Seagate 1TB * Corsair H100i v2 * EVGA 750W P2 * Logitech G810 Orion Spectrum RGB * Razer Diamonback * Corsair Void RGB * Corsair MM300 * Steam Controller * NZXT S340 Razer Edition * Benq Zowie XL2540
    • Yarbay
      5212 Mesaj
      08 Aralık 2018 18:26:41
      Bir kaç adet anakart belirledim. Eğer fikir verirseniz 2 gün içinde satın alacağım.

1. Seçenek : Gigabyte Z390 AORUS Master
      2. Seçenek : ASUS ROG Maximus XI Code
      3. Seçenek : ASUS ROG MAXIMUS XI HERO

Elenen Seçenekler: Gigabyte Z390 AORUS Extreme ( pahalı olduğundan.)

Master model board'un sol alt köşedeki soğutucu blok üstüne dizayn edilen ışıklandırma RGB midir ? Kullananlar söyleyebilir mi :)

Intel i7 9700K 3.6GHz // Gigabyte Z390 AORUS MASTER 4266MHz // Corsair 16GB (2x4)Vengeance Pro White RGB 3000MHz // MSI ARMOR 1080 OC // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // Sandisk 120GB SSD Ext. // XigmaTek Tauro 600W //x MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS // MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS Logitech G910 Keyboard // Logitech G933 Headset White // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C920 Webcam // Corsair MM300 Mouse Pad // Windows 7 Ultimate // Pioneer Ev sinema sistemi 5+1 VSX-D511 // Apple Iphone 7 Plus Gri/Beyaz
    • Onbaşı
      30 Mesaj
      08 Aralık 2018 18:41:24
      quote:

Orijinalden alıntı: amon26

Arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Gigabyte aorus master anakarta sahibim. Ramlerim de gskill 2*8 16 gb 4133mhz ram. Bios sürümüm f3 iken xmp aktifleştirip ramlerimin frekansını arttırıyordum. Bios update ile bios sürümüm f6 oldu. Ancak ramlerin frekansını arttırmak için xmp aktifleştirdiğimde bilgisayar yeniden başlarken hata veriyor. Verdiği hatanın fotoğrafını atıyorum. Xmp disable yaptığımda bilgisayar sorunsuzca başlıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

.
      Aynı ramleri i7 9700k ve Msi z390 tomahawk anakart ile kullanıyorum.

Xmp açık şekilde sorunsuz 4133 mhz de açılıyor. Sorun ram lerde değil anakart yada bios da.

Intel i7 9700k -- Msi Meg Z390 Ace -- Gskill Trident Z 16GB (2x8) 4133Mhz CL19 DDR4 -- Thermaltake Toughpower 80Plus Gold 750W -- Aorus Gtx 1060 6GB Xtreme Edition 9Gps -- Samsung 970 Evo 250GB -- Cooler Master MasterBox MB511 -- Cooler Master MasterLiquid ML240R 240mm

• Teğmen
      230 Mesaj
      08 Aralık 2018 19:14:29

GIGABYTE al ASUS'tan 10 kat daha uzun ömürlü bizim burada her gün elektrik kesiliyor 1000 kere bilgisayar kullanırken elektrik kesintisi denk geliyorum 0 arıza 0 sorun 5-6 senedir bunu kullanıyorum bana mısın demiyor bu bir mucize . Yakında toprağa veririm bir gün bozulur eğer bunun yerine ASUS olsaydı 1 sene bile olmadan gebermişti :) GIGABYTE bu kadar iyi dayanıklıysa dünyanın bir numaralı anakartı seçilmesi lazım GIGABYTE'tan şaşma performansı iyi gerçi bütün anakartların performansı aynı önemli olan bios'u ne kadar güncel olduğu ve ne kadar uzun ömürlü olduğu o gün iyikide GIGABYTE almışım uzun ömürlü çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zen 2 -- 8 Aralık 2018; 19:16:7 >
      |
      |

*Mustafa Kemal Atatürk *Kanuni Sultan Süleyman Ne Mutlu Türk'üm Diyene... Beyoğlu Çocuğuyuz... Türkiye Cumhuriyeti / Osmanlı imparatorluğu / Karamanoğulları Beyliği / Büyük Selçuklu Devleti / BaşKurdistan / Yakutistan / Timur imparatorluğu / Babür imparatorluğu / Kırım / Dağıstan / Tataristan / Azerbeycan / Türkmenistan / KKTC / Kazakistan / Kırgızistan / Özbekistan / Büyük Hun imparatorluğu
    • Yarbay
      5212 Mesaj
      08 Aralık 2018 19:24:50
      quote:

GIGABYTE al ASUS'tan 10 kat daha uzun ömürlü bizim burada her gün elektrik kesiliyor 1000 kere bilgisayar kullanırken elektrik kesintisi denk geliyorum 0 arıza 0 sorun 5-6 senedir bunu kullanıyorum bana mısın demiyor bu bir mucize . Yakında toprağa veririm bir gün bozulur eğer bunun yerine ASUS olsaydı 1 sene bile olmadan gebermişti :) GIGABYTE bu kadar iyi dayanıklıysa dünyanın bir numaralı anakartı seçilmesi lazım GIGABYTE'tan şaşma performansı iyi gerçi bütün anakartların performansı aynı önemli olan bios'u ne kadar güncel olduğu ve ne kadar uzun ömürlü olduğu o gün iyikide GIGABYTE almışım uzun ömürlü çıktı.
      Sorduğum sorunun cevabı olmasa da teşekkürler cevap için. Bende tam tersi Asus Rog Gene - z kullanıyorum 8-10 sene olmuştur SB işlemci için almıştım ilk çıktığı gün aynı performans ve kalite bendekinde de mevcut.

Master'in siparişini veriyorum bir önceki nesilin kalitesizliğini bu yeni 9. nesil işlemcilerde attığını düşünüyorum yorum ve testlerden ötürü. Asıl almak istediklerim ise cep yakıyor..

• Teğmen
      230 Mesaj
      08 Aralık 2018 19:30:47

Hocam bir yerde ASUS kullanıcısının yorumunu hatırladım adam şunu söylüyordu 3 kere ASUS anakart aldım 3 taneside yandı bir daha ASUS satın almayacağım onun yerine Asrock satın alacağım dedi. ASUS bir çok anakarttan şık görünüyor ama ASUS'ların hakkında hiç iyi şeyler duymadım her anakartın bütün özellikleri var parasına göre değişiyor. Ben ASUS istiyorum bozulmasından endişe ediyorum ne yapacağımı bilmiyorum görünüşünede bakıyorum şık görüntüsüne bakıyorum. elimde ucuz GIGABYTE var hala taş gibi çalışıyor. sizin kullandığınız ASUS ROG benim ki gibi elektrik kesintisine denk gelseydi fazla yaşamazdı. herkesin gücü neye yetiyorsa onu alır geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zen 2 -- 8 Aralık 2018; 19:34:18 >
      |
      |

• Teğmen
      230 Mesaj
      08 Aralık 2018 19:33:08

Hocam yanlış şeye gelmiş olsun dediniz ben Zen 2 almaktan daha vazgeçmedim geçmeyede niyetim yok çok kararlıyım ve çok ısrarlıyım.
      |
      |
      jedi39 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5212 Mesaj
      08 Aralık 2018 19:59:44
      quote:

Hocam bir yerde ASUS kullanıcısının yorumunu hatırladım adam şunu söylüyordu 3 kere ASUS anakart aldım 3 taneside yandı bir daha ASUS satın almayacağım onun yerine Asrock satın alacağım dedi. ASUS bir çok anakarttan şık görünüyor ama ASUS'ların hakkında hiç iyi şeyler duymadım her anakartın bütün özellikleri var parasına göre değişiyor. Ben ASUS istiyorum bozulmasından endişe ediyorum ne yapacağımı bilmiyorum görünüşünede bakıyorum şık görüntüsüne bakıyorum. elimde ucuz GIGABYTE var hala taş gibi çalışıyor. sizin kullandığınız ASUS ROG benim ki gibi elektrik kesintisine denk gelseydi fazla yaşamazdı. herkesin gücü neye yetiyorsa onu alır geçer.
      Görüşünüze ve düşüncenize saygım var. Kendi asus anakartım ile hiç bir sıkıntı çekmedim bu zamana kadar bileşenlerine kadar en iyi kalitede olduğunu düşünüyorum.

Hatta şuan Asus almayıp sebebi ise üst seviye harici asus anakartların beni memnun etmeyeceğini düşünerek Giga master alarak yoluma devam ediyorum. Eğer Giga daha önceki kalitesizliğini devam ettirdiğini düşünseydim giga yyerine başka bir karta yönelirdim.

• Teğmen
      230 Mesaj
      08 Aralık 2018 21:33:10

Hocam ASUS GIGABYE MSI ucuz anakartları kalitesizdir. ASUS GIGABYTE MSI en pahalı olan anakartları çok kaliteli özellikle pahalı dediklerim Gaming serisi ve yanında WIFI hediye veriyorlar öyle anakartlar seçebilirsiniz. Zaten ucuz anakartların özellikleri pek yok bir çok özelliği olan anakartlar en pahalısıdır. Ucuz anakartların kapasetörleri yada mosfetleri zayıf olur pahalı olanların kapasetörleri ve mosfetleri en iyisi oluyor ve uzun ömürlü anakartlar oluyor ASUS'un en iyi anakartı uzun ömürlü olabilir yinede bilmiyorum önceden kullanmış yaşamış birileri yazarsa bunu öğrenebiliriz. hangi firma daha fazla bios güncellemesi yayınlıyorsa o anakartı seçin ben size GIGABYTE alın dedim ya siz benim yüzümden almayın araştırın öyle alın bende ASUS istiyorum ama endişelerim var bir daha anakart almak istemiyorum hangisi daha pahalı ise onu satın alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zen 2 -- 8 Aralık 2018; 21:35:27 >
      |
      |

• Yarbay
      4125 Mesaj
      09 Aralık 2018 20:22:45
      Amazondan 9900k alıp odedigi vergiden iade gelen vs oldu mu bazi urunlerde vergiyi fazla cekip daha sonrasinda iade ederdi bu urunde de gecerli mi

iPhone Xs Max 64GB Gold | İletişim için iMessage : gopgop7@gmail.com | ★★ STEAM ★★ | ★★ Origin: gopgop7 ★★
    • Çavuş
      58 Mesaj
      10 Aralık 2018 13:43:01

Anladım, o zaman dediğiniz gibi anakart ya da bios la alakalı. Xmp açtığımda 3300 mhz küsürde çalışıyor, daha üstü yaptığımda hata ile karşılaşıyorum, şimdilik düşük hızda kullanıp yeni bios güncellemesi bekliyorum.

|
      |
      AmbreNarquiLe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4032 Mesaj
      10 Aralık 2018 16:50:54

9700k aldım ama öyle bir şey olmadı. Hesabı bir kontrol edeyim.
      |
      |
      gopgop kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İmzam ya 7 satır ya 9 satır yada 12 satır gözüküyormuş. Bu tek satır mı?
    • Yarbay
      35416 Mesaj
      10 Aralık 2018 16:52:57
      İade her zaman olmayabiliyor. Umut bağlamayın yani illa iade gelir diye.
      |
      |

• Yarbay
      22620 Mesaj
      11 Aralık 2018 15:01:14 Konu Sahibi

Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
millenicom;internet;servis
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.