Şimdi Ara

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.004
Cevap
19
Favori
148.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstadım haklısınız da Vatanda uygun fiyata görünce dayanamadım aldım :) voltajı 1.40 yaptım mhz 4000 yapınca açılıyor ancak 4133 mhz yapınca tekrar hata veriyor, voltajı daha da artırmam mı gerekli ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ramin model numarası nedir?
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-16gb-2x8gb-trident-z-ddr4-4133mhz-cl19-1-35v-dual-kit-rgb-led-ram.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Tested Speed 4133MHz
    Tested Latency 19-19-19-39
    Tested Voltage 1.35v"

1.4v üstü deneme.

Ramleri A2 ve B2'ye tak öyle dene. Olmuyorsa A1 ve B1 tak yine olmuyorsa A2 ve B2 takılıyken bıos'u jumper(yada tuş) ile resetle.

XMP açtıktan sonra SOC voltajı +0.050 yükseltmekte işe yarayabilir.

Yine olmadıysa artık yapacak birşey yok, bios güncellemesi bekeleyecen yada eski biosa dönecen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 30 Kasım 2018; 20:40:27 >
    Soc voltajı bulamadım. Voltajı 1.40 yaptım xmp pasif, ram frekans 4000 mhz bu şekilde bırakayım mı ? Ya da eski bios sürümüne mi döneyim hangisi daha sağlıklı olur ?

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu resim hiçbirşey ifade etmiyor, biosun hiçbir işe yaramayan easy modu bu.

Sadece ram frekansını el ile arttırman birşey ifade etmez timignler ne olacak?

XMP açmak demek sadece dram frekansı ayarlamaz ayrıca XMP profil içinde 50 tane ayrı timing ayarı vardır ve onları otomatik girer.

Ayrıca her anakart eski biosa dönmeye izin vermeyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 30 Kasım 2018; 20:54:36 >
    Anladım hocam, denemiştim eski sürüme dönüyor, o zaman ben eski sürüme döneyim, değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

Arkadaşlar sizce ac odyssey hediyesi var diye msi mı? Black ops hediyesi var diye asus mu? İkisini de boşverip aorus master mı?
    Sorumu yeniliyorum. BO4 Deluxe Edition (450₺) hediyeli 3 yıl TR garantili 1900₺ Maximus XI Hero mu? AmazonDE üzerinden 1750₺ Aorus Master mı? 2 yıl TR garantili 1450₺ Aorus Pro mu? Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi39 -- 1 Aralık 2018; 0:2:6 >
  • https://softwareoffer.intel.com/callofduty şunu buraya bırakayım. Türkçeye çevirdiklerine ve Türkiye seçilebildiğine göre belki bizde de aktif olabilir fakat kimsede en ufak bir bilgi yok.
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    Ön sipariş ile aldığım i7-9700k ile birlikte ne yazıkkı bana kod sağlanmadı. 10 gündür intel ve amazon ile yazışıyorum. O ona atıyor öteki ötekine atıyor kodu sağlamaları gerek diye. Bıraktım uğraşmayı.
    Ön sipariş sonrasında bir arkadaş daha düşük fiyata aldığı işlemcisi ile birlikte kod da e-postasına gelmiş. Ön sipariş ile hayatımda ilk kez bir şey aldım bir daha da almam.

Sazan avında gibi hissettim resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 2 Aralık 2018; 23:24:18 >
  • Senin ürünü satın aldığın tarih kampanya tarihini kapsamıyor bu nedenle kod göndermemeleri normal diğer arkadaş kampanya tarihi dahili almış ve doğal olarak kodu teslim edilmiş. Yani durumun önsipariş, normal sipariş vs. bir alakası yok.
  • Bu kampanya hangi aralıkta acaba? Bende 22 kasımda almıştım 9700k ama kod vs. atan olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Bu kampanya hangi aralıkta acaba? Bende 22 kasımda almıştım 9700k ama kod vs. atan olmadı.
    https://softwareoffer.intel.com/Redeem/Terms/b223a5b1-801f-466a-8a17-8f5d45ce35a7 Bu linkte detaylar var. Offer is from {Cuma, Ekim 12, 2018 USA Pacific Time} to {Cuma, Mayıs 31, 2019 USA Pacific Time}
  • 9700k ile birliktelik kısa sürdü

Intel 9. Nesil Hakkında Herşey / Z390 Anakartlar / Overclock

jedi39 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın da yazdığı gibi kampanya tarihi Ekim itibari ile geçerli. Ben ürünü kasım'da aldım. Neden geçerli olmuyor yani işte anlamadığım nokta bu.
  • s1Lv3r S kullanıcısına yanıt
    Dodekahedron hayırlı olsun. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 3 Aralık 2018; 13:48:28 >
  • Önemli olan sipariş tarihin.

• teşekkürler birde kutu sağlam geleydi
  • Merhaba,

i5 8400 işlemci, msi z370 tomahawk anakart, gtx 1080 ekran kartı kullanıyorum. i7 9700k'ya geçmeli mi ? msi z370 tomahawk anakart ile i7 9700k ne derece verimli olur.
  • sadece i9 işlemciler için mi oyun kodu veriliyor

i5 9600 k aldım yeni oyun promosyonundan yararlanamıyor muyum
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.